Telšių butų ūkis: buvęs direktorius – dabar pavaduotojas

Parašė:  2019-06-28

„Ar jau įvyko konkursas laisvoms savivaldybės įmonės Telšių butų ūkio direktoriaus pareigoms eiti? Ar jį laimėjo buvęs vadovas Artūras Liauzginas, kurį toliau matome sėdintį direktoriaus kabinete ir vadovaujantį įmonei?“ – kėlė klausimus „Telšių ŽINIŲ“ skaitytojai.
Primename, jog konkursas SĮ Telšių butų ūkio direktoriaus pareigoms eiti buvo paskelbtas šių metų pradžioje. Tačiau vasario mėnesį nutrauktas dėl perteklinių konkurso sąlygų reikalavimų ir ginčų, kas jame gali dalyvauti, o kas ne. Naujas konkursas iki šiol nebuvo paskelbtas. Nors įmonė direktoriaus neturi, bet be vadovo neliko – metų pradžioje konkursą Telšių butų ūkio direktoriaus pavaduotojo pareigoms eiti laimėjo jau minėtas A. Liauzginas. Jis kaip pavaduojantis asmuo šiuo metu ir eina laikinai direktoriaus pareigas.
Antanas NEKRAŠIUS
Telšių rajono savivaldybės skelbtas konkursas Telšių butų ūkio direktoriaus pareigoms eiti turėjo įvykti balandžio mėnesį. Tačiau procedūros nutrūko vos pasibaigus dokumentų priėmimo laikotarpiui. Vasario 25-ąją Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu konkursas atšauktas. Viena iš galimų to priežasčių buvo „Telšių ŽINIŲ“ publikacija, kurioje kėlėme klausimą, ar skelbto konkurso sąlygos nėra perteklinės. Mat jose buvo įrašytas reikalavimas kandidatams: turėti ne žemesnį kaip aukštąjį universitetinį išsilavinimą su magistro kvalifikaciniu laipsniu. Tąsyk kadenciją baigiantis meras Petras Kuizinas pripažino sąlygose įrašytą reikalavimą pertekliniu ir žadėjo konkursą nutraukti.
Kita konkurso nutraukimo priežastis – teisminis ginčas. Dokumentus dalyvauti konkurse pateikė ir 22 metus Telšių butų ūkiui vadovavęs A. Liauzginas. Tačiau Savivaldybė jų nepriėmė pareiškusi, kad minėtas asmuo atsidūrė po Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo raide. Esą A. Liauzginas neatitinka reikalavimų pareigoms eiti, nes jo vadovavimo įmonei laikotarpis yra ilgesnis nei 10 metų ir tai prilygsta dviem kadencijoms iš eilės. Tačiau ar įstatymas draudžia dalyvauti konkurse į tas pačias pareigas – nėra iki galo aišku. Todėl A. Liauzginas kreipėsi į teismą manydamas, kad Savivaldybės sprendimas atsisakyti leisti jam dalyvauti konkurse yra neteisėtas ir nepagrįstas.
Gegužės pabaigoje Šiaulių apylinkės teismas bylą nutraukė. Pagrindinis motyvas – konkursas Telšių butų ūkio direktoriaus pareigoms eiti buvo atšauktas.
Kaip ten bebūtų, A. Liauzginas bedarbiu neliko. Nuo sausio 1 dienos pasitraukęs iš Telšių butų ūkio direktoriaus pareigų (Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pataisos nurodė, kad vadovai, kurie įmonėms vadovauja daugiau nei 10 metų, pareigas gali eiti iki 2019 m. sausio 1 d.) netruko dalyvauti konkurse Telšių butų ūkio direktoriaus pavaduotojo pareigoms eiti. Bet šį konkursą skelbė ne Savivaldybė, o pati įmonė. Konkursą jis laimėjo ir nuo pavasario laikinai eina direktoriaus pavaduotojo pareigas (direktoriaus juk nėra – jį pavaduoja jo pavaduotojas!).
Natūraliai kyla klausimas – iš kur atsirado direktoriaus pavaduotojo pareigybė Telšių butų ūkyje, juk direktorius iki šiol įmonei vadovavo vienas, pavaduotojo neturėjo? „Telšių ŽINIOMS“ A. Liauzginas aiškino, jog direktoriaus pavaduotojo etatas buvo įsteigtas seniai. Jo niekas neužėmė, vėliau panaikintas, o 2018 m. pradžioje SĮ Telšių butų ūkio valdybai tvirtinant įmonės struktūrą – vėl sugrąžintas.
Tačiau liko neatsakytas klausimas – kada vis dėlto bus skelbiamas konkursas Telšių butų ūkio direktoriaus pareigoms eiti? Klausimas buvo sudėtingas, mat skirtingi Savivaldybės vadovai atsakė skirtingai. Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas teigė, kad, pasikeitus įstatyminei bazei, keitėsi įmonių valdybų sudarymo reikalavimai. Esą Savivaldybės administracija šiuo metu ruošia naują tvarką dėl valdybų, tarp jų – ir Telšių butų ūkio, sudarymo. Mero tvirtinimu, kai bus suformuota nauja valdyba, bus paskelbtas ir konkursas Telšių butų ūkio direktoriaus pareigoms eiti.
Pakalbintas Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas purtė galvą. Pasak jo, ne valdybos, o Savivaldybė skelbia įmonių vadovų konkursus. Tad laukti, kol bus suformuotos naujos sudėties valdybos, nėra prasmės. Esą skelbti konkursą delsta, nes nėra teisinio išaiškinimo, ar asmuo, daugiau nei dešimtį metų vadovavęs įmonei, gali dalyvauti konkurse į tas pačias vadovaujamas pareigas. Tačiau, anot I. Motiejūno, konkursą planuojama paskelbti artimiausiu metu.
A. Liauzginas „Telšių ŽINIOMS“ teigė, jog, Savivaldybei paskelbus konkursą Telšių butų ūkio direktoriaus pareigoms eiti, jis jame dalyvaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Telšietis parašė:

  Ateina genijai ir vėl išnyksta, atėjo Liauzginas visiems laikams!

 2. Gi parašė:

  Kažkaip gėda pasidarė. Kaip taip gali būti?Kaip atėjusiam naujam direktoriui dirbti? O įstatymas numato, kad turi būti su magistro laipsniu įmonės vadovas, tai jei laimės be jo, galės kiti kandidatai užginčyt.

 3. Telšietis parašė:

  Na ir naglumas Liauzgino, susikūrė sau darbo vietą…

 4. Bet parašė:

  Juk visas miestas supranta, kad susikūrė sau darbo vietą. Kaip reikia žmonėms į akis žiūrėt…

 5. fuuuu parašė:

  lietuviškas teisingumas pagal Liauzginų šeimyną…..abu labu….naglumo netrūksta!

 6. Nu parašė:

  Tai atsimename kaip per Snoro banko bankrotą Butų ūkis praganė gyventojų pinigus. Jei būtų pagal įstatymą laikė atskiroje sąskaitoje, jie būtų buve kaip indėliai ir būtumėm jų nepraradę. Atsakomybės nei pati įmonė, nei direktorius neprisiėmė. Vakaruose, vadovas būtų atsistatydinęs, o čia 20 metų pradirbęs, veržiasi į direktoriaus pareigas. Įmonei reikia reputaciją telšiečių akyse pakelti, o ne keikti šitokią įmonę.

 7. Pažiūrim parašė:

  Pažiūrim ką sako įstatymas:
  0 Valstybės tarnybos įstatymas 14 straipsnis. Priėmimas į įstaigų vadovų pareigas sako:
  Asmuo negali eiti tos pačios valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos vadovo pareigas daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.
  Tai ir arkliui aišku, kad negali kandidatuoti nes tai bus jau net ne trečia, o penkta kadencija per gyvenimą. Ir įstatymas nerašo, kad praleidus kadenciją vėl gali kandidatuoti. Bet pagal senas paniatkes, kaip Rusijoje galima Telšiuose viską išdarinėti.
  O pagal pareigybių lygius manau, kad turėtų būti A1 lygis savivaldybės įmonės direktoriaus pareigoms. O joms reikalavimas yra toks:
  A1 lygio – pareigybės, kurioms būtinas ne žemesnis kaip aukštasis universitetinis išsilavinimas su magistro kvalifikaciniu laipsniu ar jam prilygintu išsilavinimu.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt