Telšiuose atidarytas Prekybos, pramonės ir amatų rūmų filialas

Parašė:  2019-06-07

Telšių apskrities verslo bendruomenė žengė svarbų žingsnį – gegužės 31 d. atidarytas Prekybos, pramonės ir amatų rūmų Telšių filialas. Prie pasaulinės organizacijos prisijungusius apskrities verslininkus sveikino LR ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius, Telšių r. savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas bei kiti garbūs svečiai. Renginyje pristatyta Rūmų ir filialo veikla, naujiems organizacijos nariams įteikti pažymėjimai ir specialūs ženkleliai.
Monika GIRDVAINĖ
Dėl reikalingumo neabejojama
Prekybos, pramonės ir amatų rūmai (PPAR) yra vienintelė verslo savivaldos organizacija Lietuvoje, veikianti specialaus Prekybos, pramonės ir amatų rūmų įstatymo pagrindu. Šiaulių PPAR prezidentas V. Japertas paminėjo, kad idėja Rūmų filialą atidaryti Telšiuose brendo jau keletą metų. Matant, kad apskrityje yra pakankamai aktyvių įmonių, kurios nori, gali ir sutinka bendradarbiauti bei sulaukus verslininkų palaikymo, idėja įgyvendinta.
Praėjusį penktadienį vykusiame Rūmų filialo atidaryme V. Japertas pasidžiaugė, kad pasaulyje didžiausios verslo institucijos – PPAR gretos plečiasi, papildydamos verslo žemėlapį bei plėsdamos bendravimo bei bendradarbiavimo tradicijas.
„Rūmų sistema yra sukurta taip, kad atstovautų jus, verslininkus. Būdami Rūmų nariais tampate visą pasaulį vienijančios organizacijos tinklo dalimi, tad galite jaustis pilnaverčiais tos šeimos nariais ir išnaudoti visas siūlomas galimybes. Kartu verslininkai prisiims atsakomybę kurti tam tikras žaidimo taisykles, kurios šiandieninėje visuomenėje yra be galo svarbios. Turite būti pasiruošę gerinti rajono ateitį, kalbėti su bendruomene siekiant sunaikinti socialines įtampas bei spręsti kitas problemas. Rūmai yra viena iš tų institucijų, kuri gali bendrauti su bet kuria kita organizacija: galime kalbėtis tiek su verslo atstovais, tiek su darbuotojais, profsąjungomis, bendruomenėmis ir kitomis tikslinėmis grupėmis“, – kalbėjo prezidentas.
Jis pridūrė, kad vienas iš Rūmų siekių – remiantis pasauliniu pavyzdžiu, per asocijuotas struktūras formuoti bendravimo praktiką bei užtikrinti skaidrius ir verslo sėkmę garantuojančius procesus.
Telšių r. savivaldybės meras K. Gusarovas, sveikindamas naujai įkurto filialo narius, informavo, kad Telšių rajone yra apie 1900 mokesčių mokėtojų, iš kurių daugiau kaip 800 yra aktyvūs. Mero teigimu, konkurencingoje aplinkoje asociacija, jungianti verslininkus, yra labai reikalinga.
„Buvo verslininkų asociacija, buvo smulkiųjų verslininkų asociacija, manau, kad šis trečias kartas bus lemtingas ir Telšių filialas ilgai vystys veiklą. Su savo problemomis, naujienomis esate laukiami pas merą, Taryboje. O svečius kviečiu Telšius aplankyti ne tik tokiomis progomis, bet ir laisvalaikiu. Kitaip tariant, atvežkite pinigus Telšių verslininkams“, – į renginio dalyvius kreipėsi K. Gusarovas.
Meras pranešė, kad Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programa rajone per paskutinius 4 metus parėmė apie 310 verslo subjektų.
Ministras skatino būti aktyvesniais
PPAR Telšių filialo atidaryme dalyvavęs LR ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius pabrėžė, kad Lietuvos ekonomika gali būti stipri tiek, kiek stiprus kiekvienas regionas individualiai, kiek stiprus smulkusis verslas. Ministerijos darbas, anot ministro, yra padėti verslui stiprėti, netrukdyti kurti, tad jis žadėjo neapleisti šių pozicijų.
„Man, kaip ministrui, visada yra lengviau, kai verslas kalba vienu balsu, susivienijęs. Smagu, kad Prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra organizacija, aktyvi tarptautiniu mastu. Aš visada sakiau, kad verslas bus sėkmingas tiek, kiek jūs jį išnešite už Lietuvos ribų. Reikia pripažinti, kad pas mus nėra didelė rinka, sakykim, tų žaidėjų negali būti labai daug. Bet Europa turi pakankamai didelę rinką, o Rūmai, tą suprasdami, dirba labai aktyviai. Viena auksinė taisyklė – Pramonės ir amatų rūmų Telšių filialas bus naudingas tiek, kiek jūs aktyviai dalyvausite, klausite, domėsitės. Niekas neis į jūsų įmones ir nevers kažko daryti. Pirmiausia jums patiems turi reikėti tų Prekybos, pramonės ir amatų rūmų, jų teikiamų paslaugų, išvažiuojamųjų verslo misijų ir kitų dalykų. Tuomet be jokios abejonės bus matomi norimi rezultatai. Linkiu, kad filialas Telšiuose būtų komandinio darbo simbolis, nes įmonės sėkmė būtent nuo komandinio darbo ir priklauso “, – įsitikinęs V. Sinkevičius.
Kalbėdamas apie Telšių potencialą ministras pastebėjo, kad ši savivaldybė nebuvo labai aktyvi įvairiose rėmimo priemonėse, tad ragino savivaldos atstovus aktyviau įsitraukti ir naudotis ES fondų siūlomomis galimybėmis.
Pristatytos veiklos gairės
Šiaulių PPAR generalinis direktorius Alfredas Jonuška pristatė Rūmų ir Telšių filialo planuojamą veiklą. Pranešėjas informavo, kad Lietuvoje veikia penki savarankiški Prekybos, pramonės ir amatų Rūmai – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Kiekvieni dirba dviejose apskrityse. Šiaulių PPAR veiklą vykdo Šiaulių ir Telšių apskrityse, aptarnauja 11 savivaldybių. Į Rūmų Telšių filialą galės kreiptis ne tik Telšių, bet ir Mažeikių, Plungės rajonų bei Rietavo savivaldybės verslininkai. Šių savivaldybių įmonių atstovams taip pat suteikiamos galimybės kurti Rūmų atstovybes ar filialus. Viskas priklauso nuo iniciatyvių verslininkų.
Telšių filialui kol kas priklauso 36 nariai. Prisijungti aktyviai kviečiami visi gamybinę, prekybinę, paslaugų ir kitokią ekonominę veiklą vykdantys ūkio subjektai bei švietimo organizacijos.
A. Jonuška pranešė, kad PPAR Telšių filialo vadovu išrinktas Mantas Vaškys, o tarybos nariais – Tomas Bugys, Tomas Katkus, Jolanta Norvaišienė ir Tomas Zykas.
„Taryba svarstys rūpimus klausimus, tačiau visi filialo nariai taip pat turi galimybę dalyvauti susirinkimuose, teikti pasiūlymus. Artimiausiu metu bus ieškoma filialo direktoriaus, kuris atliks administracinį darbą“, – kalbėjo A. Jonuška. Jo teigimu, mažos įmonės atstovui dažnai yra sudėtinga įgyvendinti projektus, pačiam teikti paraišką, ją registruoti, tad Rūmai sudaro sąlygas, kad sujungus įmonių grupes, būtų parengiami reikiami projektai, kurie naudingi konkrečiam verslui.
„Kurdami verslą neužsidarykite savame rate tik čia, Telšiuose. Svarbu verslą plėsti, o visi pasiūlymai turi nueiti ten, kur jie būtų visiškai išgirsti“, – ragino generalinis direktorius.
Telšių filialo tarybos nariai pasiruošę atstovauti verslo interesams, formuoti verslui palankią aplinką. Filialo vadovas įsitikinęs, kad reikia išgirsti visus, spręsti kilusius nesklandumus, kad verslo aplinka būtų kuo malonesnė ir palankesnė visoms suinteresuotoms grupėms. Žadama skatinti eksportą, esant reikalui, padėti ruošti prekybos dokumentus, skatinti ryšių užmezgimą. Gavus prašymų iš verslo žmonių, bus bandoma juos tenkinti ir stengtis, kad ryšiai būtų naudingi pačiai verslo bendruomenei. Taip pat planuojama rengti mokymus, seminarus, teikti konsultacijas.
„Manau, kad verslas geriausiai auga aktyvioje bendrystėje. Tikiu, kad susivieniję galėsime nuveikti tikrai daug“, – naujai įkurto filialo nauda neabejojo M. Vaškys.
Atidarymo metu trylikai neseniai prie Rūmų veiklos prisijungusioms įmonėms įteikti pažymėjimai bei nario ženkleliai. Filialo vadovui įteiktas auksinis Lietuvos PPAR ženklelis „Lietuvos verslininko balsas“.
Filialo vadovui taip pat įteikta PPAR vėliava, kuri oficialiai buvo pakelta filialo narių, verslininkų Tomo bei Donato Bugių sodyboje „Patekla“. Atidarymą vainikavo paskaita apie lyderystę bei susirinkusių verslininkų ir svečių bendravimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. O parašė:

  Tai kur tos sodybos adresas, ar čia ir yra tie verslo rūmai??

 2. ???? parašė:

  Negi straipsnio autorei sunku buvo parašyti, kur tie „rūmai“ įsikūrė? A r tai kokia valstybinė paslaptis?

 3. Rička parašė:

  Šudmaliai. Čia tik EK parama, duotos Telšiams ir asilų Lietuvai.

 4. zemaite parašė:

  kaip visada siame laikrastyje rasliava didele ,nesinori nei skaityti ,jokios foto ,kad butu idomiau skaitytiPrirasyta devynios galybes ,o kas is to?

 5. Susidomėjusi parašė:

  Tai kur tie rūmai randasi? iŠ NUOTRAUKOS negalima nustatyti adreso…..

 6. taip parašė:

  labai graži sodybą, kuri gali nušluostyti nosį visom Telšių sodybom, sekmės versle ir gerų klientų

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt