Sveikatos stiprinimas „Saulėtekio“ pradinėje mokykloje

Parašė:  2019-09-20

Telšių „Saulėtekio“ pradinė mokykla – sveikatą stiprinanti mokykla. Šiuos mokslo metus pradėjome prisijungdami prie respublikinės iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“, dalyvaujame „Sveikatiados“ iššūkiuose.
Mokykla dalyvauja sveikatą stiprinančių mokyklų sambūryje. Vienas pagrindinių mokymo įstaigos veiklos tikslų – ugdymuisi palankios aplinkos kūrimas. Šis tikslas siejamas su fizine ir dvasine sveikata, emocine darna. Taikomos grūdinimosi vandeniu procedūros grupėje ir kieme, įvairių renginių, projektų, pramogų metu bendruomenė mokosi sveikai maitintis. Bendradarbiaujama su tėvais. Dviejose grupėse integruojama amerikiečių emocinio intelekto ugdymo programa „Kimochi“. Grupės turi daržo lysves, kuriose augina vaistinius augalus. Siekiama ugdyti vaiko poreikį rūpintis sveikata, gyventi laimingai, o ne gydytis ligas.
Šiemet vykdomas sveikatos stiprinimo projektas „Sveikame kūne – sveika siela“. Jo tikslas – patraukliomis priemonėmis ir žaismingai skatinti rūpintis sveikata, pažinti ir pamėgti įvairius sveikatinimo metodus. Vienas toks – Sebastijano Kneipo refleksoterapinis takas. Jis įrengtas gavus projekto finansavimą. Rugsėjo 6 dieną projekto koordinatorė Milda Monstienė, direktorė Jadvyga Vaitkienė ir aš, sveikatos priežiūros specialistė Judita Mažrimienė, pristatėme bendruomenei „Pėdučių takelį“.
Vaikščiojimas sukurtu Kneipo takeliu leidžia vaikams pajusti judėjimo džiaugsmą, pajausti skirtingų paviršių poveikį jų kojytėms. „Kiekvienas žingsnis basomis – papildoma minutė gyvenimo“. Ugdytiniai noriai eina dygliuotais masažiniais kamuoliukais, įvairių faktūrų takeliu, bėgioja basi. Išbando smėlio, įvairaus dydžio ir formos akmenukų, pagaliukų ir galiausiai kankorėžių paviršius. Vaikai labai džiaugsmingai susipažino su šia mankšta. Visa bendruomenė – vaikai, mokytojos, tėvai – išbandė „Pėdučių taką“. Buvo ne tik sveika, bet ir linksma.
Projektas buvo skirtas ikimokyklinio amžiaus ugdytiniams, tačiau jo įgyvendinimas duos naudos visai bendruomenei. Vaikai stiprins sveikatą, darbuotojai ir tėvai pažins įvairesnius sveikatos stiprinimo metodus.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Judita MAŽRIMIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt