Skirtingi požiūriai: gyventojas mano, kad namas griūva, o specialistai įsitikinę, kad viskas gerai

Parašė:  2017-07-25

Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi Telšių miesto gyventojas Valerijonas. Vyriškis jau daug metų gyvena centrinėje Respublikos gatvėje, 10 numeriu pažymėtame name. Šis senas raudonų plytų namas, statytas dar 1908 m., išsiskiria savo architektūra, yra įtrauktas į nekilnojamųjų kultūros objektų sąrašą.
Valerijonui itin gaila stebėti, kaip kasdien neeilinio pastato būklė vis blogėja, o ir jam pačiam nesinori gyventi apleistame name.
Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi Telšių miesto gyventojas Valerijonas. Vyriškis jau daug metų gyvena centrinėje Respublikos gatvėje, 10 numeriu pažymėtame name. Šis senas raudonų plytų namas, statytas dar 1908 m., išsiskiria savo architektūra, yra įtrauktas į nekilnojamųjų kultūros objektų sąrašą.
Valerijonui itin gaila stebėti, kaip kasdien neeilinio pastato būklė vis blogėja, o ir jam pačiam nesinori gyventi apleistame name.
Aurelija SERVIENĖ
Gėda prieš turistus
Valerijonas Respublikos g. 10-ajame name gyvena jau 25 metus. Per šį laikotarpį nė karto neteko matyti, kad kas nors rūpintųsi šiuo pastatu. Pagalbos tikėjosi iš SĮ „Telšių butų ūkis“, kuriam kas mėnesį moka kaupiamuosius mokesčius, manė, kad šis namas rūpi ir Kultūros paveldo departamentui.
„Mano nuomone, šiam namui visai blogai: sienos griūva, plytos trupa, veriasi plyšiai, lupasi tinkas. Toks abejingumas išskirtinei vietai! Kiek turistų čia praeina! Ar nederėtų pastatą labiau prižiūrėti, saugoti, puoselėti ir branginti. Visi tik šaukia: „Paveldas! Paveldas!“ O prižiūrėti niekas nenori“, – piktinosi Valerijonas.
Vyriškis kiekvieną mėnesį kaupiamuosius mokesčius moka SĮ „Telšių butų ūkis“, tačiau, kaip jis pats sako, iš to jokios naudos.
„Kažkada man buvo pažadėti aukso kalnai. Kai šalia buvo tvarkomas Insulos kalvos šlaitas, buvo pažadėta sutvarkyti ir mūsų namo kiemą bei pastatą. Tačiau niekas taip ir neįvyko. Sieną sutvarkė, darbus užbaigė, o mus pamiršo. Kieme tik smėlio pripylė, o kai palyja, po purvą braidom… Su tokiu požiūriu į paveldo objektus darome gėdą patys sau ir savo miestui“, – sakė vyriškis.
Valerijonas pagalbos prašė ir iš Kultūros paveldo departamento, tačiau jie, pasak telšiškio, tik numojo ranka.
Situacija nėra bloga
SĮ „Telšių butų ūkis“ direktorius Artūras Liauzginas teigia, jog pastatas yra prižiūrimas, jo būklė šiuo metu tikrai nėra prasta. Pasak direktoriaus, Respublikos g. 10 namo gyventojams niekas tikrai nieko nežadėjo remontuoti. Planuose – tik name esančiame socialiniame būste pakeisti langus.
„Yra pakeistas stogas. Antrame namo aukšte yra du butai, pirmame – komercinės paskirties patalpos. Namo gyventojai mūsų įmonei moka kaupiamuosius mokesčius ir šiuo metu yra sukaupta apie 100 Eur. Dėl blogos namo būklės į mus kol kas namo gyventojai nesikreipė“, – kalbėjo A. Liauzginas.
Nekilnojamųjų kultūros vertybių sąraše
Respublikos g. 10 namas yra įtrauktas į nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą dėl kultūrinio kraštovaizdžio autentiškumo, nes pastatas patenka į valstybės saugomų kultūros vertybių – Telšių senamiesčio ir Telšių senojo miesto vietos – teritorijas.
Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Telšių skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Barysienė „Telšių ŽINIOMS“ patikino, jog į jų tarnybą su prašymu išduoti leidimą remonto darbams vykdyti Respublikos g. 10-ame name kol kas niekas dar nesikreipė.
Kultūros paveldo departamento atstovai paskutinį kartą minėto pastato apžiūrą vykdė 2016 m. Anot L. Barysienės, Kultūros paveldo departamentas pastatų netvarko ir lėšų paveldo objektams tvarkyti neskiria. Lėšas nustatyta tvarka skiria Kultūros ministerija pagal Kultūros paveldo departamento pateiktą paraišką. Apie finansines galimybes visa informacija pateikiama internetiniame puslapyje: http://kpd.lt/finansuojami-projektai/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Telšiškis parašė:

    Ponui direktoriui kaip sakant,-giliai pakoj…kadencijoų pabaiga artėja

  2. telsiete parašė:

    tvarkyti reikia nama ,jei dar galima tai vadinti misko 30

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt