Seimo rinkimų finišas: V. Bukauskas 5824 : A. Bacevičius 5405

Parašė:  2020-10-27

Pokyčių neįvyko. Antrajame Seimo rinkimų ture vienmandatėje Telšių rinkimų apygardoje laimėjo Valentinas Bukauskas. Bilietą į penktąją kadenciją Seime V. Bukauskui išrašė 5 824 rajono gyventojų balsai. Jo varžovas – Algirdas Bacevičius – surinko 5 405 rinkėjų balsus.
Iš viso pakartotiniuose Seimo rinkimuose prie balsadėžių susirinko 11 650 iš 35 994 rinkimų teisę turinčių telšiškių, t. y. vos 32,37 proc.
Antanas NEKRAŠIUS
Pirmadienio Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, pakartotiniuose rinkimuose į Seimą dalyvavo 32,37 proc. (11 650 iš 35 994) Telšių rajono rinkimų teisę turinčių gyventojų. Pirmajame rinkimų ture – spalio 11 d. – telšiškiai buvo ženkliai aktyvesni – atlikti pilietinės pareigos atvyko 42,16 proc. gyventojų (15 176 iš 35 994).
Antrajame Seimo rinkimų ture V. Bukauskas vienmandatėje rinkimų apygardoje surinko 5 824 balsus (49,99 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių telšiškių), A. Bacevičius – 5 405 (46,39 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių). Savo varžovą V. Bukauskas aplenkė 419 balsų, iš jų 410-ies persvara surinkta išankstinio balsavimo metu (iš anksto už V. Bukauską balsavo 1 894 telšiškiai, už A. Bacevičių – 1 484). Rinkimų dieną V. Bukausko persvara buvo vos 9 balsai (apylinkėse už jį balsavo 3 930 rinkėjų, už A. Bacevičių – 3 921).
Mieste pirmavo A. Bacevičius
Iš viso Telšių vienmandatė rinkimų apygarda turi 33 rinkimų apylinkes. Pakartotiniuose rinkimuose į Seimą aktyviausi buvo Nevarėnų rinkimų apylinkės rinkėjai – balsuoti atvyko 39 proc. visų rinkimų teisę turinčių gyventojų (257 iš 659). Nevarėnuose pirmavo V. Bukauskas, surinkęs 163 balsus. Už A. Bacevičių balsavo 84 asmenys.
Pats mažiausias rinkėjų aktyvumas užfiksuotas Kirklių rinkimų apylinkėje. Čia pilietine teise pasinaudojo vos 24,5 proc. (74 iš 302) balsuoti galinčių gyventojų. Kirkliuose žmonės palaikė V. Bukausko kandidatūrą.
Pačioje gausiausioje – Žemaitės – rinkimų apylinkėje balsuoti atvyko 30,01 proc. (911 iš 3 036) visų rinkimų teisę turinčių gyventojų. Čia jau dauguma palaikė A. Bacevičiaus kandidatūrą. Antroje vietoje likęs politikas sulaukė 434 apylinkėje registruotų rinkėjų balsų, V. Bukauskas – 428.
Vertinant VRK paskelbtus antrojo Seimo rinkimų turo rezultatus, V. Bukauskas pirmavo daugumoje kaimų rinkimų apylinkių (17-oje iš 22). Daugiau už A. Bacevičių balsų V. Bukauskas surinko tik dviejose iš dešimties Telšių miesto rinkimų ir Varnių rinkimų apylinkėse.
V. Bukauskas: „Jeigu reikės dėl žmonių, ir paklūposiu“
V. Bukauskui tai penktoji kadencija LR Seime. Iš jų keturis kartus buvo išrinktas vienmandatėje Telšių rinkimų apygardoje.
„Ar persvara būtų šimtu balsų, ar tūkstančiu – bet kokiu atveju tai bendruomenės išsakyta nuomonė, – „Telšių ŽINIOMS“ komentavo Seimo rinkimų rezultatus V. Bukauskas. – Pirmiausia norėčiau padėkoti kiekvienam mūsų krašto gyventojui, kuris atėjo balsuoti, nepabūgo pandemijos ir išreiškė savo pilietinę valią. Vienmandatėje rinkimų apygardoje gautas mandatas – tai ne daugiamandatės mandatas. Tai bendruomenės, mūsų namų, mūsų tvirtovės mandatas. Jis mane toliau įpareigoja dirbti, rūpintis žmonėmis, jei reikia, dėl jų ir paklūpoti.“
Anot V. Bukausko, tam, kad parašytum skundą, daug išmonės nereikia. Tačiau kažką sukurti, atlikti darbą iki galo reikia daug energijos, meilės žmonėms ir pastangų: „Per šiuos metus vien tik mano biure apsilankė per 800 gyventojų. Vienų problemas pavyko išspręsti, kitų – ne. Tiems, kuriems pavyko, – gerai. O tie, kuriems nepavyko, sako, va, Seimo narys nieko nedirba, nieko negali… Ir nesvarbu, kad dauguma tokių problemų buvo nesusijusios su mano parlamentine veikla.“
A. Bacevičius: „Tai buvo visuomenės kova prieš sistemą“
„Gaila. Labai gaila, kad niekaip nepavyksta laimėti, – pirmadienio rytą „Telšių ŽINIOMS“ kalbėjo A. Bacevičius. – Iš tikrųjų naivu buvo tikėtis, jog pavyks nugalėti visų didžiųjų partijų – konservatorių, socialdemokratų, „valstiečių“ ir t. t. – iškeltus kandidatus. Mūšis vyko ne tarp V. Bukausko ir A. Bacevičiaus. Tai buvo visuomenės kova prieš neteisybę, prieš sistemą. Blogai, kai žmonės nenori gintis, o nori ponams tarnauti. Dėkingas esu savo rinkėjams, bet mūsų pusėje žmonių yra nedaug…“
I. Levickienė: „Rinkėjai elgėsi gražiai, komisija dirbo gerai“
Telšių rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Irena Levickienė pirmadienio rytą žurnalistams sakė, jog antrajame Seimo rinkimų ture jokių pažeidimų fiksuota nebuvo, skundų negauta. „Balsuojančių buvo nedaug, tiek rinkimų dieną, tiek išankstinio balsavimo metu, – teigė I. Levickienė. – Niekas nesigrūdo, incidentų nebuvo, rinkėjai elgėsi gražiai, komisija dirbo gerai.“
Pasak Telšių rinkimų apygardos komisijos pirmininkės, antrajame rinkimų ture balsavo trys saviizoliacijoje esantys rinkėjai. Komisija taip pat buvo pasiruošusi vykti ir pas COVID-19 sergančius asmenis. Tačiau tokių norinčių balsuoti neatsirado.
Antrojo rinkimų turo rezultatai duris į Seimą atvėrė ir Rimantei Šalaševičiūtei. VRK duomenimis, politikė į Seimą pateko daugiamandatėje rinkimų apygardoje pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų sąrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. žemaitis parašė:

  Manau, Seimo rinkimuose gerb. Valentino Bukausko laimėjimas labai nežymus, lyginant su Darbo partijos rinkimų reklamai skirtu finansavimu, aktyviu pono Valentino dalyvavimu bendruomenių renginiuose ir joms teikiama finansine parama. Šaunu, kad miesto žmonės nori permainų, ne tik pažadais atstovavimo rajonui. Gaila, kad kaimo žmonės labiau vertina žodinius pažadus, toliau savo nosies nemato. Sveikiname abu kanditaus, ypač Algirdą vos 4 procentais atsilikusį nuo Valentino, tikimės ne pažadų, o realių darbų rajono žmonėms.

 2. Galimai parašė:

  5824-iems prie ruso geriau

  1. Juzis parašė:

   Kiek Valentinas yra Telšiams nusipelnęs, beraščiai nežinote.
   O ką jūsų manymu Telšiams nuveiktų sakinio nesugebantis sudėti Algirdas? Nesugebėjo net į debatus nuvykti. Gėda!
   Būtume apsijuokę prieš visą Lietuvą išrinkę tokį A.B…
   Sėkmės Valentinai!!!

 3. Gaila parašė:

  Deja, vietoj to, kad būtų du seimo nariai iš Telšių, neturime nė vieno, nes klūpoti bažnyčioje daug proto nereikia. O persvara bukauskiui užtikrino balsavimas paštu, kuris yra vienas iš korumpuočiausių būdu. Manau, kad po 4-ių metu baigsis bukauskio era, nes per 16-ką metų seime niekas net nepastebėjo, kad yra toks seimo narys. Ramiai sėdėjo ir kilnojo rankyte pagal komandą.

 4. . parašė:

  Telšius gali atstovauti tik kandidatas išrinktas vienmandatei. Vistiek nebūtume turėjau dviejų seimo nariu

 5. Rinkejas parašė:

  Geriau Algirdas butu laimejes

 6. Jonas parašė:

  O, korumpuotieji ir vėl liko. Labai didelis klausimas dėl rinkimų rezultatų klastojimo. Laikas būtų kviesti stebėtojus iš kitų šalių ir nebūtinai tik iš ES… Žmonės, ar dar nepavargot nuo visokio plauko sukčių?.. 😉

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt