Prie spartaus daugiabučių atnaujinimo prisidėjo ir Telšiai – prisivijo Klaipėdą

Parašė:  2020-01-17

Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą pernai nemenkai prie gerų rezultatų prisidėjo ir regionai – Telšiuose renovuoti 8 daugiabučiai namai. Tiek pat, kiek Klaipėdoje.
„Džiugina tai, kad auga gyventojų, norinčių atnaujinti savo daugiabutį, skaičius. Šią tendenciją išryškina ne tik kasmet didėjantis agentūros gaunamų paraiškų kiekis, bet ir visuomenės nuomonės tyrimų rezultatai. 2019 m. pabaigoje „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa parodė, jog net 77 proc. Lietuvos gyventojų, gyvenančių daugiabučiuose namuose, pastatytuose iki 1993 m., norėtų atnaujinti savo daugiabutį“, – pažymi Valius Serbenta, Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius.
Iš viso 2019 m. Lietuvoje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių arba 9 tūkst. butų. Lydere tapo Zarasų rajono savivaldybė, kurioje atnaujinta 17 daugiabučių, Biržuose – 12, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėse – po 11 daugiabučių.
„Išties džiugu, kad atskirose šalies savivaldybėse per praėjusius metus buvo atnaujinta apie 10 proc. visų energiškai neefektyvių miesto daugiabučių. O didžiosioms savivaldybėms reikėtų smarkiai pasitempti“, – pastebi V. Serbenta.
Iš viso nuo 2013 m., kai į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2019 m. atnaujinta daugiau kaip 2 400 daugiabučių arba 70 tūkst. butų. Telšiai prie šio skaičiaus per šį laikotarpį prisidėjo 56 renovuotais daugiabučiais.
Motyvuoja mažesnės sąskaitos
Viena esminių priežasčių, skatinančių gyventojus teikti paraiškas renovuoti daugiabutį, – daugiau nei perpus sumažėjusios sąskaitos už šildymą. Priklausomai nuo investicijų į namo modernizavimą, renovuotas daugiabutis vidutiniškai sutaupo 50–60 proc. pastato šildymui naudojamos energijos.
BETA primena apie šiuo metu galiojantį kvietimą teikti paraiškas atnaujinti daugiabutį. Tiesa, norintiems gauti valstybės paramą kompleksiškai renovuoti daugiabutį liko mažiau nei mėnuo – iki sausio 31 dienos – pateikti paraiškas Būsto energijos taupymo agentūros regioniniuose padaliniuose.
Šio kvietimo metu yra numatyta daugiabučių renovacijai skirti 150 mln. eurų, o energinį efektyvumą didinančioms priemonėms skiriama finansavimo dalis sudarys 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų, tenkančių energinį efektyvumą didinančioms priemonėms.
Pagal šį kvietimą vykdomiems projektams taip pat numatoma 100 proc. parama projekto parengimo, administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidoms, taip pat 100 proc. padengti nepasiturintiems butų savininkams tenkančias išlaidas.
Šiuo metu šalyje atnaujinama dar 430 daugiabučių namų, o arti 1 000 daugiabučių atnaujinimo projektų, turinčių gyventojų pritarimą, bus pradėti įgyvendinti artimiausiu metu.

Nuotrauka iš BETA archyvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt