Politinis griaustinis permainų lietaus neatnešė

Parašė:  2018-06-05

Bemaž du mėnesius trukę politiniai neramumai permainų rajono valdžioje neatnešė. Telšių rajono savivaldybės tarybos narių dauguma praėjusią savaitę balsuodama dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Urbono atleidimo iš pareigų, praradus politinį (asmeninį) pasitikėjimą, nepalaikė mero teikimo: 13-ka – už, 14-ka – prieš. S. Urbonas liko toliau vadovauti Telšių rajono savivaldybės administracijai.
Antanas NEKRAŠIUS
Pirmas bandymas
Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas balandžio mėnesį pareiškė politinį nepasitikėjimą Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriumi S. Urbonu. Kaip savo sprendimo priežastį rajono vadovas įvardino tai, kad Savivaldybės administracijos direktorius sumaišė vykdomąją valdžią su atstovaujamąja valdžia. Meras tvirtino, kad S. Urbonas, būdamas vykdomojoje valdžioje, atlieka jam nepriklausančias atstovaujamosios valdžios funkcijas, kurios viršija jo kompetenciją.
Pirmasis bandymas S. Urboną išversti iš Savivaldybės administracijos direktoriaus kėdės įvyko gegužės mėnesį, neeilinio Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu. Tačiau tąsyk į posėdį susirinkusių politikų balsai pasiskirstė po lygiai: slaptame balsavime dalyvavo 26 Tarybos nariai (1 nebuvo), 13 balsavo už S. Urbono atleidimą iš pareigų, praradus politinį pasitikėjimą, 13 – prieš. Susidarius patinei situacijai, meras sprendimą ir balsavimą dėl S. Urbono atleidimo atidėjo kitam Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdžiui.
Antras bandymas
Praėjusią savaitę Savivaldybės administracijos direktoriaus S. Urbono likimas vėl atsidūrė ant politinio priekalo. Šį sykį žodžio paprašė pats mero pasitikėjimą praradęs S. Urbonas. Administracijos direktorius kreipėsi į Tarybos narius: „Antrą mėnesį tęsiasi politinis chaosas, kuris neduoda naudos rajono gyventojams. Suprantu, kad dirbant tokį atsakingą darbą, pasitaiko tam tikrų nesklandumų. Tačiau kartais tai sąlygoja objektyvios priežastys, kartais – žmogiškasis faktorius. Bet tai niekada nėra daroma tyčia ar norint pakenkti. Merui pareiškus politinį nepasitikėjimą mano asmeniu – neišgirdau nė vieno argumento, dėl kurio jausčiau pareigą atsistatydinti. Paminėtas atstovaujamosios ir vykdančiosios institucijų kompetencijų sumaišymas, manau, nėra labai korektiškas, nes atstovaujamosios institucijos funkcija yra atstovauti Savivaldybės gyventojams priimant sprendimus Savivaldybės institucijose. Tuo tarpu vykdomoji institucija vykdo Savivaldybės tarybos priimtus sprendimus, kitus teisės aktus. Savivaldybės administracijos direktorius pagal savo funkcijas privalo viešinti savo veiklą, nes tai yra viena iš Savivaldybės institucijų funkcijų: veikla turi būti aiški ir suprantama Savivaldybės gyventojams, jiems turi būti sudaromos sąlygos gauti paaiškinimus, kas ir dėl ko daroma. Todėl interviu televizijos laidoje ar straipsnis spaudoje yra labiau pareiga, negu įstatymams prieštaraujantis veiksmas.
Gerbiu kiekvieno Tarybos nario nuomonę, pastabas ir pasiūlymus. Su kai kuriais iš jūsų kartu dirbame septynerius metus, su kitais – trejus. Visi kartu pasiekėme, kad mūsų rajonas tapo plačiai žinomas dėl atliktų darbų, čia gyvenančių žmonių.
Iki rinkimų liko mažiau nei devyni mėnesiai. Mano nuomone, šį likusį laiką būtų prasmingiau išnaudoti darbams tęsti ir naujoms idėjoms generuoti, o ne politinei sumaiščiai.“
Direktorius lieka dirbti
Telšių rajono savivaldybės tarybos narė, socialdemokratė Stefa Naujokienė kreipėsi į valdančiosios koalicijos partnerius – darbiečius. Esą S. Urbonas į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas deleguotas Lietuvos socialdemokratų partijos. O tai reiškia, jog meras pareikšdamas politinį nepasitikėjimą S. Urbonu iš dalies reiškia nepasitikėjimą ir koalicijos partneriais – socialdemokratais. „Koalicijoje kartu dirbame ganėtinai ilgai. Jeigu atsiranda kažkokie nesutarimai, nerandate bendros kalbos su administracijos direktoriumi – galbūt pirmiau reikėjo kreiptis į Lietuvos socialdemokratų frakciją Telšių rajono savivaldybės taryboje ir bandyti nesutarimus išspręsti koalicijos viduje?“, – žiūrėdama į merą klausė S. Naujokienė. Į politikės pastebėjimus rajono vadovas atsakė, jog visi nesklandumai, nesutarimai arba iškilusios problemos šiandien ir yra sprendžiamos. Kiek vėliau P. Kuizinas pridūrė, jog bandymų kalbėti ir susikalbėti su S. Urbonu buvo daug.
Galiausiai meras paskelbė slaptą balsavimą. Po kurio paaiškėjo, kad už S. Urbono atleidimą balsavo 13-ka Tarybos narių, 14 buvo prieš. „Direktorius lieka dirbti“, – reziumavo Balsų skaičiavimo komisijos slaptam balsavimui pirmininkė Jolanta Rupeikienė.
Meras bandys rasti bendrą kalbą
Balandžio mėnesį pareiškęs politinį nepasitikėjimą Savivaldybės administracijos direktoriumi S. Urbonu Telšių rajono savivaldybės meras P. Kuizinas „Telšių ŽINIOMS“ sakė: „Su tuo žmogumi (S. Urbonu, – red.) daugiau nebedirbsiu. Ir savo sprendimo nekeisiu.“ Tad, kaip pasielgs meras, po slapto balsavimo S. Urbonui išsilaikius Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigose? „Kiekvienas Tarybos narys turi teisę ir laisvę spręsti, – kalbėjo P. Kuizinas, – Jokių pažadų už jų balsus nedalinau, nieko jiems nežadėjau. O dėl tolimesnio darbo su administracijos direktoriumi – bandysiu su juo kalbėtis. Gal mano veiksmas (pareikštas politinis nepasitikėjimas, – red.) pakeis administracijos direktoriaus mąstymą.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. as parašė:

  Tai dabar meras eis lauk iš darbo? Jis sakė, kad nedirbs su Urbonu. Kadangi Urbonas lieka, tai meras turėtų eit lauk.

 2. Viktoras parašė:

  Tai ar laikysis savo zodzio?

 3. taigi parašė:

  kad socdemai saviški palaiko, tai nieko keisto. bet kiti, kurie pridėjo savo balsus,kad gautusi 14 narių,- be potencijos. per juos – tąsymasis iki rinkimų

 4. Vida parašė:

  Aš tuom tvirtai tikėjau jog Saulius nekaltas o tik politine mero ambicija sukėlė sumaištį. Tvirtybės Sauliay

 5. O pase ar parašė:

  Vo gera, ka daba sakys tas kuizlins

 6. Tikrai parašė:

  nesilaikysiu duoto žodžio, ką čia svaigstat.

 7. Mačernis parašė:

  Dabar prasidės,,dėlioškės ir ne paskutiniu smuiku grosValiukas,turėtųTaryboje atsirasti socdarbiečiai manau Kuizino asmeny.Laikas parodys?Viskas nuo Valiuko priklauso ar jis norės būt meru?

 8. cvirka parašė:

  jooo,logiškai tai bebrų turėtų atsirasti, mačernis teisus. ir logiškai jie savo kandidatą į merus kels. nemanau,kad kuzins būtų jų kandidatas, nes tai beviltiškas žingsnis būtų. greičiau tai bus domarks

 9. jo pritariu parašė:

  aš ir manau kad turėtu susikurti socdarb padalinys ir ko gero bus vadovauti pakviestas Domarkas ir tai butu ne pats blogiausias varijantas,yra teke susidurti pasirodė patyres ir žodžio besilaikantis žmogus.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt