Po teismo sprendimo „Techsis“ nori nutraukti Menų mokyklos rangos darbų sutartį

Parašė:  2020-07-03

Birželio 18 dieną Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs Telšių rajono savivaldybės administracijos pateiktą apeliacinį skundą, nusprendė atmesti uždarosios akcinės bendrovės „Techsis“ ieškinio reikalavimą dėl sutarties pakeitimo, perskaičiuojant likusių neatliktų darbų vertę. Aukštesnės instancijos teismas panaikino šių metų kovo 17-osios Šiaulių apygardos teismo sprendimo dalį, kuria buvo tenkintas „Techsio“ reikalavimas perskaičiuoti Telšių menų mokyklos rangos darbų sutarties kainą. Tad tik įsigaliojus apeliacinio teismo sprendimui UAB „Techsis“ parašė raštą Savivaldybei dėl rangos sutarties nutraukimo.
Antanas NEKRAŠIUS
Apie sustojusius Telšių menų mokyklos statybos darbus paskutinį kartą rašėme šių metų pradžioje. Tąsyk Telšių rajono savivaldybės administracija nurodė, esą Menų mokyklos rekonstrukcija nevyksta dėl rangovo – uždarosios akcinės bendrovės „Techsis“ – kaltės: 2018 m. buvo nepanaudota 102 tūkst. Eur iš skirtų 400 tūkst. Eur, 2019 m. – 161 tūkst. Eur iš skirtų 280 tūkst. Eur. Rangovas kreipėsi į Savivaldybę prašydamas perskaičiuoti sutarties kainą – ją padidinti, nes neva sutarties vykdymo kaina išaugo daugiau nei 15 proc. Savivaldybės pozicija – rangovo prašymas yra nepagrįstas, todėl nebuvo tenkintas. Galų gale, neradus sutarimo, užsisuko nesibaigiantys teisminiai ginčai.
Šių metų kovo 17 dieną Šiaulių apygardos teismas, išnagrinėjęs Menų mokyklos statybos darbus atliekančios bendrovės prašymą, jį tenkino ir priėmė sprendimą dėl statybos rangos sutarties kainos perskaičiavimo teisėtumo. „Techsis“, gavęs teismo išaiškinimą, kreipėsi į Savivaldybę dėl darbų vykdymo atnaujinimo, kad būtų suspėta panaudoti 2020 m. skirtas lėšas. Tačiau Savivaldybė nesutiko su teismo sprendimu ir jį apskundė apeliaciniam teismui.
Galiausiai birželio mėnesį Lietuvos apeliacinis teismas priėmė sprendimą panaikinti „Techsio“ ieškinio reikalavimą dėl sutarties pakeitimo, perskaičiuojant likusių neatliktų darbų vertę.
„Lietuvos apeliacinio teismo sprendime pagrindinis argumentas, kad statybos darbų kaina negali būti didinama, ką mes sakėme nuo pat pradžių, – „Telšių ŽINIOMS“ komentavo Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas. – Dabar „Techsis“ nori nutraukti sutartį ir pabėgti. Bet mes neleisime. Bendrovė yra įmokėjusi 200 000 Eur draudiminį garantą, kurį iš jos išsireikalausime dėl to, kad nevykdė savo įsipareigojimų.“ Anot I. Motiejūno, Savivaldybė kartu sieks įtraukti įmonę į nepatikimų klientų sąrašą.
„Buvo nepanaudotos užpernai, pernai ir šiemet projektui skirtos lėšos. Darbai stovi. O jis („Techsis“, – red.) vietoje statybininkų ieškojo teisininkų, – teigė Savivaldybės administracijos direktorius, – galimai norėdamas laimėti pirkimą sumažino kainą iki neįmanomos projektą įgyvendinti mažos sumos, bandė ieškoti papildomų darbų, kainų perskaičiavimo ir t. t. Ir štai – rezultatas.“
Pats „Techsio“ vadovas Algirdas Birkantas „Telšių ŽINIOMS“ tvirtino, jog yra patenkintas Lietuvos apeliacinio teismo sprendimu. „Mes pasiekėme savo. Teismas paliko galioti Šiaulių apygardos teismo sprendimo dalį, kuri įpareigoja Savivaldybę mums sumokėti visą skolą, delspinigius bei palūkanas. Iš viso apie 60 tūkst. Eur, – sakė A. Birkantas. – Atmesta tik sprendimo dalis dėl sutarties kainos perskaičiavimo. Tad tik įsigaliojus apeliacinio teismo sprendimui parašėme raštą Savivaldybei dėl rangos sutarties nutraukimo. Dabar galės skelbti naują pirkimą, kurio metu, tikiu, darbų kaina išaugs 0,7–1 mln. Eur.“
Bendra Menų mokyklos rekonstrukcijos vertė – apie 2,8 mln. Eur. Iš viso panaudota apie 809 tūkst. Eur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Anonimas parašė:

  Jūs geriau parašykit apie Tryškių gatvės pabaigoje asfalto duobę. Jau tiek išlinkęs asfaltas, kad greitai kas nors važiuoklę pames. Važiavom į Degaičių kapines, tai ant kokią 30 km/h tai karstas į orą pakilo. Tai arba užlyginkit, arba ženklus pastatykit, kad ne daugiau 30 km/h, arba pažymkit bent jau, kad yra duobė, nes pradėsit mokėti už remontus.

 2. Dede parašė:

  Geda Telsiams daro tokie „rangovai“. O dar labiau gėda turėtų būti savivaldybės tarnautojams, kurie jais pasitiki ir samdo.

 3. Statybininkas parašė:

  O kodel neparase, kad del savivaldybes nesumokejimo buvo sustabdyti darbai ir pradeti teisminiai procesai, del ko skola dabar tures moket is savo biudzeto, pagal sutarti del nemokumo rangovas ja nutraukia,logiska, del ko bus skelbiamas naujas konkursas galvoju zenkliai pabranginantis darbus, matyt kazkam to reikejo

 4. alis parašė:

  Nu Birka pavaro…

 5. Juozas parašė:

  Kas per įžymybė tas BIRKAteckis kad tiek daug rašoma?
  Seniai reikėjo jo atsikratyti…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt