Opozicija: A. Bacevičiaus atleidimas iš Antikorupcijos komisijos pirmininkų – politinė egzekucija

Parašė:  2020-06-02

Ketvirtadienį Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai balsų dauguma pareiškė nepasitikėjimą ir iš Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų atleido Algirdą Bacevičių.
Sprendimą pareikšti nepasitikėjimą ir atleisti A. Bacevičių inicijavo Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. Argumentas – balandžio mėnesį vykusiame Tarybos posėdyje nepatvirtinta Antikorupcijos komisijos pirmininko parengta komisijos 2019 m. veiklos ataskaita. Esą nepatvirtinus minėtos ataskaitos yra pagrindas reikšti nepasitikėjimą Antikorupcijos komisijos pirmininku A. Bacevičiumi ir atleisti jį iš Tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų.
Antanas NEKRAŠIUS
„Tai yra politinis susidorojimas su politiniu priešininku, – prieš priimant sprendimą paprašęs žodžio kalbėjo iš pirmininko pareigų verčiamas A. Bacevičius. – Mintį – neutralizuoti mane – daugelis Tarybos narių, Administracijos vadovų puoselėja jau daug metų. Dėl manęs prirašyta skundų įvairioms institucijoms: Etikos komisijai, prokuratūrai, teismui, Valstybinei mokesčių inspekcijai, Specialiųjų tyrimų tarnybai, net Valstybės saugumo departamentui ir bala žino, kur dar. Visi tie skundai subliūško.“
Vėliau, anot A. Bacevičiaus, prasidėjo kita prieš jį nukreipta kampanija – šmeižto: „Buvo skleidžiamos įvairios išgalvotos istorijos, paskalos apie mano neva audringą praeitį, tariamai nemokamus mokesčius, neprižiūrimus tėvus, vaikus ir kt. Bet ir tai buvo neefektyvu.“
Antikorupcijos komisijos pirmininkas kolegoms priminė, jog į aktyvią visuomeninę veiklą jis įsiliejo 2011 m. „Antikorupcijos komisijos veikloje dalyvauju jau beveik 9 metus: 2011–2015 m. Telšių rajono savivaldybės tarybos kadenciją – kaip visuomenininkas, pareiškėjas, 2015–2019 m. – kaip Telšių rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos narys, šią kadenciją – kaip Antikorupcijos komisijos pirmininkas. Per visą šį laikotarpį daugiausia komisija nagrinėjo A. Bacevičiaus rašytus skundus, – pasakojo A. Bacevičius. – Buvo svarstomi ne šiaip kokie vaikigaliai, bet aukštas pareigas valstybės tarnyboje einantys pareigūnai, Tarybos nariai, įmonių vadovai ir kiti įtakingi, turtingi veikėjai. Natūralu, kad šiandien yra nepatenkintų tokia mano veikla. Nepatenkinti yra tie patys svarstyti asmenys, jų bendrininkai, partijos kolegos, giminės. Taip, aš jiems neleidau ramiai ir netrukdomai vykdyti veiklą, kuri, mano įsitikinimu, yra žalinga ir trukdo visuomenei normaliai gyventi. Toks visada buvo mano tikslas – ginti visuomeninį interesą. Tai ketinu daryti ir ateityje.“
A. Bacevičius sakė, jog daugelį metų viešojoje erdvėje aukštas pareigas einantys abejotinos reputacijos veikėjai buvo pristatomi kaip visuomenės gelbėtojai, intelektualai ir pan. „Bet mano pastangomis jie buvo apnuoginti ir visuomenei parodyti be kaukių: pasirodė esantys paprasčiausi savanaudžiai, nusispjovę į demokratijos, savivaldos ir teisės principus, – kalbėjo paskutines minutes Antikorupcijos komisijos pirmininko poste skaičiuojantis A. Bacevičius. – Gal kam ir atrodo, kad mano veikla komisijoje nedavė naudos. Tačiau pareikštas nepasitikėjimas rodo, kad rajono korupcijai buvo suduoti skaudūs smūgiai ir atliktas milžiniškas darbas kovojant su ja.“
Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Martinas Leščiauskas mero siūlymą atleisti A. Bacevičių iš Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų palygino „su tanku, važiuojančiu per pirmininko galvą“. Esą K. Gusarovo įvardytas argumentas, jog A. Bacevičiui yra pagrindas reikšti nepasitikėjimą, nes Telšių rajono savivaldybės taryba nepatvirtino Antikorupcijos komisijos 2019 m. veiklos ataskaitos, yra niekinis. „Aš manau, kad ne komisijos pirmininką šiandien reikia svarstyti, o pačios komisijos sudėtį, kadangi daugelis jos narių posėdžių nelankė“, – tvirtino M. Leščiauskas.
Telšių rajono savivaldybės tarybos opozicijoje esančios Tėvynės sąjungosLietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Mantas Serva prisiminė prieš Tarybos posėdį įvykusį pokalbį su kolegomis. Jo metu A. Bacevičiaus atleidimas iš Antikorupcijos pirmininko pareigų buvo įvardytas kaip „politinė egzekucija“.
Paprašytas pats įsivertinti savo kaip komisijos pirmininko darbą A. Bacevičius sakė, jog dirbo tik jis vienas, mat kiti komisijos nariai nelankė posėdžių: „Arba atėję į posėdžius neturi nuomonės, nieko daryti nereikia, sušvelninti ir pan., todėl paskui pas mus į Savivaldybę atvyksta Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai ir išsiveža į areštinę visus vadus…“
Su A. Bacevičiaus žodžiais nesutiko Tarybos narys, Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojas Rimantas Adomaitis: „Visais klausimais, kurie buvo teikiami svarstyti A. Bacevičiaus iniciatyva, komisijos nariai turėjo nuomonę. Tačiau ji nesutapo su komisijos pirmininko nuomone <…>. Nereikia dramatizuoti (A. Bacevičiaus atleidimą, – red.) – komisija tęs savo darbą ir, manau, toliau nagrinės A. Bacevičiaus skundus.“
Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas nutraukė diskusijas ir paskelbė balsavimą. Balsų dauguma Savivaldybės taryba pareiškė nepasitikėjimą A. Bacevičiui ir atleido jį iš Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. atsimerkit parašė:

    Bacevičius NĖRA joks kovotojas su korupcija. Tik smulkus vandens drumstėjas,dėl smulkmenėlių draskantis žmones ir teikiantis purvo „Kalv. Žemait“, kurios nebeskaito nė vienas protingas padorus žmogus (ne teletabis -5 kartus tą patį). Rimtai kovoja kiti, kuriems kenkia ir trukdo Bacevičius.

  2. Aletrikas parašė:

    Gaila,bet pries valdiska mafija nepasokinesi,sovietmeciu i siberija butu isvazeves a dabar tik ismete is komisijos

  3. Nindzė parašė:

    STT, FNTT, A. Bacevičius ir žurnalistai, tai paskutinė barikada sauganti mus nuo susitepusių, korumpuotų personų. Jei šios barikados pusės labiau susivienytų, pagaliau Telšiai būtų ,,švarūs“.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt