Nevarėniškių meninės kompozicijos sulaukė dviprasmiškų reakcijų

Parašė:  2019-05-21

Vis šiltėjant orams gyventojai ima rūpintis aplinkos puošyba: sodinamos gėlės, formuojami medžiai, daromos įvairios kompozicijos. Telšių rajono Nevarėnų seniūnijos darbuotojai, nusprendę išsiskirti ir aplinką papuošti ryškiomis spalvomis nudažytais šieno ritiniais su įvairiaspalvių žydinčių gėlių kompozicijomis, sulaukė dviprasmiškų komentarų.
Monika GIRDVAINĖ
Nevarėnai – vienas iš rajono miestelių, kuris kiekvieną vasarą pasipuošia įvairiomis spalvomis. Jo viešosiose erdvėse kasmet dėliojami vazonai su gėlėmis, iš gėlių formuojami užrašai, kuriamos įvairios kompozicijos prie Burbesio upelio. Ne išimtis ir šiemet. Tik šalia įprastų augalinių kompozicijų seniūnijos darbuotojai sugalvojo pastatyti įvairiomis spalvomis nudažytus šieno ritinius, juos apsodinant vasarą ir rudenį žydinčiomis gėlėmis. Tarp gėlių išdėlioti spalvoti akmenys.
Pamatę neįprastą meninę kompoziciją nevarėniškiai socialinio tinklo „Facebook“ uždaroje grupėje ėmė reikšti savo nuomones. Vieniems kompozicija pasirodė įdomi ir puošianti miestelį, o štai kiti teigė nesuprantantys tokio meno, pasigendantys kontakto su bendruomene.
„Ūkininkai šieno nebeturi, žolė neauga, o čia šieno ritinius dažo. Po nakties gali ir neberasti“, – juokavo vienas komentatorius.
Yra manančių, kad kompozicija atrodytų gražiau, jei šieno ritiniai būtų nudažyti Lietuvos Respublikos vėliavos spalvomis, o dar kiti tokį spalvingą išdėstymą ėmė sieti su seksualinių mažumų palaikymu.
Gyventojai siūlė, užuot užsiėmus tokia puošyba, geriau įrengti vaikų žaidimų aikštelę ar lauko treniruoklius.
Nevarėnų seniūnijos vadovė Vilma Šakienė, paklausta apie meninės kompozicijos prasmę ir idėją, nuogąstavo, kad dalis nevarėniškių nėra atviri originaliems meniniams sprendimams, novatoriškoms erdvių dekoravimo idėjoms.
„Pavasarį mažai spalvų, todėl, pamatę tokią puošybos idėją kitur, nusprendėme pagražinti ir savo miestelį. Blogai, kad kai kurie temato juodą ir baltą spalvas, o visas ryškias pamiršta. Kai aplink dekoruotus ritinius rudeniop sužydės gėlės, meninė kompozicija bus dar gražesnė“, – komentavo seniūnė. V. Šakienė pridūrė, kad ritinių išdėstymas pagal spalvas nuorodų į kažkokias kitas sritis, kaip tik puošyba, tikrai neturi.
Pašnekovė džiaugėsi seniūnijos darbuotojais, miestelio gyventojais, kurie gražina miestelį, rūpinasi aplinkos tvarka. Praėjusią savaitę nevarėniškiai savo augintas gėles nešė ir sodino miestelio erdvėse. Seniūnijos vadovė viliasi, kad dėl piktų komentatorių pasisakymų nebus nuvertintas gera darančių žmonių darbas.
V. Šakienė prisiminė, kad dviprasmiškų reakcijų sulaukta ir prieš šv. Velykas miestelį papuošus tam tikrose vietose susmeigiant spalvotus pagaliukus. Jie taip pat naudoti kaip dekoracija suteikti ryškumo miestelio erdvėms.
„Tokios ryškiaspalvės dekoracijos – gera proto mankšta visiems, turintiems kitokių minčių, idėjų. O nuomones kiekvienas dėsto pagal savo matymą ir suvokimą. Miestelyje daug erdvių, kurioms puošti siūlymus gali teikti kiekvienas nevarėniškis“, – į gyventojų kritiką reagavo V. Šakienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Labai gražu parašė:

    Nevarėniškiai visada tvarkingi, puošia savo sodybas ir miestelio erdves. Labai gražu. sėkmės Jiems.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt