Nestabdyk gyvenimo – nestovėk degant žaliam šviesoforo signalui

Parašė:  2020-01-14

Praėjusią savaitę Telšiuose, sankryžoje prie Mažosios bažnytėlės, pradėjusi veikti papildoma šviesoforo sekcija, leidžianti degant raudonam šviesoforo signalui sukti į dešinę, sukėlė sumaištį tarp vairuotojų. Vieni telšiškiai nevažiavo per raudoną šviesoforo signalą į dešinę, nors tai ir leido daryti užsidegusi papildoma sekcija, kiti baiminosi sukti į dešinę net ir degant žaliam šviesoforo signalui, o štai treti, stovintys už eismą trikdančių vairuotojų, nepasitenkinimą išreiškė pypindami.
Praėjusį penktadienį Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kelių policijos skyriaus pareigūnai surengė akciją, kurios metu dėl pasikeitusio eismo reguliavimo būdo sutrikusiems vairuotojams paaiškino, kaip reikia važiuoti per sankryžą, priminė Kelių eismo taisykles.
Monika GIRDVAINĖ
Degant žaliam signalui galima važiuoti
Telšių aps. VPK Kelių policijos skyriaus viršininkas Robertas Gečas „Telšių ŽINIOMS“ teigė, jog spūstys Turgaus aikštės, Luokės, Šviesos ir S. Daukanto gatvių sankryžoje praėjusią savaitę dažniausiai susidarydavo dėl to, kad dažnas vairuotojas net ir degant žaliam šviesoforo signalui be rodyklių jo fone nesuko į dešinę iš Turgaus aikštės į Luokės gatvę.
„Kai papildoma šviesoforo sekcija išjungta, bet dega pagrindinis žalias skritulio formos šviesoforo signalas be rodyklių su nurodytomis kryptimis, vairuotojai gali sukti į dešinę, tik jie turi praleisti pėsčiuosius“, – paaiškino R. Gečas.
Taigi dabar esantis eismo reguliavimo būdas minėtoje sankryžoje suteikia vairuotojams galimybę sukti į dešinę iš Turgaus aikštės į Luokės gatvę dviem atvejais: degant žaliam signalui be rodyklių su išjungta papildoma sekcija (reikia praleisti pėsčiuosius) bei degant raudonam signalui su įjungta papildoma sekcija.
Kelių policijos pareigūnai patarė gyventojams nemaišyti eismo reguliavimo iš Luokės gatvės parvažiuojant į Turgaus aikštę ar S. Daukanto gatvę – ten žalio šviesoforo signalo fone yra nupieštos rodyklės, kokiomis kryptimis galima važiuoti, o ant žalio šviesoforo signalo iš Turgaus aikštės pusės, kaip jau minėta, tokių rodyklių nėra.
Žaliųjų rodyklių netrūksta?
Pašnekovo teigimu, gyventojams pripratus prie naujos eismo reguliavimo tvarkos sankryžoje prie Mažosios bažnytėlės, spūsčių miesto centre turėtų būti gerokai mažiau.
„Šitas techninis sprendimas šioje sankryžoje yra labai geras, nes prieš tai buvusi žalia rodyklė neišspręsdavo transporto spūsties problemos miesto centre. Pralaidumas turėtų padidėti dvigubai ir spūsčių problemos centre neturėtų likti“, – kalbėjo Kelių policijos skyriaus viršininkas.
R. Gečas pripažino, kad nuėmus žalią rodyklę, leidusią sukti į dešinę degant raudonam šviesoforo signalui, eismo pralaidumas Karaliaus Mindaugo ir Sedos gatvių sankryžoje nebėra toks, koks buvo prieš tai, tačiau, anot jo, tokios nevaldomos situacijos, kad dėl automobilių spūsčių reikėtų reguliuoti eismą ar kiltų labai didelių problemų, nėra.
„Matyt, vairuotojai nesupyktų, jei tos rodyklės būtų grąžintos, bet reiktų įvertinti kiekvienos sankryžos transporto ir pėsčiųjų judėjimo srautus ir nustatyti, ar jokiems eismo dalyviams nekyla pavojus dėl žaliųjų rodyklių. Jei nekelia pavojaus, jos gali būti“, – taip pašnekovas tvirtino reaguojantis į svarstymus sugrąžinti žaliąsias rodykles.
Svarbu nepamiršti taisyklių
Siekdami užtikrinti eismo saugumą Telšių aps. VPK Kelių policijos pareigūnai teigia nuolat vykdantys įvairias akcijas ir besistengiantys, kad eismo dalyviai kuo rečiau susidurtų su trikdžiais ar sunkumais kelyje.
Reaguojant į bet kokius eismo reguliavimo pasikeitimus policijos pareigūnai pataria gyventojams tiesiog vadovautis Kelių eismo taisyklėmis.
„Telšių mieste vis atsiranda įvairių techninių eismo organizavimo priemonių pakeitimų. Jie orientuoti į piliečių patogesnį, greitesnį ir, be abejo, saugesnį važiavimą. O jei eismo dalyviams kyla klausimų, kaip elgtis vienais ar kitais atvejais, patarčiau prisiminti Kelių eismo taisykles ir važiuojant visada kreipti dėmesį į kelio ženklus ir ženklinimą“, – pabrėžė R. Gečas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt