Nebūk kampuotas – būk patriotas

Parašė:  2009-12-04

Devyniuose Lietuvos miestuose yra vykdomas projektas „Nebūk kampuotas – būk patriotas“. Ne išimtis ir Telšiai. Lapkričio 27 d. rytą Telšių vyskupijos jaunimo centre šurmuliavo būrelis ateitininkų – jie paskutinį kartą ruošėsi vyksiančiam renginiui „Nebūk kampuotas – būk patriotas“. Tądien, nepaisant siautėjančių gripų ar uždarytų mokyklų, susirinkome apie 40 žmonių. Tačiau kokiu tikslu susirinkome? Stengėmės atrasti patriotiškumą kaip asmeninio tobulėjimo veiksnį ir paskatinti jaunimą jungtis į bendruomenes bei aktyviai dalyvauti visuomenėje.
Renginį pradėjome skambiomis lietuvių liaudies dainomis. Jas atliko V. Butautaitė. Po to buvo smagu stebėti jaunąsias ateitininkes, paruošusias darbelius patriotizmo tema. Susirinkusiuosius pasveikino prel. J. Prunskio ateitininkų kuopos globėja L. Raudytė. Vėliau renginyje D. Sausdrovaitė ir K. Lienytė pristatė patį projektą, jo tikslus, gaires. Pamatėme filmuką, „susuktą“ Telšių miesto gatvėse – miesto gyventojams buvo iškeltas klausimas, kas gi yra patriotizmas. Teko išgirsti įvairiausių nuomonių. Sutikome žmonių, kurie vadina save patriotais. Buvo gyventojų, kurie sakė, jog, jei tik galėtų, išvyktų iš Lietuvos. Tačiau kiti tik iškeikė Seimą ir jo darbą, o apie patriotizmą nieko nepasakė…
Taigi mums reikėjo žmogaus, kuris padėtų suprasti, kas yra patriotizmas, todėl pasikvietėme paskaitininką P. Aurylą, ateitininką, tikybos mokytoją. Jis mums skaitė paskaitą tema „Lietuvio tautinis charakteris“. Paskaitininko dėka pažvelgėme atgal į praeitį tam, kad suprastume, kodėl lietuviai buvo tokie dvasiškai stiprūs. Įsitikinome, jog ir dabar mūsų tyko ne mažiau pavojų nei praeityje.
Po paskaitos stebėjome meninį impulsą, kurį parodė vysk. V. Borisevičiaus ateitininkų kuopa. Mažame spektaklyje bandyta perteikti dabartinio patriotizmo sampratą. Vėliau kvietėme visus diskutuoti pasirinktomis temomis. Po pietų vyko linksmoji renginio dalis – liaudies šokiai. Dauguma nenusivylė ir džiaugėsi turėję progą išgyventi patriotiškumą gyvai. Renginį užbaigėme refleksija. Kiekvienas dalyvis pasakojo, kaip jis jautėsi renginyje ir ką galvoja apie renginį.
Išsiskirstėme ne tik turėdami galvose naujų įspūdžių, teorinių žinių, bet ir nešini Lietuvos trispalvės juostele. Tai – puikus priminimas apie patriotizmą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt