Nepavyksta padėti taško Telšių arenos statybos darbams

Parašė:  2019-11-29

Beveik metus Telšių arenoje vyksta įvairūs renginiai, sporto varžybos. Tačiau pastatas iki šiol nėra „priduotas“. Vertinimo procedūros stringa, nes Valstybinė statybų užbaigimo komisija vis randa defektų, neatitikimų dokumentuose ar gedimų. Arenos statybos baigtumą komisija vertino ir praėjusią savaitę. Bet vėl – procedūros atidėtos dėl pareikštų pastabų. „Viena iš pagrindinių priežasčių – vandens tiekimas pastate neatitinka pirmos kategorijos, t. y., dingus elektros energijai, nėra užtikrintas vandens padavimas. Taip pat buvo nustatyta daug smulkių trūkumų, kuriuos ištaisyti turės tiek rangovas, tiek projektuotojai“, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gintautas Lukauskas.
Antanas NEKRAŠIUS
Telšių arenos statyba kartu su miesto centrinio stadiono rekonstrukcija buvo baigta dar 2016 m. Tačiau naujas pastatas nebuvo visiškai pritaikytas nei renginiams, nei sporto varžyboms organizuoti: šalta, tamsu, žiemą ne tik pripustyto sniego viduje buvo galima rasti, bet ir nuo speigo besislepiančių balandžių.
Tad valdžia davė pažadą: apšiltinti areną, įrengti šildymo sistemą, pritaikyti ją sporto ir kultūros renginiams.
Kol įsilingavo žadėti darbai, baigėsi ir valdžios kadencija. Ką daryti: niekas duoto pažado neužmiršo, o rinkimai ant nosies?! Tad ištraukė valdžia iš kepurės kiškį už ausų, o tiksliau – rangovą iš „nepriduotos“ arenos ir pasakė, jog pastatas bus eksploatuojamas toks, koks yra – nebaigtos statybos.
Pirmasis renginys arenoje vyko šių metų pradžioje, minint Vasario 16-ąją. Vėliau – įvairūs sporto renginiai bei varžybos. „Nepriduotas“ pastatas eksploatuojamas iki šiol.
Praėjusią savaitę, siekiant padėti tašką arenos statybos darbams, rinkosi Valstybinė statybų užbaigimo komisija. Tačiau „priduoti“ pastato nepavyko. „Viena iš pagrindinių priežasčių – vandens tiekimas pastate neatitinka pirmos kategorijos, t. y., dingus elektros energijai, nėra užtikrintas vandens padavimas, – kalbėjo Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas G. Lukauskas. – Taip pat buvo nustatyta daug smulkių trūkumų, kuriuos ištaisyti turės tiek rangovas, tiek projektuotojai. Pavyzdžiui, pagalbinėje patalpoje iki galo neužsidaro durys – jas reikės sureguliuoti. Arba nedega kai kurie evakuaciniai šviestuvai. Projektuotojai turės pateikti paaiškinimus dėl žaibosaugos, angų dūmams išeiti paskaičiavimo ir t. t.“ Esą rimtesnių problemų rasta nebuvo.
Tačiau „Telšių ŽINIŲ“ redakciją pasiekė informacija, jog problemų arenoje yra ir dėl kiauro stogo, ir dėl sugedusios šildymo sistemos. „Dėl stogo… Praktiškai nuo pat jo sumontavimo kažką nuolat tenka taisyti, – dėstė Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas. – Ten sudėtingas klausimas. Mano žiniomis, šiandien problema yra ta, kad vienoje vietoje truputį susikaupia vanduo. Spėjama, kad per varžtus. Bet per kur bėga – vizualiai nematyti.“
Kalbėdamas apie šildymo sistemą G. Lukauskas tvirtino, kad ji anksčiau veikė. Tačiau kurį laiką šildymo sistema nebuvo įjungta, o dabar nepavyksta jos paleisti. Esą rangovas apie tai žino ir dėl galimų gedimo priežasčių konsultuojasi su įrengtos šildymo sistemos gamintojais.
Paklaustas, ar arena per metus eksploatacijos nebuvo „nugyventa“ ir kaip vertina Valstybinės statybų užbaigimo komisijos pastabas rangovas UAB „Versina“, vedėjas atsakė: „Pastatas eksploatuojamas beveik metus, tad natūralu, kad kažkokių fizinių pažeidimų, kaip antai nubrėžta siena ar truputį nuskeltas kampas persirengimo kambaryje, pasitaiko. Tačiau dėl tokių defektų niekam pretenzijos nebus reiškiamos. O dėl komisijos pastabų rangovui – jas išsiuntėme šį antradienį. Laukiame atsakymo. Pašalinus visus trūkumus, sutvarkius dokumentaciją ir įgyvendinus kitus reikalavimus – arenos statybos darbų užbaigtumo vėl rinksis vertinti Valstybinė statybų užbaigimo komisija.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Anonimas parašė:

  ARENA EKSPLOTUOJAMA METUS, O VALSTYBINĖ KOMISIJA DAR NEPRIĖMUSI…..JUK TAIP NELEIDŽIAMA.

 2. Saulius B. parašė:

  Gusarovui tai normalu…

 3. Robertas parašė:

  Jei Valstybinė statybų komisija pastato nepriėmė, tai šitokius pastatus draudžiama eksploatuoti, bet savivaldybė yra aukščiau įstatymo…

 4. Anonimas parašė:

  mazas verslininkas jau butu keleta kartu nubaustas zu nepriduota versla. O cia dabar net minios zmoniu per koncertus gali sia ARENA lankyti. Kas bus, jei stogas i grius?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt