Neišsemti žodžių – „Meilė“, „Lietuva“, „Tėvynė“. Kaip ir žodžių „Laisvė“, „Motina“, „Duona“…

Parašė:  2020-08-04

Paskutinis liepos savaitgalis. Upyna. Ir mūsų tradicinis, labai mylimas renginys „Šventa Ona – duonos ponia“.
Akį džiugino tai progai Upynos mamyčių klubo (D. Milevičienė, E. Indrijauskienė, D. Liutkutė, L. Urnėžienė, V. Zubavičienė, V. Kybartienė, V. Daunienė) ir bendruomenės narių (N. ir A. Norkūnai, V. Usienė, E. Stanienė, V. Jocienė, S. Usytė, I. Butkauskienė, R. Eigirdienė) sutvarkyta ir išpuošta Šv. Jono Labdario bažnyčia.
Iškilmingos šv. Mišios, aukotos svečio kunigo A. Undraičio ir kunigo V. Palionio, į kiekvieno dalyvio širdį nešė ypatingą šventės pajautimą.
Bendruomenės nariai aukojo atnašas – graži ir iškilminga akimirka šioje šventėje. Kaip pastebėjo ne vienas upyniškis, Oninės priminė senus laikus, kai tikintieji, susirinkę į šv. Mišias, netilpdavo bažnyčioje. Išties labai džiugu buvo matyti tokį gausų žmonių būrį. Po malonia liepos saule vaišinomės kaunataviškių L. ir J. Balnių gardžia duonos gira.
Nekantriai laukėme vieno įžymiausių lietuvių jaunosios kartos bosų, savo išskirtiniu balso tembru pelniusio didžiulę publikos meilę, Liudo Mikalausko koncerto. Likome maloniai palytėti jo atliekamų dainų dvasios. Akį džiugino jaunųjų Telšių kultūros centro sportinių šokių kolektyvo „Vėlunga“ narių U. Vasiliauskaitės ir V. Pranausko, E. Ligeikytės ir G. Stonio pasirodymai. Gražių dainų dovanojo Upynos seniūnijos mišrus vokalinis ansamblis (vad. M. Vainutienė). Šiltų plojimų negailėjo žiūrovai Luokės kapelos „Kaimynai“ (vad. D. Balčiūnas) nariams, kurie ne tik grojo, bet ir dainavo, linksmas istorijas porino…
Visus susirinkusius šventės dalyvius, svečius pasveikino Seimo narys V. Bukauskas. Gėlių puokštėmis varduvininkes ir renginį remiančių šeimų moteris – I. Živatkauskienę, D. Skiotienę, V. Usienę, N. Norkūnienę, O. Šimkienę – apdovanojo Upynos seniūnijos seniūnas D. Želvys. Garbingai įteikta pirmoji šviežia šventinė duonelė Upynos kaimo bendruomenei, taip pat dalyvavusiems ir ženkliai prisidėjusiems prie šventės. Kitoks šventės formatas – šiltas pasibuvimas „šeimoje“, nuoširdus bendravimas – visiems suteikė daug malonių akimirkų. Kiti metai kurs naują šventę. Jau dabar jos nekantriai laukiame. Iki malonių susitikimų Upynoje.
Upynos kaimo bendruomenė įgyvendino projektą „Šventa Ona – duonos ponia“. Projektas remiamas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos pagal 2020 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles. Veiklos sritis – „Renginių organizavimas“.
Kultūrinės veiklos organizatorė Ingrida GALINAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt