Mastupio ir Išdegos Pušies gatvių gyventojai sukilo – pavargo kaskart dardėti duobėtu keliu

Parašė:  2020-01-07

Mastupio ir Išdegos Pušies gatvių būklė kelia siaubą jų gyventojams: ne vienerius metus kamuojančios problemos dėl prasto kelio ne mažėja, o dar labiau aštrėja.
Susirinkimą surengę žmonės „Telšių ŽINIOMS“ išsakė dėl blogos kelio būklės kylančias bėdas ir reikalauja, kad už jo priežiūrą atsakingi asmenys tinkamai atliktų savo darbą.
Monika GIRDVAINĖ
Kelias labai duobėtas
Paskutiniąją praėjusių metų dieną Mastupio ir Išdegos Pušies gatvių gyventojai surengė susirinkimą. „Telšių ŽINIŲ“ darbuotojams žmonės pasakojo nebegalintys pakęsti gatvės, kurioje gyvena, būklės.
„Reikia sugebėti tokiu žvyrkeliu važiuoti – duobė ant duobės, tai tik ir žiūrime, kur jų mažiau, ir laviruodami po visą kelią jas apvažiuojame. Kai palyja, kelias lengvosioms mašinoms tampa visai sunkiai išvažiuojamas. Važinėdami tokiu keliu tik gadiname automobilius“, – piktinosi susirinkusieji.
Gyventojų teigimu, anksčiau, kai to kelio priežiūra rūpinosi Ryškėnų seniūnija, jo būklė dar būdavo patenkinama. Bet prieš metus, dalį Išdegos Pušies gatvės prijungus prie Telšių miesto teritorijos, kelias atrodo tarsi pamirštas ir menkai prižiūrimas. Esą tai gali pastebėti kiekvienas vairuotojas: Išdegos Pušies gatve važiuojant nuo Ryškėnų pusės iki gyventojų vadinamojo tiltelio, kelio būklė gana nebloga, tačiau toliau, kur pasibaigus Ryškėnų seniūnijos teritorijai prasideda Telšių, likusi Išdegos Pušies gatvės dalis ir visa Mastupio gatvė tiesiog baisi.
„Šiose gatvėse kuriasi nauji gyventojai, statomi gyvenamieji namai, yra apie 150 suformuotų sklypų. Kadangi šis kelias yra tarsi Telšių aplinkkelis, juo važiuoja daug automobilių, ypač sunkiasvorių. Būtent todėl kelio būklė ir yra prasta – čia vyksta intensyvus veiksmas. Tad kaip ir akivaizdu turėtų būti, kad jei kelias naudojamas, tai ir jo priežiūrai reiktų skirti daugiau dėmesio. Tačiau nors prijungiant šią teritoriją prie Telšių miesto ir buvo žadama tokia pat kaip ir kitų miesto gatvių priežiūra, to tikrai nėra“, – guodėsi Mastupio ir Išdegos Pušies gatvių žmonės.
Nepatenkinti seniūno elgesiu
Gyventojus taip pat piktina Telšių miesto seniūno Česlovo Ubarto abejingumas sprendžiant jiems kylančią problemą. Žmonių tvirtinimu, seniūnijos vadovas nepateikia konkrečių atsakymų, kada bus tvarkomas kelias, į prašymus greideriu nulyginti, pažvyruoti minėtas gatves reaguojama vangiai.
„Visko turime reikalauti patys. Keliai lyginami tik kai pakeliame didžiausią triukšmą. Tai jiems oras blogas, tai dar kas nors trukdo. Vis nėra tinkamos progos sutvarkyti kelią“, – piktinosi gyventoja.
Susirinkusieji išreiškė norą, kad Išdegos Pušies gatve būtų apribotas sunkiasvorių transporto priemonių eismas, kuris esą gadina ir taip blogą žvyrkelio dangą. Taip pat pageidaujama, jog minėtos gatvės nuolat būtų lyginamos greideriu, žvyruojamos, o prasčiausios būklės apie 200 metrų Išdegos Pušies gatvės atkarpa būtų pagerinta užtikrinant vandens nubėgimą, sutvarkant paaukštėjusius kelkraščius. Taip pat prašoma, kad minėtos gatvės būtų įtrauktos į asfaltuotinų gatvių sąrašą.
Raštą su šiais prašymais ir 26 gyventojų parašais telšiškiai žadėjo įteikti Telšių miesto seniūnui ir atsakingiems asmenims Telšių rajono savivaldybėje.
Dėl blogos kelių būklės kaltina orus
Č. Ubartas „Telšių ŽINIOMS“ teigė žinantis ir suprantantis Mastupio ir Išdegos Pušies gatvių gyventojų problemas, tačiau, anot jo, labiausiai kelio būklę blogina ne menka priežiūra, bet prasti orai.
„Tokių gatvių kaip Mastupio ir Išdegos Pušies miesto teritorijoje turime tikrai nemažai, ir žinant, koks buvo praėjęs ruduo, kokie dabar vyrauja orai, yra labai sudėtinga tas gatves lyginti: kai lyja, gatvėse stovi vanduo, darbų atlikti negalime, nes pasidarytų dar prastesnė situacija. Tragedija su tais žvyrkeliais yra dėl prastų orų“, – praėjusį ketvirtadienį kalbėjo seniūnas.
Č. Ubartas informavo, kad būtent tą pačią dieną greideriu yra lyginami žvyruoti miesto keliai, tarp kurių ir minėtos Mastupio ir Išdegos Pušies gatvės. Jo teigimu, atlikus darbus, esant palankiems orams, kurį laiką kelio būklė nebeturėtų kelti problemų.
Seniūnas sakė, kad minėtos gatvės paskutinį kartą lygintos praėjusių metų lapkričio pabaigoje, taip pat spalį.
„Gauname finansavimą žvyruotoms gatvėms greideriuoti tris kartus per metus. Kitus kelius, kur nėra intensyvus eismas, lygina tik kartą ar kelis, o kur prastesnė situacija, turint lėšų, tenka nugreideriuoti ir po 4–5 kartus“, – kalbėjo seniūnijos vadovas.
Pašnekovas, paklaustas, ar žadama ką nors daryti minėtose gatvėse ribojant sunkiasvorių mašinų eismą, trumpai atsakė: „Tai yra bendrojo naudojimo kelias, todėl mes negalime uždrausti ten važiuoti sunkiasvorėms mašinoms. Draudžiančius važiuoti ženklus tokiuose keliuose statome po žiemos, kai yra polaidis.“
Asfaltuoti nežadama
Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gintautas Lukauskas džiugių žinių, kad Mastupio ir Išdegos Pušies gatvės greitu metu galėtų būti asfaltuojamos, nesuteikė.
„Tenka pripažinti, kad po lietingo rudens gatvės būklė nėra gera, tačiau tai panašu ir į likusių žvyro dangos gatvių būklę. Artimiausioje ateityje šios gatvės asfaltavimas nėra numatytas. Prašomas remontuoti kelias susideda iš Mastupio, Išdegos Pušies ir Rainių gatvių, kurių bendras ilgis yra apie septynis kilometrus. Tokiam keliui įrengti asfalto dangą kainuotų apie 2,5 mln. eurų, kas viršija Savivaldybės turimas metines lėšas visų rajono kelių priežiūrai, kurių yra beveik 1 900 kilometrų. Taip pat ten numatyta gyvenamųjų namų plėtra (parduodami sklypai, žmonės rengiasi gyvenamųjų namų projektus). Kol vyks statybos, inžinerinių tinklų plėtros projektai, važinės sunkiasvorė technika ir panašiai, tol nėra racionalu kloti asfalto dangą nei visu gatvės ilgiu, nei dalimis“, – komentavo G. Lukauskas.
Skyriaus vedėjas priminė, kad prieš porą metų Mastupio gatvė, kurioje gyvena palyginus su Išdegos Pušies ir Rainių gatvių atkarpomis didžiausias gyventojų skaičius, buvo atnaujinta.
Pašnekovas taip pat pabrėžė, kad Telšių rajone kelių (gatvių) žvyro danga yra apie 800 km. Vien Telšių mieste neasfaltuotų gatvių yra 19 km.
„Savivaldybė, neturėdama galimybės dėl lėšų stygiaus išasfaltuoti visų rajono kelių, nuolatinį dėmesį skiria kelių su žvyro danga priežiūrai (žvyro dangos stipriui atkurti, greideriuoti)“, – tikino G. Lukauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. LINA parašė:

  Atkreipti dėmesį ,iki kokio svorio gali važiuoti sunkiasvorės mašinos ,per Mastupio ir Išdegos Pušies g tiltą,nes ten prieš tiltą jokio ženklo nėra. Argi neturėtų būti ženklo ? Ar atlaikys senas tiltas?

 2. Žmonėms rinkėjams parašė:

  Jei norite, kad būtų darbo, keliai būtų kaip stiklas ir gyventi būtų gerą visiems. Tada atidžiau sekite politikų darbus, priimamus sprendimus. Neberinksite sukčių į tarybą ar merus, tada viskas ir bus. Dabar esate apolitiški ir neprisidedate prie visuomenės gyvenimo kokybės gerėjimo,o tik sėdite ant sofos ir kumčiuojate žiūrėdami televizorių……..Jie sau ir turtingiesiems asfaltus nutiesė per rekordišką laiką.

 3. benas parašė:

  Štai į vieno turtuolio sodybą asfaltas buvo nutiestas operatyviai (1.7 km.), na, o jums, gerbiamieji, pinigų nebeliko. Patys valdžią išsirinkote- dabar džiaukitės. Nenorėjote balsuoti už sąžiningus…

 4. Barsas parašė:

  Paprašykit eksmilicinko motiejaus, jis jums išasfaltuos gatvę, juk neseniai reklamavosi, kad kažkur išasfaltavo, tik nepaminėjo, kad visa tai buvo suplanuoto ankstesnio administracijos direktoriaus, o ne eksmilicinnko motiejaus

 5. Vitalius parašė:

  Matos kad lietuvoje gyvenam .svedijoj dr tik projektai padaromi statyboms atvedama visiems sklypams vamdentiekis kanalizacijaelektra prir kiekvieno skypo ispilamas asfaltas tada pradedamas statybu etapas.o lietuvoje zmones desimtmeciusgyvena kaip pokatio metais po purvynus braidydami.kodel pries rinkimus kalbate kad bus asfaltuojamos gatves kaimo keliai .gerbiami tarybos nariai eidami i rinkimus nezadekit to ko negalite oadaryti atminkitkadbus irkitirinkimai ir mes telsiu miesto rinkejai i taiatsizvelgsime kaip jus tesite savo pazadus.

 6. Sandra L. parašė:

  nekat dar tek dauk telsu gatvu nebuva sutvarkita kaip pre dabartino gerbemo mero kuris visas jegas atidoda tik telsu naudai ir naujas darpo vetas kure ir investisijas pritrauke o ce kaskoke maza gatviale neustemdis visu geru gerbemo mero darpu o kure ant mero varo te ira to koluku groviko tarnai as jumis zinau

 7. Saulius parašė:

  Tai palaukit, kiek siais metais ta kelia reikejo valyti nuo sniego tai ar negalejo papildomai nugrederiuot.ai Supratau sunki ziema lesu nera.Geriau tegu sako ukizkumo nera.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt