Luokiškiai stadione pasigedo futbolo vartų

Parašė:  2020-06-05

Šylant orams vis daugiau laiko leidžiame gamtoje. Tačiau luokiškiams jaunuoliams, panorusiems gimnazijos stadione pažaisti futbolą, teko nusivilti. Praėjusiais metais naudoti kilnojamieji futbolo vartai, stadione nestovintys jau kurį laiką, mokyklos teritorijoje pastebėti apgadinti ir tiesiog numesti kaip nebereikalingas daiktas.
Monika GIRDVAINĖ
Papiktino darbuotojų elgesys
Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi luokiškis, sunerimęs dėl Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos bendruomenės veiksmų jaunuolių atžvilgiu. Vyras pasakojo pastebėjęs, kad mokyklos stadione nebėra futbolo vartų, o kodėl jie paimti ir kur padėti, niekas nebuvo informuotas. Į stadioną sportuoti ateinantys luokiškiai, metalines konstrukcijas, panašias į pernai naudotų futbolo vartų rėmus, išvydo pamestas supjaustytas ir kitaip apgadintas mokyklos teritorijoje. Vartų tinklo nebuvo matyti. Luokiškio teigimu, iš stadiono futbolo vartai dingsta ne pirmą kartą. Jo nuomone, toks elgesys – priešiškas nusiteikimas prieš sportuoti mėgstančius jaunuolius.
„Nesuprantame, kodėl tie vartai užkliūva. Kaimuose jaunuoliams ir taip trūksta veiklos, tad kyla klausimas, kam tada ta teritorija yra reikalinga, jei sportuoti neleidžiama.
Tie vartai buvo Luokės sporto klubo nuosavybė, tad gal reiktų gerbti kitų turtą“, – piktinosi paskambinęs luokiškis.
Rūpinasi vaikų saugumu
Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos direktorė Renata Buivydienė „Telšių ŽINIOMS“ sakė, kad mobiliųjų futbolo vartų mokyklos teritorijoje nebėra jau nuo praėjusių metų rudens. Jie esą buvo paimti ir išnešti, nes kėlė pavojų vaikų saugumui.
„Tuos vartus paėmėme, nes jie nebuvo įtvirtinti, tik pastatyti. Su Luokės sporto klubo atstovais buvome kalbėję, kad vartus reikėtų kažkaip įtvirtinti, tarėmės, kaip tai būtų galima padaryti, bet viskas taip ir liko tik kalbomis. Mes manome, kad kol vartai nesaugūs, netvarkingi, tol jie neturėtų būti stadione. Nenorime, kad vaikai patirtų traumų, ir stengiamės užtikrinti jų saugumą“, – kalbėjo ugdymo įstaigos vadovė. Ji prisiminė, kad kartą vartai užgriuvo ant vieno asmens, jis patyrė traumą. Tai, anot pašnekovės, tik įrodo, kad jie nėra saugūs.
Kad vartų konstrukcija šiuo metu supjaustyta ir padėta mokyklos teritorijoje, direktorė negalėjo patvirtinti.
„Pati nemačiau, kur jie yra, tai negaliu to patvirtinti. Nemanau, kad vartai supjaustyti. Mes nesame tokie, kad laužytume ir gadintume gerą daiktą“, – teigė R. Buivydienė.
Neranda kompromiso
Luokiškių kaltinimus, kad gimnazijos bendruomenė nusiteikusi prieš sportuojančius jaunuolius, direktorė laiko nepagrįstais. Anot jos, sportuoti jaunimui sudaromos visos galimybės, to daryti niekas nedraudžia.
„Stadiono teritorija yra didelė, tad joje galima užsiimti įvairia veikla. Esame bendruomenės dalis, tad norime, kad viskas būtų tvarkinga. Jeigu vartai būtų saugiai įtvirtinti, jie niekam netrukdytų ir jokių bėdų nekiltų“, – įsitikinusi pašnekovė.
O nesutarimų, jos manymu, kyla dėl to, kad Luokės sporto klubo nariai kelia labai didelius reikalavimus mokyklai, o patys prisiima mažai atsakomybės už save ir savo veiksmus.
Ričardas Škultinas, vienas iš Luokės sporto klubo vadovų, laikosi kiek kitokios nuomonės.
„Su kai kuriais mokyklos darbuotojais neišeina draugiškai susitarti jau daugybę metų. Suprantu, kad ir mūsų jaunimas ne šventas, bet kai nebūname išgirsti, tai kažkaip ir nebesinori vis eiti ir ištisai kažką tartis“, – kalbėjo jis.
Mobiliųjų vartų paskirtis kitokia
R. Škultinas, paklaustas apie galimybę vartus įtvirtinti taip, kad jie nekeltų pavojaus, abejojo, ar tai reikalinga. Anot jo, kilnojamųjų futbolo vartų paskirtis būtent tokia ir yra, kad juos būtų galima nešioti iš vienos vietos į kitą. Vyras pateikė pavyzdį, kad ir sporto mokyklose futbolui žaisti taip pat naudojami mobilieji vartai. Jie nėra pritvirtinti, o po žaidimo tiesiog apverčiami ir paliekami stadione.
„Yra įvairių žaidimų rūšių, vartų pozicija keičiama, tai jei jie būtų stacionariai pritvirtinti, to nebūtų galima daryti. Be to, vartus įtvirtinus bus sudėtinga nupjauti žolę. Galų gale, jei jau tiek norima, kad vartai būtų pritvirtinti, ir rūpinamasi vaikų saugumu, tai tegul mokyklos darbuotojai paima ir pritvirtina juos. Lengviausia yra paimti, nunešti ir neleisti žaisti“, – savo nuomonę dėstė vyras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt