Luokės gimnazistai guliaše pasigedo mėsos

Parašė:  2019-03-08

Telšių rajono Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos moksleiviai paviešino, kaip jie maitinami. Patiekalų nuotraukos šokiravo ne tik rajono, bet ir visos šalies gyventojus.
Gimnazijos direktorė Renata Buivydienė tikino, kad valgykloje valgo vis daugiau vaikų, pedagogai čia taip pat pietauja, tai rodo, jog maitinimas nėra toks jau ir blogas.
Giedra AKAVICKIENĖ
Gina teisę skaniai ir sočiai pavalgyti
„Tikrai sotu. Guliaše – trys permatomi mėsos gabaliukai“, – su ironija kalbėjo gimnazistai. Pasak jų, kaina, palyginti su porcija, nelogiška.
„Pats maistas (pvz., kotletai) dedamas su „vanagiškais“ darbuotojų nagais, o jei kažką bandai pasakyti, tuomet išpučia akis… Mokyklos valdžiai visiškai nusispjaut, jau daug metų ši problema, bet dabar jau tikrai viršūnė… Kreipsimės į Telšių r. savivaldybę, jei ten nerasime teisingumo, tai į ministeriją“, – vaikai žada patys ginti teisę skaniai ir sočiai pavalgyti.
Prie gimnazijos durų per pertrauką būriavosi mokiniai, paklausus apie valgyklą, jie sutartinai kalbėjo, kad maistas prastas jau kelerius metus ir kuo toliau, tuo prastėja, o jį valgančiųjų taip pat esą mažėja.
Sudegę kotletai – žmogiškoji klaida
Pravėrus direktorės R. Buivydienės kabineto duris, ji iš karto suprato, kad gimnazija dėmesio sulaukė dėl „Facebook“ išplatintų patiekalų nuotraukų.
Dešimtmetį gimnazijai vadovaujanti R. Buivydienė pripažino, kad visko pasitaikydavo, bet šiuo metu, jos nuomone, maitinimas normalus. O vaikų išplatintos nuotraukos esą darytos ne dabar.
Pavyzdžiui, sudegę kotletai, direktorės teigimu, buvo patiekti mokslo metų pradžioje. „Įvyko žmogiškoji klaida. Tuomet su valgyklos personalu daug bendravome, kad daugiau taip nenutiktų“, – tvirtino direktorė.
Dėl nuotraukoje įamžintų kelių padaže plaukiojančių mėsos gabalėlių, kurių neįmanoma pavadinti guliašu, gimnazijos vadovė aiškino, kad tokio prasto guliašo valgykloje nebūna. Jai pritarė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rosita Petkuvienė. „Pati valgykloje valgau guliašą, man skanu“, – tikino ji.
Bet gimnazistai pabrėžė, kad guliašą fotografavo prieš kelias dienas. Be to, mokytojams esą virėjos įdeda kur kas didesnes porcijas negu mokiniams.
Direktorė paneigė vaikų įtarimus
Moksleiviai piktinosi, kad patiekalų kaina svyruoja nuo 1,40 iki 2,00 Eur, taip pat negailėjo karčių žodžių valgyklos darbuotojoms. „Jos nesilaiko švaros. Kartais maistą ima rankomis, vaikšto riebalais išteptais „žiurstais“, – pasakojo pasibaisėję vaikai.
Pastabūs gimnazistai pastebėjo tam tikrus dėsningumus, vykstančius valgykloje. „Vieną patiekalą patiekia kelias dienas, pvz., jeigu pirmą dieną – kopūstų salotos, antrą dieną – rauginti kopūstai, o trečią dieną – „tušinti“ kopūstai, galų gale ketvirtą dieną – kopūstų sriuba“, – kalbėjo jaunuoliai.
Įtarinėjimus, kad nesuvalgyti kopūstai patiekiami vis kitu pavidalu vos ne savaitę, direktorė pavadino išsigalvojimais. Pasak jos, juk kopūstų per dieną nesurauginsi.
Norint pavalgyti, tektų imti dvi porcijas
„Valgome per dvi pertraukas. Per pirmąją pertrauką, kol valgo pradinių klasių mokiniai ir mokytojai, maisto pasirinkimas dažniausiai būna žymiai didesnis. Tačiau antrąją pertrauką, kai jau valgyti eina aukštesnių klasių mokiniai, maisto lieka labai mažai, pasirinkimo jokio, vietoj salotų įdeda dvi skilteles agurko“, – piktinosi vyresni Luokės gimnazistai.
Moksleivių teigimu, valgantiems nemokamai leidžiama rinktis tik iš kelių patiekalų: anksčiau galėjo pasiimti vieną patiekalą ir dar sriubos, dabar šito jau esą nebegali.
„Kaip mums valgyti mokykloje, kai maistas nėra skanus, porcijos mažos ir kaina didelė. Norint pavalgyti, tektų imti dvi porcijas ir sumokėti daugiau kaip 4 Eur“, – sakė jaunieji luokiškiai.
Specialistai trūkumų nerado
Jei taip jau viskas blogai, gimnazijos vadovybė turėtų padėti moksleiviams išspręsti maitinimo problemą. Tačiau gimnazistai tvirtino, kad direktorė į jų nusiskundimus nekreipia dėmesio ir sako, jog tai Savivaldybės reikalas, o ji negalinti nieko pakeisti.
Gimnazijos vadovė R. Buivydienė patikino, kad taip nėra. Kilus skandalui, ji suskubo raštu kreiptis į gimnazijoje maitinimą organizuojančią viešąją įstaigą „Bruneros“.
Direktorė gynėsi, kad situacija nėra tokia bloga, kokią nupiešė vaikai. Esą guliašo nuotraukos nežinia kada darytos, be to, neseniai maitinimą tikrino Telšių rajono visuomenės sveikatos centro specialistai, kurie esą jokių trūkumų nerado.
Įkalbinėjo panaikinti nuotraukas
Internete moksleiviams išplatinus patiekalų nuotraukas ir vaizdo įrašus, jie sulaukė direktorės R. Buivydienės dėmesio. Gimnazistų teigimu, ji siekianti, kad mokiniai tylėtų.
Vaikai prakalbo, o tuos, kurie paviešino patiekalų nuotraukas, direktorė kvietėsi visai pamokai į kabinetą ir įkalbinėjo išimti nuotraukas.
Kaip išsiaiškino „Telšių ŽINIOS“, gimnazijos direktorė į kabinetą kvietė IIIg ir IIg mokines, prašė, kad nuotraukos ir aprašymai būtų panaikinti, tačiau merginos nepakluso.
Direktorė R. Buivydienė patvirtino, jog buvo į kabinetą išsikvietusi moksleives. Ji teigė norėjusi pasikalbėti, jokių reikalavimų dėl nuotraukų nereiškusi.
„Bandžiau išsiaiškinti, kodėl mergaitės visų pirma neatėjo pasikalbėti, o nusprendė paviešinti“, – tvirtino gimnazijos vadovė.
Na, o Luokės gimnazijos vaikai tikisi, kad visuomenei sužinojus apie prastą maitinimą, situacija pasikeis į gerąją pusę.
Prašo skambinti kokybės telefonu
Moksleiviams maistą gaminančios VšĮ „Bruneros“ Marketingo skyriaus vadovė Silva Petrikauskienė apgailestavo, kad mėsos guliaše pasigedę vaikai, užuot kvietę virėją, pripleškino nuotraukų ir pradėjo jas krauti į socialinius tinklus.
„Virėjas pažįstu, jos gerai dirba, virtuvė visada švari. Per pertrauką eilėje laukia 50 vaikų, darbuotoja skubėjo ir per mažai įdėjo mėsos, galėjo paprašyti, tikrai porciją būtų papildžiusi“, – kalbėjo S. Petrikauskienė.
Pasiteiravus, kad gal guliaše mėsos mažai dėl to, jog ji kažkur išgaruoja, VšĮ „Bruneros“ Marketingo skyriaus vadovė patikino, kad visiškai pasitiki darbuotojomis ir nesąžiningumo negali būti.
„Problemas sprendžiame geranoriškai, mokymosi įstaigų valgyklose skelbiamas kokybės telefonas, laukiame tiek moksleivių, tiek jų tėvelių skambučių“, – sakė S. Petrikauskienė.
Savivaldybė ėmėsi priemonių
Kilęs sujudimas dėl moksleivių maitinimo pasiekė ir Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrių. Skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė „Telšių ŽINIOMS“ teigė, jog pradėtas tyrimas, kuris apims ne tik socialiniuose tinkluose paminėtas Telšių rajono Luokės Vytauto Kleivos ir Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijas, bet ir kitas rajono mokymosi įstaigas.
D. Mažeikienė pasakojo, kad komisija vyks ne tik paragauti maisto, bet ir paruošė anketas moksleiviams. Vykdant anoniminę apklausą, 7–8 klasių vaikų bus prašoma atsakyti į 8 klausimus, siekiant išsiaiškinti, kokia tikroji padėtis valgyklose.
Švietimo ir sporto skyriaus vedėja atskleidė, kad dėl maitinimo paslaugų švietimo įstaigose padėtis nėra blizganti, pasigirsta įvairiausių nuomonių. Ne paslaptis, kad patiekalų skonis priklauso ir nuo vieno žmogaus – virėjos.
D. Mažeikienė pažadėjo, kad atlikus apklausą, visuomenė bus supažindinta su rezultatais ir bus imtasi atitinkamų veiksmų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Romas parašė:

  Ponai maitinami geriau,o „praščiokam“kas lieka nuo ponaičių.

 2. Rūta parašė:

  Ne nu viršūnė, moksleivis turi prašyti, kad įdėtų daugiau, vadovams tai ne pažeidimas.

 3. Alektrikas- Ginekologas parašė:

  No jok ta Brunerus Kretinguos maista padalinys

 4. Jonas Runkelis parašė:

  Kodėl valdininkai eilinius piliečius laiko runkeliais.Problemų neigimas ir komentarai tai aiškiai įrodo. Jaunimas tampa politiškesnis.Sėkmės.

 5. Mokinys parašė:

  Tegul administracija eina valgyti po keturių pamokų, o socialinė valgo net prieš mokinių maitinimą, tai kaip jos gali matyti situaciją, kai jau pačios sočiai pavalgiusios.

 6. Vytautas parašė:

  Sovietinės direktorės visada visada viską neigia. Nors ir padėtis foto yra tikri faktai, bet vis tuek sakts, kad taip būti negali. Ir sako, kodėl neatėjo ir man nepasakė…o rai ko eisi pas tokią direktorę sakyti, jei ji vis tiek nemato problemų. Šaunuoliai mokiniai, kad kovoja už save.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt