Luokės gimnazijos griūtį sulaikė vienas mokinys

Parašė:  2019-09-06

Mokslo ir žinių dieną linksmai sutikę Telšių rajono Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos vienuoliktokai net neįtarė, kas jų laukia kitą dieną. Rugsėjo 3-iosios rytą jie buvo informuoti, jog, nesusidarius pilnam klasės komplektui, jų išlaikymui nebus skiriamas valstybės finansavimas, todėl vienuoliktos klasės ugdymo procesas gimnazijoje tęsiamas nebebus.
Išsigandę tėvai tą pačią dieną susirinko į gimnaziją, pakviesti Savivaldybės atstovai, Seimo narys.
Aurelija SERVIENĖ
Gimnazijoje – chaosas
Žinia apie vienuoliktos klasės naikinimą Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos bendruomenėje sukėlė aštrias diskusijas. Švietimo įstaigoje kilo chaosas, vienuoliktokams nevyko ugdymo procesas. Vaikai verkė, ko griebtis, nežinojo ir mokyklos vadovė Renata Buivydienė.
Tėvų iniciatyva jau popiet gimnazijoje buvo sušauktas susirinkimas. Išklausyti luokiškių ir pasiūlyti problemos sprendimo būdų atvyko Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus pavaduotoja Daiva Tūmienė, gimnazijos kuratorė vyr. specialistė Irena Petrauskienė, vyr. specialistas Gediminas Gudas.
Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos direktorė R. Buivydienė apie susidariusią situaciją kalbėjo: „Iki paskutinės dienos (Rugsėjo 1-osios) turėjome 13 prašymų į vienuoliktą klasę. Bet dėl dviejų – situacija nėra visiškai aiški: vienas prašymas yra mokinio, kuris yra įstojęs mokytis į profesinę mokyklą, bet likti ten nebenori. Jis norėtų mokytis pas mus. Kitas prašymas – mokinio, kuris mokėsi užsienyje, tačiau neturi mums pateikęs jokių mokslo baigimą liudijančių dokumentų. Todėl šiandien situacija tokia: turime tik vienuolika vienuoliktokų, tai yra nepilnas komplektas, trūksta vieno mokinio (minimalus mokinių skaičius klasėje – 12). Dvyliktokų yra taip pat nepilnas komplektas – tik devyni mokiniai. Pagal Vyriausybės nutarimus, jeigu yra du nepilni komplektai, valstybė neskiria finansavimo.“
Siūlė pavėžėjimą į miesto mokyklas
Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojos D. Tūmienės, klasių komplektavimas yra sudėtingas procesas, todėl jis pradedamas vykdyti iškart po Naujųjų metų: „Vyksta skaičiavimai, kalbamasi su mokyklų vadovais. Jeigu turime sukomplektavę klasės komplektą su minimaliu mokinių skaičiumi, visada išlieka rizika, kad tas komplektas gali sugriūti. Todėl mokyklų vadovai yra įspėti, kad tą situaciją paaiškintų tėvams. Pagrindinis ugdymas yra privalomas, mes privalome jį užtikrinti, o vidurinis ugdymas – jau yra pasirinkimas, mes turime vidurinio ugdymo programas teikiančių mokyklų tinklą, jose yra daug laisvų vietų.“
Jei Luokės Vytauto Kleivos gimnazijoje bus formuojami du nepilni klasių komplektai – 11 kl. ir 12 kl., – finansavimo netenka abu komplektai. „Mokykla negauna apie 70 tūkstančių eurų valstybės specialiosios tikslinės dotacijos. Iš kur juos paimti? Tai dideli pinigai ir rajonui, o ką jau bekalbėti apie mokyklą!“ – tikino vedėjos pavaduotoja, kaip alternatyvą pasiūlydama kitą variantą: kalbėtis su vienuoliktokais ir juos visus kartu nukreipti į Telšių „Džiugo“ gimnaziją. Jų pavėžėjimu pasirūpintų Švietimo ir sporto skyrius.
Mokytojai dirbs be atlygio
Dėl pasiūlyto pavėžėjimo į miesto mokyklas piestu stojo vienuoliktokų tėvai, tikindami, jog nė vienas jų savo nepilnamečių nenori išleisti į miestą, kad jie po pamokų laukdami autobuso namo į Luokę bastytųsi gatvėmis.
„Paskutinis autobusas į Luokę iš Telšių išvyksta 17.15 val., vaikas namo grįš apie 19 val. Kur jis bus? Kas jį maitins? Iš kur gauti lėšų?“ – piktinosi viena mama. Kiti tuo tarpu jai antrino ir prašė paaiškinti, kaip žadama organizuoti vaikų pavėžėjimą, kad ne visi jų gyvena Luokėje. Vieni nuo miestelio gyvena už 5 km, kitas – net už 8 km.
„Ką tik su džiugesiu pasitikome Rugsėjo 1-ąją, dėjome visas viltis į gimnaziją, džiaugėmės, jog vaikai mokysis šalia mūsų. O jau kitos dienos ryte šventė baigėsi, vaikams buvo pranešta, kad nebėra jų klasės. Šiandien pamokų nėra, ugdymo procesas nevyksta. Vaikai jau atsilieka, o jeigu dar jiems reikės adaptuotis kitoje mokykloje… Pirmiausia reikia kalbėti apie vaiką, o ne apie jo pavėžėjimą į kitą mokyklą“, – pyko luokiškė.
Luokės gimnazijos mokytojai, palaikydami vaikus ir jų tėvus, teigė esantys pasiryžę visus metus dirbti be atlygio, kad tik vienuoliktokai galėtų tęsti mokslus savo gimnazijoje.
Pasak gimnazijos direktorės, jei pavyktų šiais mokslo metais išsaugoti vienuoliktą klasę, kitąmet šios problemos neturėtų būtų: Luokėje mokosi 16 dešimtokų, Upynoje jų – 9.
Pinigus gali skirti ir pati Savivaldybė
Jeigu mokykla dėl nepilnų komplektų nebegauna valstybės finansavimo, jį iš savo biudžeto gali skirti Savivaldybė. Taip Lietuvoje pasielgė net keli rajonai – Rokiškis, Kėdainiai ir kt. Luokės Vytauto Kleivos gimnazijai, kaip minėjo D. Tūmienė, dviem komplektams išlaikyti reikėtų apie 70 tūkst. Eur. Ar tokiam žingsniui ryžtųsi Telšių rajono savivaldybės taryba?
Būtina ieškoti finansavimo
Seimo narys V. Bukauskas ramino tėvus, jog reikia ieškoti sprendimo gimnazijai išlaikyti, pritarė, jog organizuoti vaikų pavėžėjimą į Telšius bus sudėtinga. Jo nuomone, šiuo atveju būtina kreiptis į Tarybą ir ieškoti galimybių, vidinių rezervų, kad bendruomenė pradėtus mokslo metus galėtų sėkmingai tęsti iki pavasario.
„Neskubėkime organizuoti pavėžėjimo, reikia ieškoti sprendimo. Taryba šiuo klausimu turi šaukti neeilinį posėdį ir ieškoti vidinių rezervų, kaip finansuoti tuos du komplektus“, – ieškoti geriausio bendruomenei sprendimo ragino Seimo narys.
Pasigedo mero
Rugsėjo 3-iosios susirinkimas gimnazijoje užbaigtas sprendimu, jog visa informacija turi pasiekti Telšių rajono savivaldybės merą Kęstutį Gusarovą, kuris turėtų sušaukti Tarybą į neeilinį posėdį gimnazistų likimui išspręsti. Norėta mero nuomonę išgirsti susirinkime, tačiau nei prieš susirinkimą, nei jo metu K. Gusarovui prisiskambinti nepavyko.
Problemą išsprendė vienas mokinys
Kitą dieną redakciją pasiekė žinia: mokinys, kuris buvo įstojęs į profesinę mokyklą, parvyko mokytis į Luokės Vytauto Kleivos gimnaziją, tad problema tam kartui buvo išspręsta. Vienuoliktokų komplektas šiandien pilnas – 12 vaikų. Belieka tikėtis, jog iki mokslo metų pabaigos toks ir išliks…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. bobutė parašė:

  ar pasiaukojęs vaikinas gebės išlaikyti abitūros egzaminus?manau,kad ne.

 2. Leonas2 parašė:

  Gebes gebes, mokytojai isnes ant ranku. O aplamai tas Luokes a la gimnazijos lygis…..geriau patylesiu…

  1. parašė:

   Pritariu, lygis…žodžių nėra

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt