Konkursas „Metų ūkis 2015“. Darbštūs žmonės – gražūs rezultatai

Parašė:  2015-09-18

Lietuvos ūkininkų sąjunga jau dvidešimt antrą kartą skelbia konkursą „Metų ūkis 2015“, kurio dalyviai – Lietuvos ūkininkai, įregistravę ūkius ūkininkų registre, dalyvaujantys ūkininkų veikloje ir savo veiklą vykdantys tose savivaldybėse, kur yra dirbanti ir veiklą vykdanti rajono ūkininkų sąjunga. Konkurso „Metų ūkis 2015“ organizatoriai – Lietuvos ūkininkų sąjunga ir Žemės ūkio ministerija.
Aurelija SERVIENĖ
Telšių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas, konkurso „Metų ūkis 2015“ vertinimo komisijos pirmininkas Vytautas Rakickas teigė, jog konkurso tikslas –
išrinkti tuos ūkius, kurie per pastarąjį laikotarpį daugiausia pasiekę, investavę į žemę ar techniką, į darbuotojus, kur yra sutvarkyta ūkio gerovė. „Kiekvienam ūkininkui – garbė dalyvauti šiame konkurse“, – tvirtino V. Rakickas.
Šių metų sudaryta vertinimo komisija praėjusią savaitę aplankė septynis ūkius iš Nevarėnų, Gadūnavo, Luokės, Tryškių, Upynos, Viešvėnų, Žarėnų seniūnijų, kuriuos rekomendavo Telšių rajono seniūnijų seniūnai. Varnių, Degaičių ir Ryškėnų seniūnijos šiais metais ūkių nepateikė. Laimėtojais taps tie ūkiai, kurie surinks daugiausia balų. Pirmųjų trijų vietų laimėtojai bus paskelbti rajoninėje šventėje spalio mėn., o lapkričio 6 dieną vyks į respublikinį konkurso apdovanojimų renginį.
Vertinimo komisija
Konkurso „Metų ūkis 2015“ Telšių rajono vertinimo komisiją sudaro: Telšių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Vytautas Rakickas, UAB „Biržų žemtiekimas“ vadybininkas Vidmantas Jeskevičius, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Gusarovas, Kaimo plėtros skyriaus vedėjas Albinas Slavinskis, Kaimo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Gražina Žilienė, LR ŽŪR organizatorius savivaldai Jonas Žvirblis, Telšių rajono ūkininkų sąjungos administratorė Giedrė Špakauskaitė.
Lankydamiesi ūkiuose komisijos nariai pastebėjo, jog rajono ūkiai vis modernėja, juose daug naujos įvairios technikos, ūkininkai vis aktyviau ir drąsiau naudojasi įvairia parama ūkių plėtrai, aplinkai gerinti.
Luokės seniūnija
Luokės seniūnijoje, Luokės miestelyje, gyvenantis Vytautas Baliutavičius ūkininkauja nuo 2008 m. Jo ūkyje – 92 galvijai, iš jų – 42 karvės. Deklaruota 91,53 ha žemės (10,84 ha – javai).
Žarėnų seniūnija
Žarėnų seniūnijos Girkantiškės kaimo ūkininkai Regina ir Bronislovas Liškai ūkininkauja nuo 2000 m. Jų ūkyje – 41 galvijas, 4 karvės, 28 mėsiniai galvijai. Deklaruota 37,8 ha žemės, iš jų – 3,85 ha javų.
Ponia Regina pasakojo, kad ūkyje jie darbuojasi dviese su vyru, kol kas darbuotojų nesamdo. Džiaugiasi gyvenimu kaime ir į miestą keltis tikrai negalvoja. Girkantiškės kaime jie jau 17 metų. Nagingas Bronislovas pats tvartus statėsi, ūkį sukūrė. Regina ne tik talkina vyrui, bet ir puikius gėlynus puoselėja – sodyba išpuošta jos pačios užaugintomis ryškiaspalvėmis begonijomis.
Nevarėnų seniūnija
Nevarėnų seniūnijos Mitkaičių kaime šauniai tvarkosi ūkininkai Inga ir Edmundas Kuodžiai. Jų mišriame ūkyje – 32 galvijai, iš jų – 13 karvių. Deklaruota 60,32 ha žemės, iš jų – 19,02 ha javų.
Pora ūkininkauti pradėjo nuo 1999 m., o savo ūkį įregistravo 2007 m. Pamažu pagal įvairią paramą įsigijo technikos, pradėjo pirkti žemes. „Investavome pinigus į žemę ir naują techniką“, – kalbėjo ūkininkai. Nors ūkis klesti ir sekasi gana neblogai, I. ir E. Kuodžius ypač piktina mažos pieno supirkimo kainos.
Viešvėnų seniūnija
Viešvėnų seniūnijoje, Pakapių kaime, savo ūkiu nuo 2002 m. rūpinasi Lijana Pocienė. Jos ūkyje – 37 galvijai, iš jų – 21 karvė. Deklaruota 48,5 ha žemės, iš jų – 19,8 ha javų.
Lijana, prieš šešerius metus netekusi savo antrosios pusės, ūkyje tvarkosi viena. Prieš keletą metų moteris įgyvendino projektą ir nevertingą pelkę prikėlė gyvenimui – čia buvo nutiesti takai, įrengtos žaidimų aikštelės, pastatytos pavėsinės ir kt.
Upynos seniūnija
Upynos seniūnijos Kaunatavos kaime nuo 2003 m. ūkininkauja Virginija ir Alvydas Valantinai. Jų ūkyje – 13 galvijų, iš jų – 7 karvės. Deklaruota 55,39 ha žemės (37,46 ha javų).
V. ir A. Valantinai prisimena savo pirmuosius ūkininkavimo žingsnius, kai pradėjo nuo svogūnų ir česnakų. Vėliau turėjo didelį gyvulininkystės ūkį, kurį pamažu vis mažino. O šiandien ūkininkai planuoja pereiti prie augalininkystės.
Tryškių seniūnija
Tryškių seniūnijoje, Tryškių miestelyje, gyvenantys Asta ir Arvydas Simonavičiai savo augalininkystės ūkyje darbuojasi jau nuo 2003 m. Laiko vieną karvę. Deklaruota 21,17 ha žemės (13,01 ha javų).
Ūkininkai gyvena Tryškių miestelyje, o jų visas ūkis ir technika – Vainočių kaime. Dirbami plotai išsibarstę po Tryškių, Upynos, Raudėnų seniūnijas.
Gadūnavo seniūnija
Gadūnavo seniūnijoje, Kalnėnų kaime, savo ūkyje sukasi Sigutė ir Saulius Lečkauskai, ūkininkaujantys nuo 1997 m. Jų ūkis išskirtinis – 8 arkliai. Deklaruota 24,5 ha žemės (6,14 ha javų).
Šeimos pomėgis ir verslas – arkliai. Čia veikia ir sporto klubas „Topolis“, kuris yra aktyvus respublikinių varžybų dalyvis, garsinantis Telšių rajoną visoje šalyje.
Pasak Gadūnavo seniūnijos seniūnės Inesos Kęsminienės, šis ūkis išsiskiria tuo, jog čia apsilankę žmonės gali papramogauti – pajodinėti arkliais. Dar labai svarbus S. ir S. Lečkauskų ūkio akcentas – rauginti kopūstai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt