Juozas Šiurys: „Jei jau pridėjai ranką prie arklo, trauk“

Parašė:  2019-07-05

Liepos 4 dieną Telšių Mažosios bažnytėlės klebonas Juozas Šiurys pasitiko 65-ąją savo gyvenimo vasarą.
„Gyvenimas lekia labai greitai, bet kai jis yra pripildytas džiaugsmo, gražių įvykių, nuotykių, bendrystės, jis – įsiprasmina. Tikinčiam žmogui, Dievą mylinčiam žmogui, viskas išeina į gera“, – sakė prelatas.
Kitais metais birželio 1 dieną sukaks 40 metų, kai J. Šiurys buvo įšventintas į kunigus: „Mano pareiga nešti Evangeliją – kuo žmogus arčiau Dievo, tuo jis laimingesnis, – ir žmogų padaryti laimingą čia, žemėje.“
Aurelija SERVIENĖ
Viskas gerų žmonių dėka
Į Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapiją J. Šiurys buvo paskirtas prieš aštuonerius metus. Per šį laiką bažnytėlė stipriai pasikeitė – išgražėjo, o tikinčiųjų būrys tik gausėja. Žmonės ne tik nuoširdžiai meldžiasi, bet ir matydami gražius klebono darbus noriai prisideda dosniai aukodami.
Nors metai bėga greit, tačiau, klebono teigimu, nenuobodžiai – bendrystėje su žmonėmis: „Esu apsuptyje gerų žmonių – parapijiečių. Dėl jų aukų bažnytėlėje padaryta daug gražių darbų.“
Bažnytėlės vidus ir išorė jau visiškai sutvarkyti: šildomosios grindys, naujas altorius, durys, langai, stogas, taip pat padidinta zakristija. Dabar darbai persikėlė į lauką, kur tvarkoma aplinka. Numatyta pakloti 500 kv. m granitinio akmens, kuriam aukoja patys parapijiečiai (1 kv. m kaina 50 Eur) – betrūksta tik 70 kv. m. Daug darbų jau padaryta, daug daroma ir nemažai planų sukaupta ateičiai.
Klebonas be galo dėkingas už žmonių maldas ir aukas: „Aš jau žmonėms daug kartų sakiau: aš iš čia nieko neišsinešiu, ar numirsiu, ar mane iškels kitur – viską paliksiu parapijiečiams. Viskas čia yra parapijos ir Bažnyčios.“
Planuose – parapijos namai
Artimiausiuose planuose – sutvarkyti šventoriuje esančius šešis kunigų kapus ir padaryti jiems vieną gražų bendrą paminklą, kuriame bus vaizduojama Paskutinė vakarienė.
Iškart bus apgalvotos ir kunigų laidojimo vietos ateičiai. Dabar yra šešios kapavietės, planuojamos – 24. Šiuos planus įgyvendinus, bus pereita prie kitų darbų – parapijos namų. Klebono teigimu, atėjo toks laikas, kai žmogus po šv. Mišių nori dar pabūti, pabendrauti, o nėra kur susiburti, todėl parapijos namai būtų labai reikalingi.
Džiugu prelatui matyti bažnytėlę pilną maldininkų, tarp kurių ne tik vyresnio amžiaus žmonės, bet ir daug jaunimo, šeimų. Šiais metais Pirmąją Komuniją priėmė 150 vaikų, 128 – sutvirtinamieji. Labai aktyviai vyksta katechezė, ją gražiai veda kunigas Egidijus Kumža. Šv. Mišias praturtina skambūs chorai, gražiai dirba zakristijonas, gėlių tvarkytoja, valytoja. J. Šiurys juokauja: kai žmonės mato, kad bažnyčioje gražiai gieda, gražiai patarnauja, gražios gėlės, palaikoma švara, visi sako: „Koks geras tas klebonas“, nors dirbo visas būrys žmonių.
Atsisukime į save
J. Šiurys pastebi, jog dabartiniai – naujausių technologijų – laikai žmones labai išblaško, bet jau reikia sugrįžti prie tikrųjų vertybių: prie šeimos, šaknų. Šiandien žmonės pernelyg pasidavę dejuoti ir visiškai nepastebi aplink gerų žmonių, padarytų gražių darbų – tokia šio laikmečio nelaimė. Bet jei žmogus į gyvenimą žiūri su tikėjimo vizija, su amžinybės vizija – turi vykdyti pareigą žemėje. „Tad jei jau pridėjai ranką prie arklo, trauk. Gal kartais ir sunku bus, gal kryptelės vaga, bet trauk. Ir tada būsi laimingas. O mėtydamasis laimės nerasi. Kaip gražu būtų, jei žmogus pasidalytų tuo, ką turi, tada niekas nuo bado nemirtų. Vieni pralobsta, o kiti tuo tarpu miršta iš bado. Jei žmogus neštų gerumą kitiems, pasaulis pasikeistų“, – apie šiandieninį žmogų mąstė pašnekovas ir pridūrė dar vieną gražią mintį: – „Dievo įsakymų žmonės neneigia, bet jie kritikuoja tuos, kurie jų nesilaiko. Ar ne taip? Dažniausiai žiūrime tik į kitus. O jei atsisuktume į save? Todėl Bažnyčia dažnai primena pagalvoti apie save.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Katalikas parašė:

  Tikras kunigas. Tokių Telšių vyskupijoje nedaug belikę… ant vienos rankos pirštų suskaičiuotum. Sėkmės Jums prel. Juozai visame kame!

 2. Va parašė:

  Ėjom į didžiają bažnyčią susitart dėl krikštynų vaiko. Pirmą kartą radom lapelį ant durų, kuriomis valondomis dirba. Atėjom antrą kartą atėjom grafike nurodytomą valandą ir vėl durys užrakintos. Užtat buvo telefonas klebono parašytas. Paskambinom, paklausėm ar laukti ar kas ateis. Pasakė tuoj perskambinsiu. Kokie penki metai kaip neperkambina.. Manau, jiems patiems bažnyčios tarnams reiktų dažniau nuodėmes išpažinti.

 3. 2 va parašė:

  Dabar didžiojoje bažnyčioje kiti, pamaldūs kunigai.

 4. Laima parašė:

  Tikrai Telšiam pasisekė …
  Teko pabuvot . Linkiu.Sveikatos Kunigui ir Ačių …

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt