Jeigu vėjas krypties nepakeis… Suformuota kita rajono valdančioji dauguma

Parašė:  2019-08-09

Rugpjūčio 2 dieną skaitytojus informavome, kad po ilgų derybų, klajonių ir dvejonių liepos 26-ąją buvo pasirašyta, o liepos 30-ąją pakoreguota Telšių rajono savivaldybės tarybos naujosios koalicijos sutartis ir net įvardytos kandidatūros į rajono vadovų postus.
Atrodė, reikalai taisosi – tiesioginio valdymo šmėkla nuo mūsų rajono traukiasi. Deja, šią savaitę vėl trenkė perkūnas iš taip ir nespėjusio nusigiedryti dangaus: parašus sudėjusių koalicijos partnerių sutartis taip ir liks Tarybos narių nepatvirtintu beverčiu popieriaus lapu.
Vėl suformuota kita – dabar jau esą stipri, kokios dar niekas neregėjo – koalicija.
Gero nežadanti pradžia
Skaitytojams trumpai priminsime rajono politikų ambicijomis austą, intrigomis apipintą kelią.
Šimtadienį su spindinčiais balionais pasitikęs Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas taip ir nebuvo visiškai suformavęs rajono valdžios – vis dar nebuvo patvirtintas vicemeras. Iki tol su valdančiąją daugumą sudariusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Darbo partijos, Partijos Tvarka ir teisingumas, visuomeninio rinkimų komiteto „Mūsų Telšiai“ ir liberalų atstovais nepavyko rasti bendros kalbos. Mat jie vicemeru norėjo matyti Tomą Lekavičių, vėliau jau Petrą Kuiziną, tačiau arba šios kandidatūros nepatiko merui, arba pačiai daugumai.
Pirmieji permainingo oro pranašai
Šviesa tunelio gale pasirodė liepos 26 dieną, kai Lietuvos socialdemokratų partijos Telšių skyriaus pirmininkas Tomas Katkus, Darbo partijos Telšių skyriaus pirmininkas Valentinas Bukauskas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Telšių skyriaus pirmininkas Mantas Serva ir Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Dovydas Česnauskis pasirašė koalicinę sutartį.
Bet liepos 30-ąją naujiesiems partneriams vėl teko grįžti prie sutarties: Telšių rajono savivaldybės tarybos nario mandato atsisakė D. Česnauskis. Šįkart nuspręsta, jog sutartį pasirašo visi koaliciją sudarę Tarybos nariai. Iš keturiolikos dėl esą objektyvių priežasčių nedalyvavo trys – dokumento tuomet nepasirašė socialdemokratas Remigijus Macas, Darbo partijos atstovai Petras Kuizinas ir Simona Simaitytė. Tai ir buvo pirmieji ženklai, pranašaujantys permainingą orą rajono politikos padangėje. R. Macas, grįžęs iš komandiruotės, parašą suraitė, tačiau kiti delsė…
Džiaugėsi neilgai
Intrigų katilas užvirė… Socialdemokratai, Darbo partijos atstovai ir konservatoriai neilgai džiaugėsi koalicijos tvirtumu. Susitarimas – per vieną mėnesį nuo koalicijos sutarties pasirašymo paruošti Koalicijos programą, ne rečiau kaip kartą per mėnesį rengti koalicijos sutarties partnerių pasitarimus ir, svarbiausia, vertinant partnerystę, atvirumą ir pagarbą, sutelkiant bendrai turimas jėgas, patirtį ir kompetencijas dirbti vieningai Telšių rajonui ir kiekvienam čia gyvenančiam – tapo niekinis.
Smarkūs pokyčiai liko neįgyvendinti
Naujoji Lietuvos socialdemokratų partijos, Darbo partijos ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų koalicija buvo pasirengusi viską keisti iš pagrindų.
Koalicijos partneriai buvo sutarę, kad partnerių remiamą kandidatą į mero pavaduotojo pareigas siūlo Darbo partijos Telšių skyrius, kandidatą į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas siūlo Lietuvos socialdemokratų partijos Telšių skyrius, o kandidatą į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas siūlo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Telšių skyrius.
Taigi mero pavaduotoju būtų buvusi siūloma Darbo partijos nario Rimanto Adomaičio kandidatūra, į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius – socialdemokrato Česlovo Ubarto, buvusio Luokės seniūno, dabar einančio mero patarėjo pareigas, kandidatūra, o jo pavaduotoju greičiausiai būtų tapęs konservatorius Mantas Serva.
Neperšokęs duobės, nesakyk „op“
Tuomet „Telšių ŽINIOMS“ pasakyti mero K. Gusarovo žodžiai „Neperšokęs duobės, nenoriu sakyti „op“ buvo pranašiški. Nors jis vylėsi, kad susidariusi nauja koalicija sieks užtikrinti stabilumą ir darbų tęstinumą. „Neturime nei laiko, nei galimybių laukti. Visuomenei ir rajono problemoms reikia sprendimų, kurie pateisintų gyventojų lūkesčius“, – sakė meras.
Deja, rajonui reikalingi sprendimai ir gyventojų lūkesčiai dar turės palaukti – netruko paaiškėti, kad sudaryta naujoji koalicija ir jos pažadai subliūško nuo pirmo vėjelio pūstelėjimo. Susitarimas griuvo lyg kortų namelis…
Valdančiojoje – bemaž visi
Dabar esą viskas bus kitaip: šios savaitės pradžioje imta vėl formuoti naują valdančiąją daugumą. Jeigu vėjas krypties nepakeitė, ją turėtų sudaryti net 20 Tarybos narių: socialdemokratų, valstiečių, Darbo partijos, visuomeninio rinkimų komiteto „Mūsų Telšiai“, Partijos Tvarka ir teisingumas ir liberalų atstovai. Į opoziciją stumiami konservatoriai ir A. Bacevičiaus pilietinis sąrašas.
Pagal šią – paskutiniąją – koaliciją aukščiausioji rajono valdžia praktiškai liktų nepakitusi: Imantas Motiejūnas išsaugotų Savivaldybės administracijos direktoriaus vietą, Almantas Lukavičius – jo pavaduotojo, o štai vicemero pareigos perleidžiamos mero bičiuliams socialdemokratams. Jų sprendimas – mero pavaduotoju matyti buvusį Telšių miesto seniūną Kazį Lečkauską.
Prarado
Darbo partijos Telšių skyriaus pirmininkas V. Bukauskas, paklaustas, ar nesigaili praradęs vicemero poziciją, kurią ketino užimti R. Adomaitis, sakė, jog politika yra nenuspėjama ir nuolat turi būti pasirengęs netikėtumams. Iš naujosios, jo teigimu, vaivorykštinės, koalicijos Seimo narys tikisi daugiau diskusijų ir naudingų sprendimų.
Buvęs miesto seniūnas – į vicemerus
Lietuvos socialdemokratų partijos Telšių skyriaus pirmininkas T. Katkus patvirtino, jog pirmoji valdančioji koalicija pakvietė jų partiją prisijungti prie daugumos, be to, tapę aišku, kad Darbo partija nebėra vieningas penketukas Taryboje, tad kvietimą priėmė. Jų sąlygos – papildyta koalicijos programa socialdemokratų punktais ir vicemero pozicija – buvo patenkintos. Kadangi pats T. Katkus kol kas nuo politinės karjeros susilaikąs, bičiuliai pasiūlė K. Lečkausko kandidatūrą. Buvęs seniūnas siūlymą priėmė.
Neeilinis Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdis dabar jau planuojamas rugpjūčio 19 dieną.
Ar rajono valdžią išgelbės maldos?
Jeigu ši koalicija atlaikys skersvėjų išbandymą, ar tik nebus padėjęs Varnių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos socialiniame tinkle pasirodęs kvietimas melstis už rajono valdžią: „Kviečiu visus Telšių dekanato tikinčiuosius šį mėnesį sukalbėti po „Tėve mūsų“ už mūsų rajono valdžią. Tik malda mes jiems galim padėti. Tad po maldą „Tėve mūsų“ kasdien visą rugpjūtį. Ačiū visiems, kurie įsijungsite į maldą už rajono valdžią!“ Raginimą palydėjo komentarai. Vieni žmonės džiaugėsi gera idėja, bet vis dėlto daugiau buvo nustebusių: ar čia tikrai rimtas raginimas, ar nebėra svarbiau už ką melstis. Politikų kovas komentatoriai prilygino paršelių grumtynėms prie lovio, kuriems jau jokios maldos nebepadės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Dede parašė:

  19ta dar toli, 10 sykiu kolekcija dar iki jos pasikeis

 2. Telšietis parašė:

  Pensininkas Lečkauskas ir vėl prie lovio.Ar Telšių rajone nėra jaunesnių…

 3. parašė:

  Lečkauskas žmogus protingas, geras, džiaugiuosi, kad bus vicemeras.

 4. Senjorai parašė:

  Vėl senukas prie lovio……kur lieka jaunimas?

 5. krasnaja roza parašė:

  belyje rozy, belyje rozy…

 6. Julius parašė:

  Tokių metelių tik savo klumpes šildyti prie pečiaus…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt