Ilgesys parvedė į gimtąjį miestą

Parašė:  2019-12-10

Nuo šių metų rugsėjo Šeimos centre, kuris įsikūręs Telšiuose, Respublikos gatvės 39-ajame name, dirba jauna kineziterapeutė. Tai buvusi Telšių Žemaitės gimnazijos auklėtinė Ieva Jonavičiūtė. Nėra labai dažnas atvejis, kad jaunas žmogus, baigęs mokslus, sugrįžtų dirbti į mūsų miestą, kuris nors ir Žemaitijos sostine šlovinamas ir gražus, tačiau, daugelio nuomone, tėra tuštėjantis provincijos miestelis.
Kilo noras jaunąją medikę pakalbinti ir pasidomėti, kas ją parvedė į gimtąjį miestą. Atsakymas buvo paprastas – ilgesys.
Gimnaziją Ieva baigė 2013 metais ir įstojo į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą. Ten ketverius metus studijavo kineziterapiją. Baigė 2017 metais ir iš karto įsidarbino Palangoje, „Lino“ sanatorijoje. Gydomoji mankšta, masažas, SPA procedūros – su visais darbais Ieva susidorodavo be vargo, bet… Palanga kažko „nelipo“ prie širdies. Vakarais buvo nuobodu, trūko šeimos, draugų… Jūra, aišku, – gražus dalykas, bet vien ja visą laiką nesidžiaugsi. Nors Telšiai nuo Palangos netoli, tačiau irgi kas vakarą nevažinėsi.
Dirbo Palangoje dvejus metus ir vis ieškojo progos sugrįžti namo. Per tą laiką gerokai pasipraktikavo, tapo magistre (studijavo magistrantūroje sveikos gyvensenos mediciną), baigė holistinio masažo kursus ir suvokė, kad gali dirbti viena, be vyresniųjų priežiūros. Šeimos centre atsirado laisvas kabinetas, ir įstaigos vadovė gydytoja Irena Miškinienė mielai sutiko jį išnuomoti Ievai.
Pasak Ievos, jų visa šeima nuoširdžiai myli gimtąjį miestą ir juo didžiuojasi. Jos sesuo Eglė ištekėjo už gydytojo suomio ir gyvena Tamperėje, abu odontologai. Tačiau sesuo kiekvieną mėnesį stengiasi apsilankyti Telšiuose kartu su dukrele Emma.
Žemaitiškos Ievos šaknys gilios. Seneliai, proseneliai – visi jei ne iš pačių Telšių, tai netolimuose kaimuose gyveno. Bet vėliau giminė išsisklaidė po pasaulį – yra pusbrolių ir pusseserių JAV, Australijoje. Australijoje garsėja vienas jų – futbolo žvaigždė Jack Lukosius.
Grįžusi bijojo, kad turės mažai pacientų, mat dar jauna, niekam nežinoma… Tačiau vieta tinkama – Šeimos centrą telšiškiai gerai žino ir gerbia jame dirbančius gydytojus. Taigi darbo nepritrūks. Be to, ir gerai, jei lieka šiek tiek laiko sau. Ieva su mama yra teatro gerbėjos, ir dabar gyvenant Telšiuose tai daryti žymiai paprasčiau – eidama į darbą nusiperki bilietus Žemaitės dramos teatro kasoje, ir tiek. Mokydamasi gimnazijoje žaidė tenisą bei lankė šios sporto šakos treniruotes. Irgi būtų neblogai jas atnaujinti.
Ievos artimiausi planai yra dirbti ir gyventi Žemaitijos sostinėje, kur ji jaučia dvasios pilnatvę, tobulėti pagal savo profesiją, susikurti jaukią aplinką darbe ir savo būste. Tai nebus sunku, nes yra baigusi Telšių dailės mokyklą, pati siuva, mezga, piešia ir šiaip moka kurti visokius gražius dalykėlius. Visokių tobulinimosi seminarų kineziterapeutams irgi pakanka.
Kaip sakė Ieva, dauguma telšiškių pacientų pageidauja gydomojo masažo. Ji gali rekomenduoti gydomąją mankštą, taip pat sveikesnį gyvenimo ir maitinimosi būdą bei daro kineziologinį „teipavimą“ – jo metu naudojamos lipnios juostos pagerinti kraujotakai, apmalšinti skausmui ir kt. Masažas tėra tik vienas iš būdų pagerinti savijautą.
Elė KAKANAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Kuze parašė:

    Saunuole man ir patinka telsiai

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt