Žiema gilina krizę rajone

Parašė:  2010-02-23

Grėsmingus nasrus šiepianti žiema sutapo su į nagą riečiančiu sunkmečiu. Praėjusiais metais, nors žiema ir nebuvo tokia gili, lėšų rajono keliams valyti turėta kone triskart daugiau. Ši žiema, nepaisant kitų negandų – milžiniškų sąskaitų už šildymą, padidintų elektros tarifų, sumažintų socialinių išmokų, neleidžia atsikvėpti ir dėl sunkiai pravažiuojamų kelių.
„Telšių ŽINIOSE“ jau rašėme, kad keliams valyti šiam šaltajam sezonui skirta 300 tūkst. Lt. Jei žiema būtų tokia kaip pernai, lėšų gal ir būtų užtekę, tačiau lyg tyčia gamta iškrėtė išdaigą – turime tokią žiemužę, kokios neregėjome jau daugelį metų.
Telšių miesto seniūno Dariaus Klemansko teigimu, priežastis, dėl kurios būklė keliuose sudėtinga, nepasikeitė – t. y. lėšų stygius. Sniego patalai vis atsinaujina, bet rajono keliams valyti skirti pinigai jau baigiasi.
„Jei būtų lėšų, valytume visus kelius ir kiekvieną dieną. Dabar prioritetinis valomų kelių sąrašas – įkalnės ir tie keliai, kuriais važiuoja autobusai“, – tvirtino seniūnas. Retkarčiais sniego valytuvas pasisvečiuoja ir kitose gatvėse, kartą buvo užsukęs ir į pagrindinius sodininkų bendrijų kelius.
Padėtis nepavydėtina ir rajone. Gyventojai klimpsta nepravažiuojamuose keliuose ir siunčia prakeiksmus tiek vietos, tiek rajono valdžiai.
Degaičių seniūnijos seniūnas Antanas Kontrimas teigė, kad, nors ir žinodami ekonominę situaciją, gyventojai vis tiek piktinasi ir netgi reikalauja nuvalyti sniegą jų privačiose teritorijose. „Pagrindiniai keliai pravažiuojami, padėtis blogesnė prie atokesnių sodybų“, – neslėpė A. Kontrimas. Jis tikino, kad pirmenybė teikiama tiems keliams, kuriais važiuoja mokykliniai autobusai. Be to, anot seniūno, nors seniūnija ir turi sniegui valyti tinkamą transporto priemonę, į ją reikia pilti kuro, o jam pirkti nėra lėšų.
Nevarėnų seniūnijos seniūnė Vilma Šakienė sakė, kad yra dėkinga seniūnijoje gyvenantiems ūkininkams, kurie kelius valo savo technika. Praėjusį penktadienį seniūnijos kelyje įklimpo žmones vežantis autobusas, o jį iš sniego gniaužtų taip pat išlaisvino ūkininkai. Kaip ir kitose seniūnijose, taip ir Nevarėnų, pirmiausia valomi tie keliai, kuriais į mokyklą yra vežami moksleiviai.
Pasak Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Eismo priežiūros skyriaus viršininko Dainiaus Razmino, atsižvelgiant į tai, jog kone kasdien sninga, būklė keliuose – patenkinama. „Kol nepakalbi su kelius valančiais darbuotojais, atrodo, kad jie nieko neveikia, bet taip nėra“, – sakė pareigūnas.
D. Razmino teigimu, norint išvengti nelaimės keliuose, svarbiausia įsigyti geras žiemines padangas, taip pat rekomenduojama neviršyti saugaus greičio. „Reikia būti kiek įmanoma tolerantiškesniems – jei važiuojate pagrindiniu keliu, pristabdykite, įsitikinkite, ar šalutiniu keliu važiuojanti mašina neslysta į jūsų pusę“, – teigė pareigūnas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt