Į akciją Briuselyje važiavo ir mūsų rajono ūkininkas

Parašė:  2020-02-25

Praėjusį ketvirtadienį Lietuvos ūkininkai Briuselyje surengė taikią akciją, pavadintą „Prezidento palaikymo akcija“. Joje dalyvavęs Telšių rajono atstovas, Lietuvos ūkininkų sąjungos Telšių skyriaus narys Sigitas Pudžiuvelis džiaugiasi, kad protestas buvo pastebėtas, ir tikisi teigiamų pokyčių.
Monika GIRDVAINĖ
S. Pudžiuvelio teigimu, ūkininkų akcijos Briuselyje tikslas – pasiekti, kad Europos Sąjunga padidintų tiesiogines išmokas Baltijos šalių žemdirbiams.
Akcijoje dalyvavo apie 200 ūkininkų. Prie 176 ūkininkų iš Lietuvos prisijungė ir žemdirbiai iš Latvijos bei Estijos. Po Baltijos šalių atstovų protesto surengta ir Belgijos ūkininkų taiki akcija.
Lietuvos žemės ūkio tarybos organizuojama akcija vyko prieš Europos Vadovų Tarybos derybas dėl 2021–2027 metų Bendrijos biudžeto.
„Jaučiamės gerai, nes įvykdėme savo misiją ir ji puikiai pavyko. Į akciją išklausyti mūsų prašymų atėjo ne tik Europos Parlamento narys Bronis Ropė, bet ir į susitikimą atvykęs Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda. Tikimės, kad mūsų nuomones išklausęs Prezidentas palaikys ūkininkus vykstančiose biudžeto derybose“, – „Telšių ŽINIOMS“ penktadienį sakė S. Pudžiuvelis.
Šiuo metu lietuvių tiesioginės išmokos siekia iki 170 eurų už hektarą, o ES vidurkis yra apie 250 Eur.
Protestuojantys ūkininkai priminė europarlamentarams ankstesnius susitarimus ir ragino juos vykdyti.
„Prieš septynerius metus, 2013 m. vasario mėn., Europos Vadovų Taryba vieningai sutarė, kad „vėliausiai iki 2020 m. tiesioginės išmokos valstybėse narėse turėtų pasiekti bent 196 Eur už hektarą dabartinėmis kainomis“. Deja, Baltijos šalių ūkininkai ir toliau gauna ne daugiau kaip 54–60 proc. Europos tiesioginių išmokų vidurkio, nepaisant nuolat kartojamų žemdirbių raginimų nutraukti šį nesąžiningą lėšų paskirstymą, kuris neatspindi žemės ūkio realybės trijose šalyse“, – teigiama Lietuvos ūkininkų sąjungos pranešime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Junas parašė:

    Neklaidinkite skaitytojų, buvo protestuojama ir dėl to kad neribotų tiesioginių išmokų, kodėl apie tai niekas nerašo?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Telšiuose užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis. Ar turite pakankamai žinių kaip to išvengti?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt