„Gramofono“ dešimtmetis: nuo liaudies dainų iki roko

Parašė:  2011-03-10

Instrumentinis ir vokalinis ansamblis „Gramofonas“ Telšiuose įsikūrė prieš dešimtmetį. Jo repertuaras, kaip sako patys kolektyvo nariai, įvairiausias – nuo liaudies iki roko dainų.
Per dešimtį metų kolektyvą, jų atliekamą muziką ir dainas pamėgo daugelis telšiškių bei kitų miestų gyventojai.

Grupės įkūrėjas bei vadovas Robertas Tekorius pasakojo, kad mintis kurti grupę Telšiuose prieš 10 metų kilo ne jam vienam, tokiai idėjai pritarė ir Vaclovas Pronckus. Kartu sutarus ir įvyko pirmasis grupės koncertas – uždainavo telšiškiai per miesto Užgavėnių šventę.
„Pirmasis mūsų grupės koncertas vyko per Užgavėnes. Šiek tiek vėliau mūsų dainas išgirdo ir vilniečiai – teko koncertuoti Vilniaus sporto rūmuose, žemdirbių šventėje, kur mus pastebėjo ir pakvietė filmuotis vienoje, tuomet labai populiarioje laidoje „Būk artistas“. Vėliau koncertai įsibėgėjo. Aktyviai dalyvavome vietos šventėse, mus kvietė koncertuoti ir į kitus miestus“, – vardijo R. Tekorius.
Įkūrus grupę, imta aktyviai ieškoti dainų bei planuoti repertuarą. Tuomet, kaip mena vadovas, teko perklausyti pluoštus plokštelių. Taip, besiklausant įvairių atlikėjų muzikos, gimė ir ansamblio pavadinimas „Gramofonas“.
Per dešimtmetį grupės repertuaras modernėjo, išsiplėtė. Tad savo klausytojui grupė teikia įvairią muziką. Dainuoja įvairias dainas – liūdnesnes ir linksmesnes: apie Lietuvą, vasarą, meilę, alų…
Įsibėgėjus pokalbiui, R. Tekorius prasitarė, kad pradėjo kurti ir pats – nebesinori perdainuoti visų jau ir taip išdainuotų dainų bei groti tas pačias melodijas. Todėl tenka paplušėti. Būna, kai naktį gimsta kokia mintis, nata, garsas, žodžiai, tuoj iš pat ryto Robertas skuba užsirašyti. O po to belieka visa tai įgyvendinti…
Iš pradžių grupėje buvo tik keturi nariai, o šiandien – jau devyni, ir visi neabejingi muzikai ir dainai. Savo balsais žavi vokalistės: Jolanta Norvilienė ir Monika Žukauskaitė. Akordeonais groja Raminta Šukytė ir Gintaras Pocius, trombonu – Leonas Pronskus, trimitą pučia Darius Jurgutis, mušamaisiais muša Viktoras Klikna, gitara groja bei dainuoja Sergėjus Simonenko.
Kovo 12-ąją „Gramofonas“ kviečia visus telšiškius bei rajono gyventojus į savo veiklos jubiliejų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt