„Džiugo“ gimnazijoje – metodinė-praktinė konferencija

Parašė:  2019-05-24

Gegužės 10-ąją Telšių „Džiugo“ gimnazija organizavo respublikinę metodinę-praktinę konferenciją „Olweus“ patyčių prevencijos programa – galimybė kurti saugią mokymosi aplinką mokykloje“. Joje dalyvavo svečiai iš Klaipėdos, Joniškio, Skuodo, Šilalės, Jurbarko, Mažeikių ir Telšių mokyklų, įgyvendinančių minėtąją programą.
Visi sutinka, kad saugumo jausmas yra vienas pagrindinių reikalavimų siekiant užtikrinti nuoseklų asmenybės ugdymą ir tai turi nemažą įtaką mokymosi efektyvumui. Kaip teigė „Džiugo“ gimnazijos direktorius Mindaugas Sabaliauskas, „kai mokykloje vyrauja saugi, sveika atmosfera, tada mokiniams gerokai lengviau kurti ir plėtoti tarpasmeninius santykius bei siekti būti asmenybe. Pozityvus ir netoleruojantis patyčių klimatas mokykloje ne tik lemia geresnius santykius, bet ir tokioje aplinkoje auga atsakingesni ir aktyvesni bendruomenės nariai, padidėja priklausymo mokyklos bendruomenei jausmas“.
Pirmoje konferencijos dalyje pranešėjai aptarė „Olweus“ patyčių prevencijos programos įgyvendinimo tendencijas. „Olweus“ programos vyr. specialistė Regina Saveljeva pristatė šios programos įgyvendinimo Lietuvos mokyklose aktualijas, psichologė Isidora Stonienė kalbėjo apie netinkamo elgesio įtaką mokinių raidai. Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos direktorė Gražina Pocienė akcentavo mokyklos administracijos ir mokyklos bendruomenės bendradarbiavimo svarbą sėkmingam „Olweus“ programos įgyvendinimui. Apie mokytojų ir tėvų vaidmenį kovojant su patyčiomis mokykloje kalbėjo psichologė Alvyda Beržanskienė ir kiti pranešėjai.
Antrojoje dalyje Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos, Telšių „Džiugo“ ir Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijų specialistai ir mokytojai dalijosi gerąja patirtimi vesdami atviras klasės valandėles. Jų metu konferencijos dalyviai praktiškai išbandė naujus savęs pažinimo, bendravimo, bendradarbiavimo ir įgūdžių ugdymo metodus, praplėtė žinias apie informacinių technologijų panaudojimo galimybes vedant klasės valandėles.
Telšių „Džiugo“ gimnazijos psichologė Isidora STONIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt