Darželinukų tėvus pribloškė politikų sprendimas naikinti lengvatas ir įvesti papildomą mokestį

Parašė:  2010-02-12

Šią savaitę netilo redakcijos telefonas – skambino darželį lankančių vaikų tėvai. Juos nustebino pasikeitusi tvarka dėl mokėjimo už paslaugas: įvestas papildomas mokestis įstaigos aplinkos ar ugdymo reikmėms, panaikinta lengvata neatvedus vaiko į darželį nemokėti už jį mokinių atostogų metu. Tėvai klausia: kodėl Savivaldybė biudžetą pildo iš skurstančių tėvų lėšų? Šiuos klausimus pateikėme Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistei Dalytei Jonavičienei.
D. Jonavičienės teigimu, nuo šių metų vasario 1 d. Telšių rajono savivaldybės taryba sprendimu Nr. T1-20 patvirtino Mokesčio už vaikų išlaikymą savivaldybės ugdymo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, tvarkos aprašą, pagal kurį mokestis už vaikų maitinimą išlieka nepakitęs. „Savivaldybė ir toliau dotuoja už vaikų maitinimą po 1 Lt. Tik tėveliams papildomai reikės mokėti įstaigos aplinkos ar ugdymo reikmėms skirtą mokestį (po 0,50 Lt), skaičiuojant už darbo dienas, nepriklausomai nuo vaikų lankytų dienų skaičiaus, išskyrus vasaros laikotarpį. Surinktos lėšos bus panaudotos įstaigos ugdymo reikmėms įsigyti“, – tėvų nuogąstavimus patvirtino Švietimo skyriaus vyr. specialistė.
Pagal ankstesnę tvarką, tėveliai mokinių atostogų metu galėjo nevesti ir ikimokyklinio amžiaus vaikų į darželį ir už tai jiems nereikėjo mokėti. Naujojoje tvarkoje, pasak D. Jonavičienės, šita lengvata panaikinta, nes būtent mokinių atostogų metu ikimokyklines įstaigas lankydavo labai mažai vaikų.
„Ikimokyklinėse įstaigose mažieji ne tik globojami – vyksta ugdymo procesas. Todėl tėveliai, jeigu jau nusprendė vaiką leisti į ikimokyklinę įstaigą, pageidautina, kad jis ir lankytų, juo labiau kad dar yra nepatenkinta apie 180 tėvų prašymų. Be abejo, pagerėjus ekonominei situacijai, tėveliams bus siūloma lankstesnių ikimokyklinio ugdymo organizavimo formų: pusės darbo dienos, keleto valandų per dieną ir t. t.“, – kalbėjo D. Jonavičienė.
Tėvai teiraujasi, kur bus panaudotos surinktos lėšos.
„Tuo tikslu 2007 m. rugsėjo 20 d. sprendimu Nr. T1-286 patvirtintas Pajamų, gautų už be pateisinamos priežasties nelankytas dienas Telšių rajono lopšeliuose-darželiuose ir darželiuose-mokyklose, panaudojimo aprašas. Jame rašoma, kad biudžetinių metų pabaigoje, įvertinus kreditorinį įsiskolinimą už mitybos išlaidas, pajamos gali būti perkeliamos į atitinkamą straipsnį ir panaudojamos ikimokyklinės įstaigos materialinei bazei gerinti“, – informavo Švietimo skyriaus vyr. specialistė.
Priimant naująją tvarką, D. Jonavičienės žodžiais, buvo diskutuojama su ikimokyklinių įstaigų vadovais, o šie naujosios tvarkos projektą aptarė savo bendruomenėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Timothyplema parašė:

  изрядный веб сайт https://1xbetts.ru/

 2. JamesBaift parašė:

  free hairy pussy videos caught on camera
  vagina with pubic hair photo
  hairy pussy sites

  Hairy Beauty Pics

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt