Bijūnais kvepiantis pasveikinimas

Parašė:  2020-06-19

Tradiciškai antrąjį birželio savaitgalį pasveikinta Žemaitijos sostinė – Telšiai. Miestelėnams šventinę dieną išdalyta 219 bijūnų žiedų – tiek, kiek šiemet sueis metų nuo Magdeburgo teisių suteikimo Telšiams.
Tam, kad būtų išvengta didelių žmonių susibūrimų, miesto pasveikinimo šventė vyko dviejose vietose tuo pačiu metu: mažajame amfiteatre prie Zakso kalno susirinkusiuosius sveikino suaugusiųjų kolektyvai, o Turgaus aikštėje prie miesto laikrodžio linkėjimus
siuntė vaikai. Renginį organizavo Telšių kultūros centras.
Prieš šventinį koncertą Turgaus aikštėje renginio dalyviams buvo įteiktos saldžios padėkos: solistui Mykolui Ulkštinui, Telšių kultūros centro dainavimo studijai „Šaltinis“ (vad. Ernesta Dargužienė), šiuolaikinio šokio kolektyvui „Žingsniai“ (vad. Ina Levickienė), vaikų folkloro ansambliui „Čiučiuruks“ (vad. Rita Macijauskienė), sportinių šokių kolektyvui „Vėlunga“ (vad. Daina Butkienė), Ryškėnų kultūros centro dainavimo studijai „Ryškučiai“ (vad. Nijolė Činskienė), Telšių YAMAHA muzikos mokyklos mokiniams (mokyt. Valdereza Laurinavičienė ir Raimondas Margalikas), šokių studijai „Divain“ (vad. Deivydas Račkauskas).
Žemaičių pasveikinti atvyko LR Seimo nariai Rimantė Šalaševičiūtė ir Valentinas Bukauskas.
„Brangūs telšiškiai, tvirti žemaičiai, džiaugiuosi visus čia matydamas – nedrąsius, besisaugančius, bet jau kartu. Miestas yra ne tik pastatai ar gatvės, miestas esate Jūs. Ir Jūs kaip ta gėlė bijūnas, kaip tikras žemaitis pražysta iš lėto, bet ryškiai. Taip ir mes šiandien – dar šypsenas kartais slėpdami po kauke, tačiau po truputį grįžtame į normalų gyvenimą. Sveikinu ir džiaugiuosi, kad šventės grįžta į mūsų gretas. Sekite skelbimus, lankykite visus renginius, kad kuo daugiau būtume kartu“, – su švente pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.
Tuo pačiu metu Zakso kalno papėdėje susirinkusiuosius džiugino Telšių kultūros centro meno kolektyvai: politinių kalinių ir tremtinių choras „Tremties aidai“ (vad. Milda Ulkštinaitė), vokalinė-instrumentinė grupė „Gramofonas“ (vad. Robertas Tekorius), vokalinis ansamblis „Versmė“ (vad. Milda Ulkštinaitė), pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Džiugas“ (vad. Janina Reinienė) ir folkloro ansamblis „Spigėns“(vad. Diana Bomblauskienė).
Miestelėnus sveikino Telšių rajono savivaldybės vicemeras Kazys Lečkauskas.
Šventinę dieną Telšių orientacininkai kartu su Lietuvos orientavimosi sporto federacija miesto gyventojams įteikė dovaną – stacionarią orientavimosi sporto trasą „Pažink Telšius“.
Šios trasos unikalumas slypi tame, kad ji įrengta Telšių senamiestyje, kuris yra vienas iš septynių saugomų senamiesčių. Telšių mieste ant tam tikrų pastatų sienų, suoliukų, kažkur ežero pakrantėje yra pritvirtintos metalinės plokštelės (keliose vietose – mediniai kuoliukai), kurie yra orientavimosi sporto punktai. Žemaitijos turizmo informacijos centre galima gauti žemėlapį, kuriame sužymėti tie vadinamieji punktai. O jų net 19! Startas ir finišas – Žemaitijos turizmo informacijos centras. Tai tarsi lobio ieškojimas su žemėlapiu. Trasa suplanuota taip, kad būtų apžiūrėtas visas miesto centras, senamiestis, atrasti nematyti kampeliai.
Simbolinę orientavimosi sporto trasos atidarymo juostelę perkirpo meras K. Gusarovas, Telšių rajono savivaldybės sporto tarybos pirmininkas Tomas Lekavičius, orientavimosi sporto klubo „Telšiai“ pirmininkas, idėjos autorius Regimantas Kavaliauskas.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt