Atvelykio tradicijos

Parašė:  2014-05-06

Tryškiuose
Šiemet, kaip ir pernai, Tryškių kultūros centras renginį „Vaikų Velykėlės“ organizavo kartu su UAB „Naisių vasara“. Ši bendrovė pasiūlė Tryškių vaikams pagaminti kiaušinio muliažą (2 m aukščio ir 1 m pločio) ir jį nuspalvinti, o už tai kiekvienam kūrybinio proceso dalyviui pažadėjo dovanų – DVD plokšteles su Vytauto V. Landsbergio nuotaikinga pasaka „Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“.
Kai buvo išmargintas „Didysis kiaušinis“, vaikai rungėsi įvairiose rungtyse. Toliausiai margutį nurideno Skaistė Kairytė, kurios kiaušinis buvo pripažintas ir spalvingiausiu. Sesei nenusileido brolis Mažvydas Kairys. Jis taikliausiai rideno margučius. Stipriausias margutis buvo Simonos Pilvinytės, margiausias – Gretos Kačinskaitės. Aktyviausia buvo pusantrų metukų Skaistė Stripeikaitė.
Kad „Naisių vasaros“ prizai laiku pasiektų vaikus, pasistengė Algirdas ir Jadzė Tarvainiai. Organizuoti renginį padėjo tryškiškiai klebonas Raimondas Janauskas, Janina Pilvinienė, Justina Poškienė ir Jonas Girdvainis.
Tryškių kultūros centro inf.

Janapolėje
Šeštadienį janapoliškiai rinkosi į pagrindinės mokyklos mažąją salę sutikti Mažųjų Velykėlių.
Glėbį saulės šilumos, labai geros nuotaikos linkėjo vokalinis ansamblis „Svaja“ (vad. D. Litvinienė). Ansamblį papildė nauja dainininkė Stefa Jokubauskienė.
Gėlių žiedais apdovanoti gimtadienius švenčiantys Leonas Petrulis ir Genovaitė Petrulienė, Juzefa Kumžienė. Gražius žodžius apie pavasarį skaitė G. Petrulienė. Nuaidėjo dueto K. Kaminskienės ir D. Litvinienės atliekama daina. Mįslių daugiausia atspėjo Adelė Valantinienė, Jonas Vaškys ir Juzefa Kumžienė. Už šventę visi dėkojo bendruomenės pirmininkui Česlovui Ubartui, Janapolės „Bočių“ vadui Jonui Vaškiui.

Tryškiuose
Tryškių seniūnijos socialiniai darbuotojai tęsia tradiciją šv. Velykų proga aplankyti vienišus garbaus amžiaus seniūnijos gyventojus.
Balandžio 25 d. Tryškių seniūnijos seniūnas Jonas Buivydas, socialinio darbo organizatorė Regina Labanauskienė ir Tryškių seniūnijos kultūros centro direktorius Arnas Gedminas aplankė senolius. Prie velykinių dovanėlių prisidėjo Telšių socialinių paslaugų centras, Tryškių kultūros centras ir seniūnija. Buvo aplankyti garbaus amžiaus senoliai, kurie gyvena vieni ir yra lankomi Socialinių paslaugų centro darbuotojų.
Tryškių seniūnijos socialinio darbo organizatorė Regina LABANAUSKIENĖ

Telšiuose
Atvelykio šventė Telšiuose vyko Katedros aikštėje. Telšiškiai dalyvavo gražiausio margučio rinkimuose, rideno Velykų kiaušinius, valgė kiaušinienę, šoko, dainavo bei dalyvavo Telšių r. NVO labdaros mugėje.

Eigirdžiuose
Atvelykio šventėje dalyvavo Eigirdžių pagrindinės mokyklos mokytojos Rita Mineikienė bei Edita Vitkienė kartu su mokiniais, vaikais iš socialinės rizikos šeimų.
Žaidimus vedė Degaičių seniūnijos socialinio darbo organizatorė Rasa Stefanavičienė. Vaikai buvo kviečiami marginti balionus, dalyvauti kiaušinių nešimo ir ridenimo rungtyse. Vyko ir gražiausio margučio rinkimai. Nugalėtojas – Ernestas.

Luokėje ir Viekšnaliuose
Jau antrus metus iš eilės Luokės vidurinės mokyklos ir Viekšnalių pradinio skyriaus mokinukai dalyvavo „Naisių vasaros“ organizuotame „Vaikų Velykėlių“ konkurse. Tai konkursas, kuris puoselėja gražias lietuviškas tradicijas, skatina vaikų kūrybiškumą.
Mokinukai savo išmargintais margučiais papuošė didįjį „Naisių vasaros“ margutį. Nusifotografavę ir pasigrožėję savo darbu, visi išskubėjo į bendruomenės namus, kuriuose vaikai, padedami mokytojos S. Siebienės, žaidė linksmuosius žaidimus, rideno kiaušinius. Kiekviena klasė paruošė namų darbą pagal pasirinktą paukštelį. Vieni dainavo dainas, kiti žaidė žaidimus, šoko ratelius. Viekšnalių skyriaus mokinukai vedė „Gandrų mankštą“. Pagal tradiciją per atvelykį ne tik kiaušinius dauždavo, bet ir sūpuoklėse supdavosi vaikai, nes tai jų Velykos. Todėl ketvirtokai, puoselėdami tradicijas, supo priešmokyklinės grupės vaikučius.
Visi 100 dalyvių buvo apdovanoti.
Mokytoja I. Stančikienė

Luokėje
Atvelykio šventėje, kurią rengė Luokės seniūnija, kultūros centras, Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Biržuvėnų filialas, meniniais gebėjimais pradžiugino Luokės vaikų darželio auklėtiniai, o Velykų bobutė pristatė velykines etnografines tradicijas.
Mažieji šventės dalyviai su tėveliais ir Velykų bobute ilgai klegėjo, žaisdami daugybę velykinių žaidimų, šokdami ratelius, prisimindami senovinius papročius.
Surengta margučių paroda, jų ridenimo varžytuvės, išrinkti gražiausi ir stipriausi margučiai. Nugalėtojai ir šventės mažieji apdovanoti velykinėmis dovanėlėmis, kurias skyrė Telšių socialinių paslaugų centras.

Žarėnuose
Atvelykio paminėjimas Žarėnuose prasidėjo šv. Mišiomis Žarėnų Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčioje ir tęsėsi Žarėnų kultūros centre. Čia žiūrovai klausėsi Žarėnų kaimo kapelos „Žarelė“ liaudiškų dainų bei Gintarės L. ir Robertos P. nuotaikingų žemaitiškų dainelių (muzikos vad. V. Petrauskas). Šventėje prisiminti atvelykio papročiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. rardpok parašė:

    posso usare l’italiano or english

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt