Apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai

Parašė:  2019-07-19

Tryškiuose vykusioje tradicinėje Petrinių šventėje atgaivinta sena tradicija – gražiausių sodybų rinkimai. Šiais metais buvo nominuotos penkios sodybos. Jas išrinko komisija: Tryškių seniūnijos vyresnioji specialistė, einanti seniūno pareigas, Gražina Kražauskienė, Tryškių miestelio bendruomenės pirmininkė Asta Simonavičienė, Tryškių seniūnijos Leilėnų seniūnaitis Vytautas Vitkauskis, Tryškių kultūros centro direktorius Egidijus Einikis, Tryškių kultūros centro dizainerė Rita Balsienė.
Aurelija SERVIENĖ
Gražėjantys Tryškiai
Visą birželio mėnesį komisijos nariai aktyviai važinėjo po miestelį ir aplinkinius kaimus, džiaugėsi gražėjančiomis, išskirtinumu pasižyminčiomis tryškiškių sodybomis. Ypač gyrė atokiau nuo miestelio centro gyvenančius, kurie savo aplinką puoselėdami prisideda prie miestelio gražinimo.
Kol vieni gyventojai puošiasi, nestokoja idėjų ir išradingumo, kiti savo teritorijas apleido. Pasak G. Kražauskienės, tokios sodybos miesteliui grožio neprideda: „Šią bėdą būtina spręsti. Reiktų įspėti savininkus laikytis tvarkos.“
Bendru komisijos sprendimu šiais metais sodybų savininkus nutarta nominuoti penkiose kategorijose: Rima ir Vidmantas Lingiai pelnė apdovanojimą „Tvarkingiausia ūkininko sodyba“, Nijolė ir Pranas Vazniai – „Žydinti sodyba“, Jovita ir Arūnas Čiapai – „Stilingiausia sodyba“, Elena ir Rolandas Juškevičiai – „Spalvingiausia sodyba“, Zita ir Antanas Puleikiai – „Gražiausia sodyba“.
Visi nominantai renginio metu buvo apdovanoti atminimo dovanomis ir padėkos raštais, kuriuose atsispindėjo jų išpuoselėtų sodybų vaizdas.
Tvarkingiausia ūkininko sodyba
Nemažai metų miestelio pakraštyje savo sodybą puoselėjantys Rima ir Vidmantas Lingiai – darbštūs žmonės. Septyniolika metų turėję ekologinį ūkį, kurį dabar perdavė į sūnaus rankas.
R. Lingienė pamena, kai su vyru prieš 35 metus atvyko gyventi į Tryškius. Nusipirko mažą lūšnelę, o šiandien čia stovi gražus, didelis namas. Kiemas augalais, akmenimis išpuoštas, tvarkingi ūkiniai pastatai. Tryškių miestelio pakraštyje šeimininkai atrado ramybę ir niekur kitur persikelti net negalvojantys.
Žydinti sodyba
Nijolė ir Pranas Vazniai džiaugiasi pelnę „Žydinčios sodybos“ apdovanojimą. N. Vaznienė gimusi ir užaugusi Tryškiuose, gausioje vienuolikos vaikų šeimoje. Moteris yra budinti globotoja. Nors su mažamečiais vaikučiais darbo nemažai, tačiau suspėjanti ir kieme grožį sukurti.
Nijolei labai patinka gėlės, todėl jų priežiūra – jos darbas, o vyrui atitenka darbai su akmenimis – jais papuošti kiemą.
Stilingiausia sodyba
Ypatingo komisijos dėmesio sulaukė Jovitos ir Arūno Čiapų sodyba – ji buvo pripažinta stilingiausia. Pasak komisijos nario E. Einikio, nors, atrodo, nieko įmantraus čia ir labai nėra, bet taip skoningai viskas padaryta, tiesiog negali atsižiūrėti, tokia tvarka, toks gražus stilius sugalvotas ir viskas pačių šeimininkų rankomis sukurta.
Čiapai Tryškiuose gyvena daugiau nei trys dešimtmečiai. 16 arų sklype grožį kuria tiek Jovita, tiek ir Arūnas. Žmonai – gėlės ir žolynai, o vyrui – visi ūkio darbai.
Spalvingiausia sodyba
Elena ir Rolandas Juškevičiai pelnė „Spalvingiausios sodybos“ apdovanojimą. Jį komisija skyrė dėl teritorijoje žydinčių gėlių įvairovės. Akį patraukė ryškus namas, skendintis žiedų jūroje.
Gražiausia sodyba
Neįmanoma atsigėrėti Pabalvės kaime esančios Zitos ir Antano Puleikių sodybos grožiu. Sunku įsivaizduoti, kiek darbo reikia įdėti puoselėjant šitą grožį. Medeliai, krūmai, žydinčios gėlės, akmenys, baseinėlis – viskas taip skoningai sudėliota, kad komisijai ilgai galvoti, kam atiteks gražiausios sodybos titulas, net nereikėjo. Bendru sprendimu nutarta nominuoti Puleikius.
Zita ir Antanas pasakojo į gyvenimą išleidę būrį vaikų – tris sūnus ir tris dukras. Tėvai džiaugiasi, jog tvarkytis ūkyje labai gelbsti vaikai, ne tik į talkas vasarą suvažiuoja, bet ir labai rūpestingai kalėdiniu laikotarpiu sodybą išpuošia girliandomis.
Pasak komisijos narių, ši sodyba yra tikra seniūnijos puošmena. „Kiek metų čia gyvena Puleikiai, tiek ir metų kruopščiai darbuojasi ir kitus kūrybiškais sumanymais užkrečia“, – sako A. Simonavičienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt