Antikorupcijos komisija prašys Savivaldybės administracijos pasiaiškinti

Parašė:  2017-10-03

Telšių rajono savivaldybės antikorupcijos komisija sulaukė dar vieno Tarybos nario Algirdo Bacevičiaus skundo. Remdamasis Kontrolės ir audito tarnybos ataskaita dėl Telšių r. sav. 2016 m. konsoliduotųjų biudžeto vykdymo ir finansinių ataskaitų rinkinių bei savivaldybės lėšų ir turto valdymo, naudojimo ir disponavimo jais teisėtumo, politikas parašė skundą dėl galimai iššvaistytų Savivaldybės biudžeto lėšų.
Antanas NEKRAŠIUS
„Užbaigusi auditus Kontrolės ir audito tarnyba surašė audito ataskaitas ir pateikė audito išvadas audituotiems subjektams, Tarybos Kontrolės komitetui, Savivaldybės merui ir Savivaldybės administracijos direktoriui, – skunde dėsto A. Bacevičius. – Audito metu nustatyta visa eilė pažeidimų ir įstatymų nuostatų nesilaikymo atvejų, dėl ko Telšių rajono savivaldybė patyrė didžiulių nuostolių.“
Politikas Antikorupcijos komisijos narių prašė atkreipti dėmesį į kai kuriuos audito ataskaitos punktus.
Viename iš jų teigiama, jog mokyklos ir vaikų ugdymo įstaigos (Telšių rajono Nevarėnų, Žarėnų pagrindinės mokyklos, Telšių lopšeliai-darželiai „Berželis“, „Eglutė“, „Mastis“, Nykštukas“, Saulutė“, „Žemaitukas“, „Raudonkepuraitė“ ir Upynos lopšelis-darželis) leido maitinimo paslaugų teikėjams bei Nevarėnų sporto klubui ,,Burbesis“ neatlygintinai naudotis mokyklos ilgalaikiu ir trumpalaikiu turtu, nesilaikė LR valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo nuostatų. Kontrolieriai pabrėžė, jog Savivaldybės turtas negali būti perduodamas panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis. Paslaugos teikėjai, švietimo įstaigose vykdydami mokinių maitinimo paslaugas, mokėjo tik už dalį komunalinių paslaugų, o mokyklos pažeidė Biudžeto sandaros įstatymą, nes neužtikrino, kad asignavimai būtų naudojami teisėtai, ekonomiškai, efektyviai ir rezultatyviai.
Taip pat Kontrolės ir audito tarnyba nustatė, kad Savivaldybė UAB Telšių autobusų parkui neteisėtai sumokėjo 7,7 tūkst. Eur, kompensuodama nuostolingus maršrutus dėl sutartinių įsipareigojimų ir atsakingų darbuotojų kontrolės nevykdymo. Kitas punktas, kuris, anot A. Bacevičiaus, byloja apie galimai iššvaistytas Savivaldybės lėšas, yra tai, kad be sutartinių įsipareigojimų ir nesant teisinio pagrindo vežti keleivius nustatytu maršrutu priskaičiuota kompensacijų už nuostolingus maršrutus 5,2 tūkst. Eur. Be kita ko, dėl klaidingo netiesioginių (pridėtinių) išlaidų skirstymo per 2016 m. UAB Telšių autobusų parkui buvo priskaičiuota nuostolių kompensacijų 1,2 tūkst. Eur daugiau, nei derėjo.
Kontrolieriai taip pat nustatė, kad UAB Telšių autobusų parkas ir UAB „Prie Luksto“ be teisinio pagrindo vykdė moksleivių pavėžėjimus, nesilaikydamos sutartyje numatytų maršrutų ilgių bei atstumų tarp stotelių, ir dėl Savivaldybės administracijos atsakingų darbuotojų kontrolės nevykdymo susidarė permokos vežėjų naudai. Todėl darytina išvada, kad lėšos buvo panaudotos neekonomiškai ir neteisėtai.
„Kitas punktas – Savivaldybės administracija, nevykdydama viešųjų pirkimų, be sutartinių įsipareigojimų mokėjo už Telšių miesto vaizdo stebėjimo kamerų eksploatavimo paslaugas ir biudžeto lėšas naudojo neteisėtai, – vardijo Kontrolės ir audito tarnybos nustatytus pažeidimus A. Bacevičius. – Taip pat kontrolieriai negalėjo patvirtinti, ar Savivaldybė teisėtai skyrė VšĮ „Germanto vila“ 42,7 tūkst. Eur ir Menų inkubatoriui 25,6 tūkst. Eur Savivaldybės biudžeto lėšų. Taip pat nustatė, kad Nevarėnų mokykla Nevarėnų sporto klubui ,,Burbesis“ leido naudotis neatlygintinai patalpomis, o įdarbinusi sporto specialistu jo vadovą, patyrė 5 tūkst. Eur sąnaudų, priskiriamų ne mokyklos veiklai vykdyti.“
A. Bacevičiaus teigimu, kadangi Telšių rajono savivaldybės administracija neįgyvendino ankstesnių metų Telšių rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos teiktų auditų rekomendacijų, o Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius yra atsakingas už Savivaldybės biudžeto asignavimų ir Savivaldybės turto administravimą, naudojimo teisėtumą, Savivaldybės biudžeto vykdymo organizavimą ir Savivaldybės ūkinę bei finansinę veiklą, yra pagrindas nepasitikėti Telšių rajono savivaldybės administracijos vadovais. Todėl Tarybos narys paprašė Antikorupcijos komisijos pradėti tyrimą dėl Telšių rajono savivaldybės lėšų švaistymo, nustatyti asmenis, dėl kurių kaltės buvo švaistomos Savivaldybės lėšos, ir imtis priemonių dėl nuostolių išieškojimo iš atsakingų asmenų bei užtikrinti, kad būtų užkirstas kelias tokio pobūdžio piktnaudžiavimams Telšių rajono savivaldybėje.
Susipažinusi su Telšių rajono savivaldybės tarybos nario skundu, Antikorupcijos komisija nusprendė prašyti Savivaldybės administracijos, kad ši pateiktų paaiškinimus į kiekvieną A. Bacevičiaus skunde nurodytą pažeidimą bei pateiktų planą, kaip (ar) tie pinigai bus sugrąžinti atgal į biudžetą. „Ar pradėti tyrimą dėl galimo lėšų švaistymo, spręsime kitą mėnesį išklausę Savivaldybės administracijos darbuotojų“, – teigė Antikorupcijos komisijos pirmininkas Danielius Rupšys.
Savo ruožtu A. Bacevičius pažadėjo, kad jei komisija tyrimo nepradės dėl jo skunde nurodytų galimų pažeidimų, jis asmeniškai pats kreipsis į prokuratūrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Romas parašė:

    Tikiu,kad tyrimo nepradės,nes visi išskyrus A. Bacevičių yra „savi“.Tas pats vyksta ir su daugiabučių renovacijos pinigų vogimu,bet valdininkai į tai visai nereguoja,net Meras.

  2. Odeta parašė:

    Bacevičiau,o kur tas milijonas už poliklinikos nuomą?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar K. Trečiokas nesupainiojo interesų Tarybos posėdyje proteguodamas radiją, kurioje pats iki tol vedė laidą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt