Sekmadienį į Šatrijos kalno papėdę, neišsigandę alinančio karščio, rinkosi Žemaitijos „Bočiai“. Širdimi nesenstančių Skuodo žmonių širdyse gimusią idėją – sutelkti bendraminčius senolius iš visos Žemaitijos – šiemet perėmė telšiškiai. Į istorija garsų Luokės kraštą atvyko Skuodo, Kelmės, Palangos, Plungės, Raseinių, Telšių „Bočių“ meno kolektyvai ir svečiai iš Latvijos, Priekulės miestelio.
Šventė prasidėjo šv. Mišiomis, kurias aukojo Telšių katedros klebonas Domas Gatautas. Giedojo Sofijos Čegienės vadovaujamas ansamblis.
Sveikinimo žodžius scenoje ir atskirai kolektyvams tarė Telšių rajono savivaldybės vicemeras Petras Kuizinas, Luokės seniūnijos seniūnas Česlovas Ubartas, Telšių seniūnas Kazys Lečkauskas, Tarybos nariai Remigijus Juška, Alfredas Balsys.
Renginio organizatoriai: Pensininkų sąjungos „Bočiai“ Telšių skyriaus pirmininkas Kajetonas Šliogeris, jo pavaduotojas Alfredas Balsys, Luokės seniūnija, bendruomenė ir jos pirmininkė Marytė Beleckienė. Renginį vedė Žemaitės dramos teatro direktorius Artūras Butkus. Rėmėjas – Telšių urėdijos urėdas, miesto garbės pilietis Bronislavas Banys.
Meno kolektyvų vadovai išsitraukė burtus, kokia tvarka pasirodyti ir kas kitais metais perims šventės organizavimą. Rūpesčiai ir džiaugsmai rengti šventę atiteko Kelmės rajono senjorams.
Visą popietę Šatrijos papėdėje netilo dainos, skambėjo muzika, trepsėjo šokėjai. Pasirodymus vainikuodavo padėkos žodžiai, gėlės ir simbolinės dovanėlės, visų veidus puošė šypsenos. Pagerbtos renginyje dalyvavusios per dešimt Onų.
Šventėje kalbintas Telšių „Bočių“ pirmininkas Kajetonas Šliogeris džiaugėsi, kad visi kviesti svečiai atvyko, parengė puikias menines programas. „Svečiai teiraujasi, kokia šventės sąmata, ir nesupranta, kai atsakau, kad nėra jokios. Džiaugiuosi, kad entuziazmą parodė luokiškiai: ir senjorai, ir bendruomenė, ir kultūros darbuotojai, ir seniūnija. Todėl turėjome ir puikų įgarsinimą, ir improvizuotą sceną, ir pavėsinių, suoliukų atsisėsti. Visi drauge klausėmės nuostabių melodijų, vakarop ragavome gardų šiupinį“, – pasakojo K. Šliogeris. Paklaustas apie renginio idėją, organizatorius sakė: „Tikrai ne lenktyniauti tarpusavyje. Nesiekiame ypatingų meninių scenarijų. Mums svarbiausia žmonių galimybė bendrauti, pasidalyti patirtimi, menine kalba išreikšti pagarbą šalia esančiam žmogui, savo kraštui.“ Puikus to pavyzdys – Palangos kolektyvas: į sceną kopė tik septyni atlikėjai, tačiau į renginį atvyko pilnas penkiasdešimties vietų autobusas!
„Telšių ŽINIŲ“ inf.
Skuodo,Kretingos,Plungės ir Klaipėdos rajonai ne Žemaitija tai kuršių žemė.Skaitykit istoriją ponai „žemaičiai”.