Pokalbis su Vaikų bibliotekos vedėja Rūta Savickiene
Šiandien, gegužės 7-ąją, Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Pasaulis tarp laikraščių, žurnalų ir knygų puikiai pažįstamas Telšių r. savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėjai Rūtai Savickienei. Skaitymo malonumu kasdien besidžiaugianti bibliotekininkė dėl knygų atsisako net moterims būdingų silpnybių: pasivaikščiojimo po parduotuves ar pašnekesio su kaimyne!
– KAS lėmė Jūsų apsisprendimą tapti bibliotekininke?
– Bibliotekininkystė nebuvo mano svajonių specialybė, bet kaip visada suverti kaltę taip susiklosčiusioms aplinkybėms. Bet negaliu teigti, kad darbas bibliotekoje yra blogai, netgi priešingai – geras darbas, netgi labai geras. Verčiantis nuolat tobulėti, neleidžiantis ramiai senti ar apkerpėti. Visą laiką sukiesi tarp žmonių: vaikų, jaunų, pagyvenusių.
– KO atsisakytumėte vardan spaudos?
– Tiesiog nežinau, ką ir pasakyti, nes, skaitydamas gerą knygą, gali imti ir atmesti kokius nors nereikšmingus ketinimus, atsisakyti nueiti paplepėti pas kaimynę, pasivaikščiojimą po parduotuves ar imtis namų ruošos darbų. Gera knyga pateisina mano laiko leidimo būdą.
– KAM darbe skiriate daugiausia dėmesio?
– Daugiausia dėmesio skiriama bibliotekos lankytojams ir skaitytojams vaikams. Vaikų literatūros skyriaus darbo kryptys: knygos, vaikų skaitymo skatinimas ir informacinių įgūdžių ugdymas, vaikų laisvalaikio užimtumas ir jų kūrybiškumo ugdymas.
– KĄ Jums reiškia knyga?
– Skaitau daug ir nuolat. Skaitymas moko, ir kas yra gera knyga, ir kas yra geras laiko leidimas. Čia kaip ritualas, kaip malda prieš miegą, nepaskaičius – neužmiegu.
– KUO užaugę svajoja tapti mažieji bibliotekos lankytojai?
– Sunkus klausimas. Paklausinėjau bibliotekoje esančių vaikų ir pati nustebau nuo jų atsakymo: daugelis svajoja tapti policininkais.
– KUR gyvena Haris Poteris?
– Vienareikšmiškai – Haris Poteris gyvena vaikų bibliotekose. Čia visada gali rasti knygų apie jo nuotykius.
– KADA perskaitėte pirmąją savo gyvenime knygą?
– Prisimenu tik pirmąją savo knygą, gautą dovanų, tai – „Negirdėtos neregėtos pasakos“. Man, penkiametei, jos įstrigo visam gyvenimui. Kas buvo ta pirmoji, perskaityta savarankiškai, nepamenu, bet ir vaikystėje skaičiau daug.
– KAIP įsivaizduojate popierinės spaudos ateitį?
– Nors esu „popieriaus“ šalininkė ir nuolat agituoju, kad laikraštis ir knygos išgyvens, turiu sutikti, kad el. knygos jau seniai populiarėja.
Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad grožinė literatūra (jei tai nėra labai senas leidimas) yra populiari popieriuje ir turbūt dar ilgai taip išsilaikys. Tie, kurie skaito savo malonumui, o ne dėl to, kad reikia mokslams, dar skaitys popierines knygas. Aš, matyt, dar ilgai skaitysiu popierines, o ne skaitmenines grožines knygas.
Apsilankykite: lavinamieji žaislai vaikams Yesforskills.lt