Telšių rajone prasidėjo akcija „Kūrenkime saugiai“. Pernai valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai visoje Lietuvoje aplankė per 7 tūkst. socialinės rizikos šeimų būstų. Iš jų 447 anksčiau buvo kilę gaisrai. Beveik pusėje aplankytų individualių namų ir net 70 proc. daugiabučių nustatyta, kad krosnys ar kiti šildymo įrenginiai juose yra nesutvarkyti.
Daugiametė gaisrų statistika rodo, kad atvėsus orams ir prasidėjus šildymo sezonui, visoje Lietuvoje išauga gaisrų gyvenamajame sektoriuje, kylančių dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, skaičius. Per 10 metų daugiabučiuose ir individualiuose gyvenamuosiuose namuose kilo 20 774 gaisrai, iš jų dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų – 4 431 (21 proc. visų gaisrų). Ugniagesiai daugiau kaip 5 tūkst. kartų vyko gesinti kaminuose užsidegusių suodžių. Tokių gaisrų padariniai dažnai būna ypač skaudūs: sudega gyvenamosios patalpos, jose esantis turtas, apsinuodiję smalkėmis, žūsta žmonės.
Telšių rajone šiemet jau kilo 105 gaisrai, iš jų 33 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų. Laimei, žuvusių žmonių nėra.
Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai kartu su Savivaldybės administracijos atsakingais darbuotojais, Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiais bei ugniagesiais savanoriais lankysis gyventojų būstuose. Gyventojams bus duodama naudingų patarimų, kaip pasiruošti artėjančiam šildymo sezonui, kaip tinkamai eksploatuoti kietojo kuro krosnis, bus atkreipiamas dėmesys į būstų elektros instaliacijos būklę, taip pat ar įrengtas autonominis dūmų detektorius.
Gelbėtojai prašo įsileisti juos į namus ir pabrėžia, kad tik konsultuos gyventojus, tikrai nebaus. Vykstant akcijai, gyventojai, norėdami pasikonsultuoti, gali ir patys pasikviesti ugniagesius į namus, paskambinę artimiausiai ugniagesių komandai.
Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.
70 procentų daugiabučių netvarkingos krosnys ar kiti šildymo įrenginiai? Tai juk kokia 95 procentai centralizuotas šildymas, ten nėra kam degti, ar karštas vanduo užsidega?
Na jau tikrai nelabai gerai, kad taip vyksta. Gal vertetš pagalvoti apie krosneliš ir židinių atsinaujinimą, kad tokių nelaimių neįvyktų? https://www.zidiniaipigiau.lt/krosneles