Ugdymo įstaigose – nauji vadovai

Parašė:  2021-07-27

Praėjusią savaitę Telšių rajono savivaldybėje įvyko net trys konkursai laisvoms direktorių pareigoms eiti: Telšių švietimo centro, Telšių „Germanto“ progimnazijos, Telšių lopšelio-darželio „Nykštukas“. Naujieji vadovai dirbti pradės tik tada, kai bus gautos STT pažymos.
Aurelija SERVIENĖ
Naujas Telšių švietimo centro vadovas
Liepos 19 d. įvykusį konkursą Telšių švietimo centro direktoriaus pareigoms eiti laimėjo Simonas Baliutavičius, iki šiol dirbęs direktoriaus pavaduotoju ugdymui Vincento Borisevičiaus gimnazijoje.
S. Baliutavičiaus darbo karjera švietimo srityje prasidėjo labai anksti. Mokytoju ėmė dirbti 2006 m., studijuodamas antrame kurse. Per visus darbo metus jam teko ugdyti įvairaus amžiaus mokinius: pagrindinėje, vidurinėje, gimnazijoje, jaunimo ir suaugusiųjų mokykloje. Pastaruosius metus buvo direktoriaus pavaduotojas ugdymui – dirbdamas vadovaujamą darbą įgijo patirties administracijos srityje. „Kiekvienais darbo metais keliu sau tikslus ir iššūkius – tik taip gali tobulėti ir kažko pasiekti“, – įsitikinęs naujasis vadovas.
Iki pandemijos S. Baliutavičius paskaitas skaitydavo Trečiojo amžiaus universitete. Taip pat su bendraminčiais yra įkūręs asociaciją „Karjeros kodas“, todėl dažnai tenka vesti seminarus suaugusiems žmonėms.


„Supratau, kad atėjo metas save išbandyti suaugusiųjų švietimo srityje. Suaugusiųjų švietimas yra labai dinamiškas, plataus spektro, kūrybiškas, atviras ir pasirengęs priimti iššūkius, todėl mane ir sudomino šios pareigos. Telšių švietimo centro darbuotojų komandą pažįstu ne vienerius metus. Peržiūrėjęs strateginį planą, metinius veiklos planus dar labiau pajutau, kad norisi tų pareigų. Dirbdamas su dabartine darbuotojų komanda, kuri turi daug patirties ir yra kompetentinga, tikiu, kad su mano vizija, mintimis, idėjomis, kaip stiprinti suaugusiųjų švietimą, kad jo teikiamomis paslaugomis galėtų naudotis kuo didesnė visuomenės dalis, pasieksime, kad palaipsniui suaugusiųjų švietimas taps gyventojams neatsiejama gyvenimo dalimi. Juk kol mokomės, tol gyvename“, – įsitikinęs S. Baliutavičius.
Ėmėsi naujos veiklos
Nuo 2006 metų Telšių švietimo centro direktore dirbusi Rita Vargalytė konkurse nedalyvavo: „Žinoma, nebuvo paprasta priimti šį sprendimą. Teko pasverti visus „už“ ir „prieš“. Apsisprendžiau nebedalyvauti.“
Nuo liepos 1 dienos R. Vargalytė eina Telšių švietimo centro Telšių regioninio gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų atviros prieigos centro (Telšių STEAM atviros prieigos centras) vedėjos pareigas. „Priimti tokį sprendimą paskatino dalyvavimas Europos Sąjungos fondų investicijų projekte ,,Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologijų mokslų priemonėmis“, kurio metu kaip Telšių švietimo centro padalinys buvo kuriamas Telšių STEAM atviros prieigos centras, tad esu sukaupusi žinių, patirties ir turiu viziją, kaip šį centrą kurti, kad būtų įgyvendinta Telšių švietimo centro politika gamtos mokslų ir technologijų srityje. Be to, pagal išsilavinimą esu biologijos mokytoja, turiu chemijos mokytojos kvalifikaciją, todėl ši sritis man yra artima ir įdomi“, – tvirtino moteris.
Telšių švietimo centrą naujam vadovui R. Vargalytė palieka tvirtu pagrindu: „Kai pradėjau ten dirbti, buvo vos keturi darbuotojai, o šiandien – 17,5 etato. Kai vykdavo įvairūs centrų vertinimai, Telšių švietimo centro veikla visada būdavo įvertinama maksimumu.“
Nauja darželio-lopšelio vadovė
Liepos 20 dieną konkursą Telšių lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktoriaus pareigoms eiti laimėjo Giedrė Jachimovič, iki šiol Telšių Naujamiesčio mokykloje dirbusi socialine pedagoge.

G. Jachimovič yra įgijusi edukologijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir mokytojo profesinę bei socialinio pedagogo profesinę kvalifikacijas, turi socialinio pedagogo metodininko kvalifikacinę kategoriją.
Aktyviai dalyvauja metodinėje veikloje. 2018–2019 mokslo metais vadovavo Telšių socialinių pedagogų metodinei grupei.
Nuo 2014-ųjų yra asociacijos „Telšių mamyčių klubas“ narė.
„Mane visada žavėjo iššūkiai, todėl natūralu, kad atėjo laikas pokyčiams. Konkurse dalyvavau įvertinusi savo galimybes, kompetencijas, didelę įtaką padarė aplinkinių paskatinimas. Manau, kad mano patirtis ir asmeninės savybės gali visapusiškai būti naudingos ir sėkmingos kuriant šiuolaikišką ir atsinaujinančią ikimokyklinio ugdymo įstaigą“, – tikino naujoji
vadovė.
Konkursą laimėjo ilgametė direktorė
Telšių „Germanto“ progimnazijai ir toliau vadovaus konkursą laimėjusi Alma Mikienė. Ji progimnazijoje direktoriauja nuo 2004 metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. zita parašė:

  Saunu,sveikiname Simai to vertas esi!

 2. ŽOPA parašė:

  Vėl socialdemokratai…

 3. zita parašė:

  Nu kur ten jau negalvosi ilgai,kai neišlaikai tai „už“ ir „prieš“. Apsisprendi nebedalyvauti.“Juokai Telšeliuose ir tiek.

 4. Rima parašė:

  Saunuole Alma, sekmes

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt