Vidurvasarį smagi iškyla į Panemunės pilis ir dvarus sužavėjo Tryškių miestelio bendruomenės keliautojus. Pilnomis širdimis įspūdžių, istorijos žinių ir patyrimų sugrįžome iš kelionės.
Aplankėme Panemunės pilį, gido lydimi sužinojome daug įdomių faktų ir netgi išsiaiškinome, kiek latrinų buvo pilyje. Užkopėme į pilies bokštą ir pasižvalgėme po apylinkes.
Kitas sustojimas laukė Raudonės pilyje, kur papuolėme į Lietuvos medžiotojų suvažiavimą. Vaizdai pranoko lūkesčius. Iš ten patraukėme į Raudondvarį ir aikčiojome iš susižavėjimo vaikščiodami po rūmų teritoriją.
Apsilankėme ir Zyplių dvare su įspūdingomis jį supančiomis alėjomis, kaip antai berlyninių tuopų alėja, kurios centrinis takas buvo skirtas tik ponams, o kraštiniais takais anuomet galėjo eiti kumečiai. Paganėme akis muziejuje, eksponuojamose šiuolaikinio meno parodose.
Kelionės pabaigoje užsukome į Gelgaudiškio dvarą. Mus pasitikusi žavingoji ponia išpasakojo visas Komarų, ankstesnių rūmų savininkų, paslaptis ir supažindino su moteriškuoju ir vyriškuoju dvaro interjerų secesinės architektūros stiliumi. Iš rūmų apžvalgos aikštelės pamojome Panemunės pilies bokštams, stūksantiems kitoje Nemuno pusėje, ir linksmai klegėdami patraukėme namo.
Esame be galo dėkingi bendruomenės pirmininkei Astai Simonavičienei už kelionės profesionalų suorganizavimą, už suruoštas vaišes ir už puikią galimybę praplėsti akiratį, pabendrauti ir pailsėti.
Parengė Sandra SAKALAUSKIENĖ