
Gegužės 10 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejuje (Radviliškio r.) vyks ilgas tradicijas turintis ir vienintelis Lietuvoje Burbiškio dvaro festivalis „Tulpių žydėjimo šventė“. Pasigrožėti tulpių žiedais ir pajausti išskirtinę Burbiškio dvaro aurą lankytojai kviečiami jau 24-ą kartą. Visoje Lietuvoje gerai žinoma šventė siūlo ne tik mėgautis žydėjimu, bet ir pažinti dvarų kultūrą, klausytis gyvos muzikos, dalyvauti įvairiose edukacijose.
Burbiškio dvaro gėlyne ir parke šiuo metu auga 513 veislių tulpių – žiedai kasmet stebina lankytojų akis ir džiugina sielą beribe formų, spalvų įvairove. Artėjant tradiciniam festivaliui „Tulpių žydėjimo šventė“, saulei jau šypsosi ankstyvųjų veislių tulpės bei kitos pavasario gėlės, o jau netrukus žydės milijonas žiedų – tulpės skleidžiasi ne tik lysvėse, kaip dvare būdavo sodinama XX amžiaus pradžioje, bet ir vidiniame dvaro rūmų kieme, pakrantėse, parteryje.
Kasdien skleidžiantis vis naujiems žiedams, muziejus skelbia: Tulpių žydėjimo šventė įsibėgėja, o jos kulminacija laukia gegužės 10 dieną.
Šių metų festivalis Burbiškio dvaro parke prasidės vidurdienį. Kaip ir kasmet, festivalyje koncertuos žinomi ir klausytojų mylimi atlikėjai: Ovidijus Vyšniauskas su grupe, Adomas Vyšniauskas, Jurga Šeduikytė su grupe, Martynas Kavaliauskas su grupe ir pučiamųjų trio bei grupė „The Roop“. Šventę ves Audrius Bružas.
Nuo 12 iki 18 valandos Burbiškio dvaro parke XVI–XX a. I p. dvarų istoriją ir kultūrą atspindės muzika ir šokis, teatras, fotografija, dailė ir kitos veiklos. Skambės senieji dvarų muzikos instrumentai, renesanso ir baroko šokius šoks istorinio šokio studija „Baltoji Pavana“ ir senojo šokio trupė „Fioretti“. Istorinės fotografijos ateljė-dirbtuvėse dvaro fotografai fotografuos ir ryškins nuotraukas senoviniu būdu, o šmaikščius šaržus pieš į plenerą susibūrę šaržininkai.
Dvaro gėlyne XIX a. ryla (šarmanka) gros rylininkas, po parko erdves vaikštinės kone dangų remiantys džentelmenai – kojūkininkai. Dvaro parke bus išrikiuoti senoviniai automobiliai, pagaminti iki 1940 metų, apie juos pasakos pagal laikmečio dvasią pasipuošę savininkai. Rūmų verandoje veiks kolekcininko Klemento Sakalausko muzikinių dėžučių ir gramofonų paroda, o konferencijų salėje – paroda „Istorija, paveldas, atmintis. Pasakojimas apie Daugyvenės kultūros istorijos muziejų-draustinį“.
Klaipėdos pilies teatro aktoriai, apsirengę spektaklių kostiumais, atkartos dvare gyvavusią pasivaikščiojimų tradiciją, demonstruos mini etiudus, gyvuosius paveikslus. Jaukiose parko erdvėse bus žaidžiami senieji lauko žaidimai – netrūks azarto ir geros nuotaikos. Lauktuvių lankytojai galės įsigyti tautodailininkų ir kulinarinio paveldo mugėje.
Šventė tęsis ir gegužės 11 dieną – 14 valandą dvaro parke vyks akustinis Vido Bareikio koncertas „Žmogaus orkestro istorijos“, lankytojai galės apžiūrėti veikiančių muzikinių dėžučių ir gramofonų, muziejaus istorijos ir kitas parodas.
Bilietus galima įsigyti internetu: https://bilietai.daugyvenesmuziejus.lt/.
Daugiau informacijos: www.daugyvenesmuziejus.lt.
Žydint tulpėms, muziejus pailgino darbo valandas: iki gegužės 11 dienos pirmadieniais dirbs nuo 9 iki 18 valandos, o antradieniais–sekmadieniais – nuo 9 iki 20 valandos. Nuo gegužės 12 dienos iki 17 dienos pirmadienį lankytojai laukiami nuo 9 iki 18 valandos, o antradienį–sekmadienį – nuo 9 iki 19 valandos.
Daugyvenės istorijos kultūros muziejaus-draustinio informacija
Augustės Labenskytės ir Lauros Prascevičiūtės nuotraukos