• Pagrindinis
  • Kontaktai
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Balsavimų archyvas
  • Pranešk naujieną
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
No Result
View All Result
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
No Result
View All Result

„Telšių futbolo ateities“ įstatų svarstymas pagal Šveiką

Telšių žinių redakcija
12 sausio, 2021
Pirmas puslapis, Pirmas puslapis
1

Metų sandūroje Telšių rajono savivaldybės taryba patvirtino naujos redakcijos viešosios įstaigos „Telšių futbolo ateitis“ įstatus. Sukuriamas naujas įstaigos valdymo organas – valdyba, o dalininkais galės tapti visi norintys sumokėję 5 000 Eur įnašą.
Anot „Telšių futbolo ateities“ direktoriaus Martyno Armalio, taip siekiama modernizuoti įstaigą ir padaryti ją patrauklią galimiems investuotojams, kurių dėka ne tik būtų pritraukta papildomų pajamų, bet, tikėtina, atsirastų patyrusių ir suinteresuotų žmonių tolesniam įstaigos vystymui.
Antanas NEKRAŠIUS
Nors „Telšių futbolo ateities“ visuotiniame dalininkų susirinkime Telšių rajono savivaldybei atstovauja Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgiant į tai, kad naujos redakcijos įstatuose yra keletas esminių pakeitimų, juos nuspręsta teikti Telšių rajono savivaldybės tarybai tvirtinti.
Naujos redakcijos įstatuose nurodomas naujas valdymo organas – valdyba, kurios anksčiau nebuvo. „Telšių futbolo ateities“ valdybą sudarys 5 nariai, renkami dvejų metų kadencijai. Ją renka visuotinis dalininkų susirinkimas. Į viešosios įstaigos valdybą turi būti išrinkti bent du Telšių rajono savivaldybės deleguoti asmenys.
„Siekiant supaprastinti įstaigos valdymą ir įstaigos visuotiniam dalininkų susirinkimui palikti esminius sprendimus įstaigos veiklos klausimais, siūloma įstaigoje sudaryti valdybą iš 5 (penkių) asmenų, kurie spręstų jos kompetencijai priskirtus įstaigos veiklos klausimus, – teigiama sprendimo aiškinamajame rašte. – Valdyba nuimtų dalį naštos nuo įstaigos visuotinio dalininkų susirinkimo. Be to, atsižvelgiant į tai, kad įstaigos visuotiniai dalininkų surinkimai yra šaukiami retai, o jų sušaukimas yra sudėtingas procesas (ypač tuo atveju, jeigu įstaigos dalininkų skaičius padidėtų), valdybos suformavimas įstaigoje užtikrins efektyvesnį įstaigos valdymą strateginiame lygmenyje.“
Pagal iki šiol galiojusius „Telšių futbolo ateities“ įstatus Telšių rajono savivaldybės balsas visuotiniame dalininkų susirinkime sudarė balsų daugumą – 2/3 visų susirinkime dalyvaujančių dalininkų balsų. Visų kitų įstaigos dalininkų balsų skaičius buvo 1/3 visų susirinkime dalyvaujančių dalininkų balsų.
Pagal naujos redakcijos įstatus 5 000 Eur įnašas dalininkui suteikia 1 balsą visuotiniame dalininkų susirinkime. Išskyrus Telšių rajono savivaldybę, kuri nepriklausomai nuo jos įnašo dydžio susirinkime turi 10 balsų.
Vienas dalininkas maksimaliai galės turėti 10 balsų. Tai nustatoma siekiant išvengti piktnaudžiavimo situacijų, kai į įstaigos dalininkų kapitalą itin dideles sumas įnešę dalininkai įgytų absoliučią balsų daugumą įstaigos visuotiniame dalininkų susirinkime.
Šiuo metu dalininkė Telšių rajono savivaldybė bet kokiu atveju visuotiniame dalininkų susirinkime turi 2/3 visų susirinkime dalyvaujančių dalininkų balsų nepriklausomai nuo kitų dalininkų įnašų dydžio. Šiandien „Telšių futbolo ateities“ dalininkų skaičius yra 3 (Telšių rajono savivaldybė, asociacija „Telšių futbolo mėgėjas“ ir Giedrius Arlauskis), todėl pagal naujos redakcijos įstatus Telšių rajono savivaldybė visuotiniame dalininkų susirinkime turės 10 balsų, o kiti du likę dalininkai – po 1 balsą.
Visais atvejais Telšių rajono savivaldybei paliktas sprendžiamasis balsas dalininkų susirinkime sprendžiant vaikų ugdymo klausimus.
Keičiamas ir asmens, norinčio tapti viešosios įstaigos dalininku, įnašo dydis – 5 000 Eur (buvo 6 000 Eur).
Svarstant naujuosius įstatus Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje „Telšių futbolo ateities“ direktorius M. Armalis pabrėžė, jog pagal galiojančius įstatus šiam sprendimui Tarybos pritarimo nereikėjo. Juos galėjo pasitvirtinti dalininkų susirinkime. Tačiau atsižvelgiant į tai, jog keitėsi Savivaldybės administracijos vadovai ir siekiant įstatus aptarti kaip galima plačiau, buvo parengtas Tarybos sprendimas.
„Atsižvelgėme į visų komitetų pastabas, į Vyriausybės atstovės pastabas, – tvirtino M. Armalis. – Kad leistumėte man dirbti, prašau pritarti šiam sprendimui. Jokių rizikų naujuose įstatuose nėra. Atvirkščiai, Savivaldybei palikta dar daugiau saugiklių.“
Vietinio ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Algirdas Žebrauskas informavo, kad jo vadovaujamo komiteto nariai turėjo pastabų ir susilaikė svarstydami klausimą dėl pritarimo naujiems viešosios įstaigos įstatams. O pakeitimai dėl išsakytų pastabų buvo atsiųsti likus kelioms valandoms iki posėdžio. „Neturėjome galimybės susipažinti, įvertinti šiuos pakeitimus“, – siūlydamas atidėti sprendimo svarstymą kitam posėdžiui pabrėžė A. Žebrauskas.
Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Vilma Rumšienė pasiteiravo, ar „Telšių futbolo ateities“ direktorius M. Armalis nėra vienas iš geriausių Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Katkaus draugų. Esą tokiu atveju T. Katkų, kuris viešojoje įstaigoje atstovauja Savivaldybės interesams, reikėtų pakeisti kitu atstovu.
„Mes nesame giminaičiai ir per tvorą nesibičiuliaujame, – atsakė M. Armalis. – Pirmą kartą tokio klausimo sulaukiau. <…> Aš į politinius reikalus nesiveliu, mielieji. Stengiuosi viską daryti futbolui, ir jeigu čia kažkokie intrigų dalykai kelia klausimų… Nesu pasiruošęs nei moku į tokius klausimus atsakyti. Aš su T. Katkumi pažįstamas daugiau ar mažiau kaip ir su kiekvienu iš Jūsų.“
Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Petras Kuizinas paragino užbaigti diskusijas. Esą buvo padarytas milžiniškas darbas naujiems įstaigos įstatams parengti. „Nemanau, kad M. Armalis turi kažkokių keistų idėjų sugriauti visą savo kūrinį („Telšių futbolo ateitis“, – red.), kuris buvo sukurtas su Savivaldybės pagalba, – kalbėjo P. Kuizinas. – Norėčiau pabaigti Šveiko žodžiais: „Karas vyko normaliai, kol neįsikišo generalinis štabas.“ Nebūkime tuo generaliniu štabu – leiskime žmonėms dirbti.“
Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas pabrėžė, jog ne vien įstatuose gausu saugiklių, ginančių Savivaldybės teises: „Centrinis miesto, „Ateities“ stadionai priklauso Savivaldybei, skiriamas finansavimas… Jeigu pasikeistų mūsų statusas, visa tai Savivaldybė gali susigrąžinti. Manau, kad „Telšių futbolo ateitis“ neišmandrės.“
Telšių rajono savivaldybės tarybos narių balsų dauguma „Telšių futbolo ateities“ naujos redakcijos įstatai patvirtinti.

Kitas įrašas

Kultūros ministras – vaikinas iš „Kranto“ vidurinės. Simonas Kairys: „Kultūra nėra išlaikytinė, kultūros nereikia vis nuo kažko gelbėti“

Comments 1

  1. Anonimas says:
    4 metai ago

    Milžiniškas darbas įstatus paruošti. Ojojoi, biurokratai moka dramatizuoti.

    Atsakyti Report comment

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Pirmas puslapis

Policija pradėjo blaivumo ir saugaus vairavimo patikras
Po sugyventinio smurto nėščia moteris pagimdė namuose
Pasitinkant vidurvasarį Telšiuose: miestą drebins legendiniai „La Bouche“ ir „Modern Talking Reloaded“
Kar­tu į va­sa­rą su glo­bos spar­nais
Tel­šiuo­se pa­mi­nė­ta Ge­du­lo ir vil­ties die­na
Dūz­gian­tis bi­čių pa­vel­das

Žemaičių kultūra

Liaudies šokių šventė Plungėje: „Jūs – mūsų tautos savitumas“
Sąjūdžio gimtadienis – tarp bendraminčių
Iš Nepriklausomybės paminklo Ketūnuose liko pamatai
Domėnai prašo nepamiršti vardų
Plungėje pirmą kartą surengtas festivalis „Žemaitiu dėinas“
Gedulo ir vilties dienai – paliktų namų simbolis

Laisvalaikis

Kar­tu į va­sa­rą su glo­bos spar­nais
„Svei­kas ir stip­rus Tel­šių vai­kas“
Salotos su trešnėmis ir feta
Nau­jai at­gi­męs res­to­ra­nas „Sinch­ro­nas“ kvie­čia tel­šiš­kius su­grįž­ti
Me­tų bai­gia­ma­sis ren­gi­nys Tel­šių re­gio­ni­nia­me pro­fe­si­nio mo­ky­mo cent­re: pa­dė­kos, „Apel­si­nai“, „Cit­ri­nos“ ir daug šyp­se­nų!
„Dinamika“ pajūryje surengs vienintelį vasaros šou

Sveikata

Sveikatos priežiūra šiuolaikiniame pasaulyje
Kodėl profesionali burnos higiena svarbi net tiems, kurie valosi dantis du kartus per dieną?
Patarimai į ką atkreipti dėmesį renkantis žuvų taukus
Iš Ma­ro­ko į Tel­šius: gy­dy­to­jas Ham­za Bou­boual sa­vo pa­šau­ki­mą ra­do Lie­tu­vo­je
Ar­tė­jant va­sa­rai – di­des­nis Eu­ro­pos svei­ka­tos drau­di­mo kor­te­lių po­rei­kis
Orams vės­tant, ser­ga­mu­mas vėl au­ga
No Result
View All Result

Laikraštis

Apklausa

Pasak atlikto tyrimo, kas antras vaikas Lietuvoje nesikalba apie savo problemas su tėvais ar seneliais ir jaučiasi vieniši. Kaip manote – ar jūsų vaikai jums pasipasakoja apie bėdas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
  • Archyvas

Orai

Orai Telšiuose
Orai
Orai Telšiuose 2 savaitėms
  • Naujienos
  • Teminiai puslapiai
  • Teisėsauga
  • Laisvalaikis
  • Archyvas
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Kontaktai

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Skip to content
Open toolbar Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • Nuorodos pabraukimasNuorodos pabraukimas
  • Skaitomas šriftasSkaitomas šriftas
  • Reset Reset