
Sausio 24 dieną Lietuvos paštas išleido menininkės Irmos Balakauskaitės kurtus pašto ženklus „Baltų gentys. Žemaičiai“. Pašto ženklų nominalai – 0,10 Eur, 0,80 Eur, 2 Eur, tiražas – po 100 tūkst. vnt.
Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyko Telšių pašte (Plungės g. 4).
Aurelija SERVIENĖ
Kasmet išleidžiama apie 15–20 pašto ženklų
„Baltų gentys“ – tęstinė pašto ženklų serija, kurią Lietuvos paštas pradėjo leisti 2024 metais. Pernai buvo pristatyti aukštaičiams skirti pašto ženklai.
Ant žemaičių genčiai skirtų pašto ženklų pavaizduoti trys skirtingi archeologiniai radiniai – skliutakojė segė, laiptelinė segė ir kamanų apkalai. Prie jų yra nurodyta vietovė, kurioje jie buvo rasti, ir apytikslis šių daiktų naudojimo amžius.

Žemaičių gentis V–VIII a. gyveno dabartinio Žemaitijos regiono centre. Šiaurės vakaruose jų kaimynais buvo kuršių, ties dabartine Taurage – skalvių, pietryčiuose ir rytuose – aukštaičių gentys.
Kiekvienais metais Lietuvos paštas išleidžia apie 15–20 pašto ženklų. Susipažinti su 2025 m. lietuviškų pašto ženklų leidybos ir antspaudavimų planu galima bendrovės tinklalapyje.
Nauji ženklai papildys kolekciją
Pirmuosius Telšių pašte parduodamus išleistus naujus pašto ženklus su žemaitiškomis segėmis ir kamanų apkalais įsigijo telšiškis filatelistas Antanas Papievis – nusipirko jų nemažą pluoštelį.
Pašte sutiktas vyriškis sakė, kad keletą naujų ženklų įsigijo sau, o kitus tuoj pat išsiųs draugams filatelistams.
Antanas jau daug metų kolekcionuoja pašto ženklus. Pasakojo turintis labai senų, bet nepraleidžia progos įsigyti dabar išleidžiamų naujų. Jis kolekcionuoja tik Lietuvos pašto ženklus. Vyriškis sakė, kad sunku būtų suskaičiuoti, kiek pašto ženklų yra jo kolekcijoje.
A. Papievis pašmaikštavo, jog jaunystėje jis mėgo kolekcionuoti saldainių popierėlius, o vėliau rimtai susidomėjo pašto ženklais. Išleisti nauji pašto ženklai papildys Antano kolekciją.
Apie Lietuvos paštą
Lietuvos paštas yra didžiausias pašto ir siuntų pristatymo paslaugų teikėjas šalyje, per metus pristatantis per 30 mln. siuntų. Klientus aptarnauja pasitelkdamas 170 pašto skyrių, 440 mobiliųjų laiškininkų ir per 1 150 tris Baltijos šalis jungiančių paštomatų.