
Telšiškė didžėjė Samanta Savickytė mėgsta iššūkius – šiemet mergina dalyvavo LRT televizijos projekte „Maestro“ ir Ignalinos atominės elektrinės teritorijoje surengė pasirodymą. Kokie įspūdžiai liko?
Monika GIRDVAINĖ
Neeilinė patirtis
Spalio pradžioje Samanta surengė išskirtinį pasirodymą Ignalinos atominėje elektrinėje. Tai vienas iš elektroninės muzikos projekto „Antidote“, suvienijusio muzikos kūrėjus, epizodų, nufilmuotas neeilinėje vietoje. Prikaustančio pasirodymo metu didžėjė muzikos ritmus derino ant vieno iš atominės elektrinės pastatų stogo. Anot projekto sumanytojų, Samantos muzika sujungė skirtingus elektroninius skambesius, kurie atspindi istorines neeilinio pastato tendencijas.
„Antidote“ komanda leidimą filmuoti toje vietoje derino apie metus laiko. O prieš juos tokį leidimą gavo tik serialo „Černobylis“ kūrėjai. Tad galite įsivaizduoti, kaip tai buvo ypatinga mums, antriems gavusiems galimybę ten būti, viską pamatyti savo akimis ir dar groti ant vieno iš pastatų stogo leidžiantis saulei ir iš kitos pusės šviečiant mėnuliui. Atrodė, lyg būtume kitoje planetoje“, – įspūdžiais dalijosi mergina.
Išbandė dirigento profesiją
Šį rudenį Samanta savo jėgas išbandė anksčiau neatrastoje veikloje – dirigavo. Ji kartu su septyniomis įvairių kartų, profesijų, pomėgių Lietuvos scenos žvaigždėmis dalyvavo muzikiniame projekte „Maestro“. Meilę muzikai jaučiantys projekto dalyviai šešias savaites dirigavo Operos ir baleto teatro simfoniniam orkestrui, stengėsi išmokti šio meno ir tapti geriausiais.
Nors projekto DJ Samanta nelaimėjo, bet tvirtina įgijusi neeilinės patirties.
„Iš pradžių jaudinausi, jog nuvilsiu absoliučiai visus – pradedant savimi, artimaisiais, baigiant orkestru ir projekto kūrėjais, kurie mane pakvietė dalyvauti toje laidoje. Tačiau įspūdžiai liko šilti. Labiausiai nustebino, kai viena iš orkestro narių priėjo prie manęs ir patarė, kaip pradėti diriguoti orkestrui. Tai suteikė papildomo pasitikėjimo, jog orkestre yra žmonių, kurie už mane „serga“. Po šio projekto atėjo labai aiškus suvokimas, jog dirigavimas yra tikrai sunki ir ne kiekvienam žmogui skirta profesija. Visada mėgau klasikinę muziką, nors jos dažnai ir neklausau, tačiau po šio projekto tikrai dažniau nueisiu į operas“, – įsitikinusi S. Savickytė.
Karjeros pokyčiai
Ne vienerius metus profesionaliu didžėjavimu užsiimanti telšiškė teigia, kad bėgant laikui šiek tiek pasikeitė jos požiūris tiek į pačią save, tiek ir į užsiimamą veiklą. Lietuvoje bei kitose Europos šalyse pasirodymus rengianti ir pripažinimą pelniusi talentinga mergina šiuo metu muziką kuria be niekieno pagalbos. Kaip sakė pašnekovė, šiam žingsniui ji ryžosi paskatinta gyvenimo draugo, dabar jau sutuoktinio Vytauto.
„Anksčiau dirbdavau su kolegomis, ir jie būdavo pagrindiniai, kurie man padėdavo sukurti muziką. Kitaip sakant, jie buvo mano rankos prie muzikos instrumentų ir muzikos programos, o aš sakydavau, ką reikėtų pakeisti ar ką pridėti. Šiandien tai darau pati. Jau ir vienas aparatas stovi mano namuose, kuris padės dar labiau paįvairinti kūrybą. Iš tiesų, vyrui atėjus į mano gyvenimą, įvyko gražus pokytis, pradėjau kurti muziką pati, nuolat jaučiau palaikymą, skatinimą tobulėti. Mus su vyru labiausiai vienija supratimas, jog esame individualūs, ir tai, jog gerbiame vienas kito laiką“, – pasakojo didžėjė.