Praėjusį ketvirtadienį Telšių rajono savivaldybės administracijos salėje vyko Telšių rajono savivaldybės tarybos kolegijos posėdis. Per posėdį rajono politikams pristatytos Telšių rajono investicijų pritraukimo galimybių studijos galutinės ataskaitos ir atnaujintas Telšių rajono savivaldybės 2004–2020 metų strateginis plėtros planas.
Praėjusį ketvirtadienį įvyko trečiasis šiais metais Telšių rajono savivaldybės tarybos kolegijos posėdis. Į posėdį susirinkusiems rajono politikams UAB „Lyderio akademija“ atstovas Jonas Sakalavičius pristatė Telšių rajono investicijų pritraukimo galimybių studijos galutines ataskaitas.
Pasak J. Sakalavičiaus, ataskaitos buvo parengtos remiantis šalies, apskrities ir rajono statistiniais duomenimis. Pranešėjas teigė, kad, kalbant apie tiesiogines užsienio investicijas, – Telšių rajono rodikliai yra vieni blogiausių šalyje. Būklė labai prasta: Telšių rajono savivaldybė pagal šį rodiklį nusirito iš 30 į 40 vietą, o kitose savivaldybėse priešingai – investicijų iš užsienio padaugėjo.
Bankrotų skaičius mūsų rajone, anot J. Sakalavičiaus, toks pats, kaip ir visoje Lietuvoje – įmonės bankrutuoja tokiu pat tempu, kaip ir visoje šalyje. Panašus į bendrą šalies rodiklį ir mūsų rajono nedarbas bei užimtumas. Tačiau Telšių rajonas smarkiai nukraujavo dėl migracijos – J. Sakalavičiaus teigimu, telšiškiai, ypač jaunimas, mieliau vyksta gyventi į užsienį arba į ekonomiškai stipresnes savivaldybes, nei pasilieka Telšiuose.
Anot pranešėjo, nėra aiškaus recepto, ką reikėtų plėtoti, norint, kad Telšių rajonas taptų patrauklesnis gyventi bei verslui plėtoti.
Esą – tai pasiekti galima strateginiame rajono plane numatant kompleksiškai stiprinti atskiras gyvenimo sritis:
laisvalaikį, apšvietimą, kelius, mokyklas, turizmą, šilumos ūkį, vandenvalą ir t. t.
UAB „Lyderio akademijos“ atstovė Sofija Kogan Telšių rajono savivaldybės tarybos kolegijos nariams pristatė atnaujintą Telšių rajono savivaldybės 2004–2020 metų strateginį plėtros planą. Pasak jos, strateginiame rajono plane aiškiai išskiriami penki prioritetai. Pirmasis prioritetas susijęs su investicinio klimato Telšių rajono savivaldybėje gerinimu – kurti ir plėtoti palankią verslui aplinką, taip pat plėtoti paslaugas ir su verslu susijusią infrastruktūrą. Investicinio klimato didinimas kartu su gyventojų verslumo skatinimu užtikrintų ilgalaikį ekonominį efektą – kuriant ir išlaikant darbo vietas, skatinant socialiai atsakingo verslo plėtrą ir pan.
Antrasis strateginio plano prioritetas susijęs su Telšių rajono savivaldybės kultūros, gamtos, rekreacinių išteklių panaudojimu kultūrai ir turizmui skatinti, sukuriant prielaidas plėtoti susijusias verslo sritis. Šis prioritetas, esą, pabrėžia plėtotinus verslus ir paslaugas, identifikuoja naudotinus išteklius.
Trečiasis prioritetas – gerinti sveikatos ir socialinės priežiūros paslaugų kokybę, didinti prieinamumą visiems Telšių rajono gyventojams.
Ketvirtasis strateginio plano prioritetas kalba apie asmens arba gyventojų grupių švietimo, kultūrinius, dvasinius poreikius atitinkančių paslaugų plėtrą – paslaugų priartinimą prie gyventojo, paslaugų prieinamumo didinimą, kokybiškos universalios paslaugos teikimo užtikrinimą.
Galiausiai, penktasis prioritetas, anot S. Kogan, yra susijęs su Telšių rajono savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų valdymo kokybės tobulinimu – paslaugų gyventojams stiprinimu, paslaugų teikimo procesų gerinimu.
Kolegijos narių manymu, Telšių rajono savivaldybės 2004–2020 metų strateginis plėtros planas nėra išbaigtas, trūksta konkretumo.
Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Irena Skernevičiūtė netgi paabejojo, ar pateiktas strateginis planas nėra nurašytas nuo kito rajono strateginio plano. Šias savo abejones Tarybos narė grindė tuo, kad dar šiais metais buvo atlikta sveikatos įstaigų restruktūrizacija, tačiau pateiktame plane tai atlikti dar tik numatoma.
Kolegijos nariai paprašė iki penktadienio ištaisyti klaidas siūlomame Telšių rajono savivaldybės 2004–2020 metų strateginiame plėtros plane, rengėjai savo ruožtu – teikti siūlymus. Dokumentas bus tvirtinamas artimiausiame Tarybos posėdyje.