
Šiomis dienomis tikrai daug žmonių atsigręžia atgal į gamtą, kur galima ne tik gerai praleisti laiką, bet ir atrasti vidinę ramybę bei pailsėti. Todėl net ir tie, kurie neįsivaizduoja savęs be miesto, mėgsta savaitgalius leisti gryname ore. Todėl ir toks laisvalaikis sode tampa vis populiaresnis. Tuo labiau, kad ir šiuolaikinis sodas nė iš tolo neprimena to, kurį daugelis įsivaizduoja kaip tradicinį prieš kelis dešimtmečius. Kadangi dabar daugeliui nėra taip svarbu užsiauginti daržovių ar vaisių, tiesiog norisi atsiriboti nuo kasdienių rūpesčių bei gerai praleisti laiką.
Nuo ko pradėti kuriantis sodo namelį?
Dažniausiai viskas prasideda jau nuo idėjos, jog norisi bent kuriam laikui pabėgti iš miesto ir turėti savą vietelę gamtoje. O tuomet jau natūraliai gali gimti ir daugybė idėjų, kaip būtų galima visa tai įgyvendinti. Tačiau vienu iš svarbiausių dalykų neišvengiamai taps sodo nameliai. Nors daugiausiai laiko vis tiek praeis gryname ore, bet būtų pakankamai sudėtinga be vietos, kur galima pernakvoti ar tiesiog pasislėpti nuo netikėtai užklupusio lietaus. Aišku, prieš imantis statybos darbų reikėtų išsirinkti tinkamą vietą ir sklypą. Ir jis tikrai neturėtų būti įprastoje sodų bendrijoje. Kadangi dabar kaip tik populiaru įsikurti toliau nuo kitų įsikūrusiose vietose. Nors svarbiausia bus atrasti tokį kampelį, kuriame tiesiog bus gera būti ir leisti laiką.
Tuomet galima kurti aiškesnę viziją bei įsivertinti situaciją. Kadangi tai gali būti jau praktiškai gyvenimui paruošta vieta, tačiau gali būti ir visiškai apleistas sklypas. Tokiu atveju gali tekti įdėti nemažai darbo, kol jis priartės prie įsivaizduojamos svajonių laisvalaikio vietos. Aišku, šioje vietoje kyla natūralus klausimas, ar sodo nameliai turėtų būti statomi praktiškai iš karto, ar geriau prieš tai pasirūpinti visa kita infrastruktūra ir juos palikti įsikūrimo užbaigimui. Tuo labiau, kad tiek vienas, tiek ir kitas variantas turi savų privalumų. Aišku, jeigu sklypas tvarkingas, tuomet tikrai galima imtis statybų. Tačiau kitu atveju būtų pravartu prieš tai pasirūpinti aplinka, nebent planuojate tam paskirti ilgesnį laiko tarpą ir tvarkytis niekur neskubant. Tuomet reikės ir gyvenamosios vietos, kur galima būtų bent pernakvoti arba atsikvėpti po dienos darbų.
Dar labai svarbu bei naudinga atsižvelgti ir į asmeninę viziją, kuri kiekvieną kartą gali skirtis. Kadangi vieni norės erdvės, kurioje galima būtų poilsiauti neįdedant praktiškai jokio darbo. O kiti priešingai – norės ir aktyvesnio laisvalaikio ir noriai imsis net ir sunkesnių fizinių darbų. Juk pačių užaugintos daržovės skonis tikrai skirsis nuo tos, kurią rasime parduotuvėje. Taigi, ir kurianti pagal tai reikėtų nuspręsti, kaip atrodys jūsų būsimas sodas ir kokie tinkamiausi jam būtų sodo nameliai.
Kokio dydžio namas būtų tinkamiausias?
Tai irgi labai priklauso nuo kiekvieno asmeninių poreikių, nors dažniausiai tokie būstai būna pakankamai kompaktiški. Ir viena iš pagrindinių priežasčių yra ta, jog sklypai sode nėra dideli, todėl daugeliui norisi turėti kuo daugiau laisvos vietos. Tuo labiau, kad praktiškai visas laisvalaikis praeina gryname ore, o į vidų norisi užeiti tik esant prastesniam orui arba atėjus miego laikui. Dar gali būti ir taip, jog išvis neplanuojate leisti naktų sode, tuomet tikrai nevertėtų svarstyti apie didesnį variantą, kadangi gali pilnai pakakti ir kompaktiškiausiojo.
Taigi, norint surasti optimaliausią variantą, reikėtų apgalvoti, kokio dydžio kompanija susirinks sode, ar planuojate ten praleisti ilgesnį laiką, ar atvyksite tik pusdieniui. O galbūt tai taps ir savotiška vasaros bei savaitgalių rezidencija? Tokiu atveju ir sodo nameliai turėtų būti atitinkamo dydžio, jog juose būtų patogu apsigyventi. Tačiau tikrai nebūtina statyti įprasto namo, kadangi dažnu atveju pakaks vos kelių pagrindinių kambarių, juk dažniausiai laisvalaikį net ir susirinkusi didesnė kompanija mėgsta leisti drauge. Taigi, gali pakakti vienos didesnės erdvės ir kitos ar kelių mažesnių. O jeigu neplanuojate sulaukti daugybės svečių, tuomet toks būstas galėtų būti dar kompaktiškesnis.
Apsisprendžiant svarbu gali būti ir tai, kad priklausomai nuo būsto dydžio skirsis ir jo kaina. Tačiau, jeigu planuojate jį įsirengti taip, jog galima būtų pagyventi ir ilgesnį laiką, tuomet taupyti nereikėtų. Bet kitu atveju gali pilnai pakakti ir kompaktiško varianto, kuris neatsieis tiek daug, todėl galėsite sutaupyti. Ypač, jeigu planuojate į sodą atvykti tik saulėtomis ir šiltomis dienomis, kai praktiškai visą laiką praleisite lauke. Tokiu atveju sodo nameliai reikalingi tik nenumatytiems atvejams bei daiktams susidėti. Ir to pilnai pakanka.
Kaip susikurti gražią aplinką?
Šiuolaikinis sodas jau retai įsivaizduojamas kaip gausybė daržų ir tarp jų esantys vaismedžiai. Kadangi dabar daug svarbiau, jog tokia erdvė suteiktų ne gausų derlių, o joje būtų gera paprasčiausiai leisti laiką, kad ir nieko per daug neveikiant, bei atsipalaiduoti. Todėl ir galvojama ne tik apie praktiškąją pusę, bet ir apie grožį, kuris galėtų džiuginti ir dėl kurio norėtųsi sugrįžti į tokią savotišką oazę pabėgant nuo visų rūpesčių. Tačiau norint turėti tokią aplinką reikės įdėti nemažai darbo, kadangi niekas neatsiranda savaime. O prie bendro vaizdo labai prisideda ir sodo nameliai, todėl daugelis renkasi natūralaus medžio ir kompaktiškus variantus, kurie puikiai derėtų prie gamtos.
Lengviausia bus, jeigu iš anksto viską apgalvosite ir turėsite aiškią viziją, kaip atrodys išsvajotoji erdvė. Tačiau kartais kurti tokius planus bus sudėtinga ir daug paprasčiau spręsti, kai yra matomas rezultatas. Ir tai tikrai nėra blogai. Aišku, tokiu atveju geriausia būtų viską daryti neskubant ir ties kiekvienu žingsniu ar nauju sprendimu įsivertinant, kaip jis dera prie aplinkos ir kas derėtų prie jo. Taip po truputį galima susikurti norimą erdvę.
Formuojant sklypą pradiniu tašku gali būti graži veja, ypač, jeigu jau neplanuojate kažkokių didesnių statybų ar tvarkymo darbų, per kuriuos ji galėtų nukentėti. Tai tikrai pakeis bendrą sklypo vaizdą. Ir sodo nameliai tuomet jau atrodys visai kitaip tokioje aplinkoje. Neretai iškart pasirūpinama ir gyvatvore arba įprasta tvora, ypač, jeigu gyvenama greta kaimynų, juk kiekvienam norisi privatumo. O tada jau galima imtis ir kitų darbų, svarbu nepamiršti, jog pagrindiniu akcentu galėtų tapti įvairiausi augalai, medžiai ar gėlės, o visi kiti daiktai jau prisiderinti prie jų. Juk ne veltui daugelis nori leisti laiką gamtoje. Todėl ir kuriant jaukią erdvę nereikėtų to pamiršti, juk smagiausia pabėgus iš miesto pasivaikščioti žole, o ne trinkelėmis.
Pagrindinė interjero taisyklė – mažiau yra daugiau
Tokį pasakymą daugelis bus girdėjęs ir būtent šiuo atveju jis tinka labiau nei bet kur kitus. Kadangi daugeliui tenka pasukti galvą, kaip turėtų atrodyti sodo nameliai. Ypač tuomet, kai jie nebus pagrindiniai namai, o tik vieta, kur būtų galima pabėgti nuo kasdienių rūpesčių bei pailsėti arba smagiai praleisti laiką. Todėl ir visi įprasti sprendimai šiuo atveju netiks. Bet tai nereiškia, kad reikės galvoti kažką unikalaus ar išskirtinio, kadangi labiausiai žavės būtent paprastumas, kuris įpareigoja mažiausiai.
norėtumėm ir didesio sodo namelio, bet mažam sklypuke mes ten esam, ir šiaip mažiau būnam, tai nusipirkom iš čia tokį kompaktišką sodo namuką https://timbela.com/lt/product-category/mediniai-sodo-nameliai/ kol kas visko pilnai užtenka:)