Kurioje Telšių rajono seniūnijoje Jums labiausiai patiktų gyventi: Degaičių, Gadūnavo, Luokės, Nevarėnų, Ryškėnų? O gal vilioja gyventi Tryškių, Upynos, Varnių, Viešvėnų, Žarėnų ar Telšių seniūnijose? „Telšių ŽINIOS“ uždavė šį klausimą skaitytojams interneto puslapyje www.tzinios.lt.
Remiantis apklausos duomenimis, respondentai labiausiai norėtų gyventi Varnių seniūnijoje, mažiausiai – Žarėnų. Rajono seniūnijų seniūnų klausėme, kokie gyvenimo tam tikroje seniūnijoje privalumai ir trūkumai.
Varnių seniūnija
Kiek daugiau nei penktadalis (20,4 proc.) respondentų labiausiai norėtų gyventi Varnių seniūnijoje. Varnių seniūnas Rolandas Bružas mano, kad vienas iš seniūnijos pliusų yra lankytini objektai, pavyzdžiui, Lūksto ežeras, viliojantis gyventojus. Anot seniūno, prie noro gyventi Varniuose taip pat gali prisidėti ir renginių gausa – kasmet Varniuose vyksta įvairios šventės, susibūrimai ir pan.
Varniuose atsigauna ir verslas. Pasak R. Bružo, prieš pusmetį norėta išnuomoti patalpas, tačiau nepavyko, norinčių nuomotis neatsirado. Šiandieną padėtis geresnė – išnuomotos jau kelios patalpos, dar viena bendrovė ieško vietos, kur pasistatyti prekybinį kioską. Patalpose, kuriose anksčiau buvo parduotuvė „Aibė“, vėl įsikurs parduotuvė, duris lankytojams žada atverti ir patalpas išsinuomojusi draudimo bendrovė.
Varnių seniūno teigimu, be privalumų seniūnijoje yra ir nemažai trūkumų: ne visuose kaimuose yra komunikacijos, apšvietimas, šaligatviai, trūksta darbo vietų.
Ryškėnų seniūnija
Antroje vietoje pagal respondentų balsavimą yra Ryškėnų seniūnija (16,1 proc. balsų).
Ryškėnų seniūno Benedikto Šniaukos manymu, yra daug kriterijų, lemiančių norą gyventi seniūnijoje. Pagrindinė jų – gyvenimas miesto sąlygomis. Seniūnas džiaugiasi, kad seniūnija yra greta Telšių miesto, čia įvestas vandentiekis, kanalizacija, važiuoja miesto autobusai ir kt.
Pašnekovo teigimu, Ryškėnų seniūnijos gyventojai, palyginti su miesto gyventojais, turi privatumą, nes namai nėra sustatyti vienas greta kito.
Kaip stipriąsias Ryškėnų seniūnijos puses B. Šniauka įvardija ir aktyvų kultūrinį gyvenimą bei šaunią bendruomenę.
„Kad visko užtektų – tikrai taip nėra. Kanalizacija gali naudotis tik apie 50 proc. gyventojų, trūksta geresnio apšvietimo, asfaltuotų gatvių, šaligatvių“, – trūkumus vardija Ryškėnų seniūnas.
Pasak B. Šniaukos, per metus seniūnijos gyventojų skaičius sumažėjo beveik 100 – dauguma išvyko gyventi į užsienį.
Telšių miestas
Trečia vieta pagal balsų skaičių atiteko Telšių miesto seniūnijai. Pasiteiravome Telšių seniūno Dariaus Klemansko, kodėl balsavusieji teikė pirmenybę gyvenimui kaimiškose seniūnijose, o ne mieste.
„Kaimiškose seniūnijose ramesnis gyvenimas, pigesnis nekilnojamasis turtas“, – gyvenimo kaime privalumus vardija D. Klemanskas.
Upynos seniūnija
9,6 proc. visų respondentų savo balsus atidavė už Upynos seniūniją, kuri liko ketvirtoje vietoje.
Upynos seniūno Donato Želvio manymu, norą gyventi seniūnijoje lemia aktyvus sportinis gyvenimas, pagirtina tai, kad daug darbo vietų žmonėms sukūrė stambus ūkininkas Remigijus Gailis. Kaip kitus privalumus seniūnas įvardijo 2 policijos rėmėjų būrius, vaikų darželį, dienos centrą.
Kaip pagrindinius gyvenimo Upynos seniūnijoje trūkumus D. Želvys įvardijo darbo vietų moterims trūkumą, kelių, kanalizacijos, apšvietimo problemas.
Tryškių seniūnija
Penkta vieta atiteko Tryškių seniūnijai, surinkusiai 6,9 proc. respondentų balsų.
Tryškių seniūnas Jonas Buivydas mano, kad žmonės gali norėti gyventi seniūnijoje dėl gražių vietovių, Virvyčios, Pateklos upių, Balvio ežero. Seniūno teigimu, praėjusį mėnesį Tryškių seniūnijoje gyveno 1 424 gyventojai, taigi pagal gyventojų skaičių Tryškių seniūnija yra antra po Telšių.
„Nors bendruomenė yra tinginė, tačiau galime pasigirti, kad esame stiprūs sporte“, – kaip visada iškalbus buvo J. Buivydas. Tryškių seniūnijoje yra nemažai trūkumų: nėra kultūros centro, sutvarkyto stadiono.
Nevarėnų seniūnija
5,8 proc. visų balsavusių skaitytojų išreiškė norą gyventi Nevarėnų seniūnijoje. Pagal respondentų balsus ji liko šeštoje vietoje. Anot seniūnės Vilmos Šakienės, gyvenimo seniūnijoje pliusų yra daugiau, nei minusų.
Kaip privalumus V. Šakienė įvardijo aktyvią bendruomenę, puikius gyventojus, tinkamas sąlygas vystytis verslui. Seniūnė pasidžiaugė, kad praėjusiais metais į Nevarėnus atsikraustė gyventi šešios jaunos šeimos.
Kaip gyvenimo Nevarėnų seniūnijoje trūkumą V. Šakienė įvardijo darbo vietų stygių.
Viešvėnų seniūnija
Septintoje vietoje liko Viešvėnų seniūnija, surinkusi 5,4 proc. respondentų balsų.
Viešvėnų seniūnas Petras Varnelis mano, kad gyvenimas šioje seniūnijoje yra gana geras. „Nežinau, kodėl žmonės gali nenorėti čia gyventi: miestas netoli, turime piliakalnį, gražų tvenkinį, Rainių koplyčią“, – sako seniūnas.
Nuo spalio 14 dienos Viešvėnų seniūnijos Rainių kaime įjungtas gatvių apšvietimas. Anksčiau Rainiuose šviesdavo tik 10 lempų, dabar jų – 180, iš kurių dėl lėšų stygiaus įjungta 80. Rainiuose taip pat sukloti šaligatviai.
P. Varnelis džiaugiasi Vembūtuose pastatyta nugeležinimo stotimi, jaunu klebonu, idealiai sutvarkyta bažnyčios aplinka, geru susisiekimu.
Kaip silpnąsias gyvenimo Viešvėnų seniūnijoje sritis seniūnas įvardijo tai, kad yra tik pagrindinė mokykla, trumpiau dirba paštas.
Degaičių seniūnija
Aštuntoje vietoje liko 5 proc. balsų surinkusi Degaičių seniūnija.
Seniūno Antano Kontrimo teigimu, gyvenimas seniūnijoje turi daug privalumų: arti miestas, per seniūniją eina kelias Telšiai–Palanga, nuo lapkričio 1-osios bus tiekimas miesto vanduo, yra aerodromas, antrasis šalyje botanikos parkas.
Anot seniūno, labiau galėtų būti sutvarkytos gatvės, šaligatviai, apšvietimas.
Luokės seniūnija
Luokės seniūnijai atiteko devintoji vieta – joje labiausiai norėtų gyventi 3,6 proc. visų balsavusių.
„Kiekvienas turi mylėti tą vietą, kurioje gyvena“, – sako Luokės seniūnė Genovaitė Linkuvienė. Jos teigimu, Luokės seniūnijai pliusus deda Biržuvėnų dvaras, renovuota gaisrinė, po naujų metų duris atversiantis renovuotas darželis, į Baltininkus, Viekšnalius išasfaltuoti keliai, tvarkingi žmonės. Didžiausiu trūkumu, kaip ir dauguma kitų seniūnų, G. Linkuvienė laiko kelių, gatvių, apšvietimo būklę.
Gadūnavo seniūnija
Priešpaskutinėje vietoje atsidūrė Gadūnavo seniūnija, kurioje labiausiai norėtų gyventi 2,7 proc. balsavusių skaitytojų.
Atostogaujančią Gadūnavo seniūnę Stasę Benikienę pavaduojanti Vida Vasiliauskienė mano, kad seniūnijoje gyventi gera, nes arti Telšių miestas, geras susisiekimas, yra dvi mokyklos, atsiras darbo vietų, kai duris atvers senelių namai.
Pašnekovės manymu, reikalai galėtų būti geresni su kanalizacija, dujomis.
Žarėnų seniūnija
Žarėnų seniūnijoje gyventi norėtų mažiausiai respondentų – 2,3 proc.
Žarėnų seniūnas Pranas Lukošius mano, kad žmonės gali nenorėti gyventi seniūnijoje dėl prasto susisiekimo, trūkstančių darbo vietų. Tačiau seniūnas džiaugiasi, kad seniūnija turi pirtį, bažnyčią, vandens nugeležinimo įrenginius, mokyklą, paštą, kredito uniją, dienos centrą, kad maždaug 2012-aisiais numatoma kultūros centro rekonstrukcija.
Rajonas gyventi nepatrauklus
6,2 proc. visų balsavusiųjų pasisakė, kad nenorėtų gyventi nė vienoje Telšių rajono seniūnijoje.