
Vasario 7 dieną daugumoje gimnazijų vyko viena reikšmingiausių mokyklos baigimo švenčių – Šimtadienis, žymintis 100 dienų iki egzaminų. Tai graži tradicija, kurios mokiniai labai laukia ir jai ruošiasi.
Aurelija SERVIENĖ
Įsimintina šventė ar per brangi tradicija?
Mokslo metams persiritus į antrąją pusę prasideda netylančios diskusijos apie abiturientų šventes: Šimtadienius, išleistuves… Vis dažniau girdime skirtingas nuomones: vieni sako, kad tai – rimtas finansinis iššūkis, o kiti tvirtina: „Kada, jeigu ne dabar, laikas švęsti…“
„Telšių ŽINIŲ“ feisbuko rubrikoje „Nuomonių laukas“ paklausėme skaitytojų nuomonės: Šimtadienis – įsimintina šventė ar per brangi tradicija?
Grigolienė Jūratė Ana rašė: „Atsimenu, kai šventėme Šimtadienį – tai buvo ypatingai suplanuota šventė, kuri paliko įspūdžių ilgam. Prisiminimais dalijamės ir po daugelio metų, nes ši diena tikrai turėjo išliekamąją vertę. Vis dėlto manau, kad įspūdingą šventę galima sukurti ir be didelių išlaidų – svarbiausia kūrybiškumas ir bendras noras paminėti šią svarbią akimirką.“
Vaida Raibužienė: „Mūsų Šimtadienis mokykloje buvo nuostabus! Iki šiol dėkinga tuometiniams vienuoliktokams už nuostabią šventę! Užduotys, gera nuotaika, pusatestačiai. <…> Pastaruoju metu svarbiau už išleistuves yra ir Šimtadienis, ir Paskutinis skambutis. Ir tokio svarbumo, kad abiem atvejais būtinos dūzgės. Susidaro toks įspūdis, kad dabartiniams dvyliktokams išleistuvės – tik atestato atsiėmimo diena…“
Jolanta Šežikaitė-Marčiulynienė: „Brangi tradicija.“
Dainora Valiūtė-Tekinienė: „Gyvenime bus daug įsimintinesnių ir reikšmingesnių įvykių nei Šimtadienis. Pataupykit pinigus studijoms!“
271 abiturientas
Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus duomenimis, šiais metais Telšių rajono gimnazijose mokosi 271 abiturientas: Telšių „Džiugo“ gimnazijoje – 100, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijoje – 69, Telšių Žemaitės gimnazijoje – 49, Luokės Vytauto Kleivos gimnazijoje – 18, Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijoje – 18, Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijoje – 17.
Artėjantys egzaminai
Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Daiva Tūmienė informavo, kad nuo šių metų nebeorganizuojami mokykliniai brandos egzaminai. Lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminus galima laikyti A arba B lygiu, pagal tai, kokiu kursu mokytasi dalyko. Brandos egzaminai sudaryti iš dviejų dalių. Pirmoji laikoma III gimnazijos klasėje, antroji – IV gimnazijos klasėje.
„Sprendimas padalinti valstybinius brandos egzaminus į dvi dalis buvo priimtas siekiant išskaidyti didžiulį mokymosi krūvį baigiamojoje klasėje ir kaupti įvertinimą dalimis, mokytis nuosekliau, atsiskaityti palaipsniui, nenukeliant visko į vieną brandos egzaminų sesijos mėnesį“, – informavo D. Tūmienė.
Pirmoji valstybinių brandos egzaminų (toliau – VBE) dalis (išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros egzamino pirmąją dalį) organizuojama elektroniniu būdu. Mokinių atliktos užduotys vertinamos automatiškai elektroninėje užduoties atlikimo (testavimo) sistemoje. Kandidatai preliminarius rezultatus sužino iškart, kai tik baigia spręsti pirmosios VBE dalies užduotis.
Pavaduotojos teigimu, šiemet abiturientai dalį egzaminų įvertinimų „atsineš“ jau iš pernai vykdytų patikrinimų.
Valstybiniai brandos egzaminai prasidės vasario 17 d. lietuvių kalbos ir literatūros VBE pirmąja dalimi (kalbėjimas) III gimnazijos klasės moksleiviams. O pirmąjį egzaminą abiturientai laikys balandžio 23 d. Vyks užsienio kalbos (anglų) egzamino antrosios dalies pirmoji dalis – kalbėjimas. Visi kiti egzaminai – nuo birželio 3 d.