
Telšių kunigų seminarijos penktame aukšte veikia pažintinė nuotraukų paroda. Ją į Žemaitijos sostinę atvežė nusipelnęs inžinierius, Klaipėdos miesto garbės pilietis Valentinas Greičiūnas. Unikaliose fotografijose autorius suteikia progą pamatyti neįtikėtinus kadrus iš tikro Afrikos gyvenimo.
Aurelija SERVIENĖ
V. Greičiūnui kelionė į Afrikos žemyną paliko neišdildomų įspūdžių, kuriais mielai dalijasi su Telšių miesto bendruomene. Per 230 valandų, praleistų Pietų Afrikos, Botsvanos, Namibijos safariuose, jam pavyko labai daug pamatyti ir patirti. „Kai baigiau aktyviai žaisti krepšinį, sporto draugai padovanojo šautuvą su užrašu „Nuo taiklių metimų prie taiklių šūvių“. Dabar šis šautuvas užrakintas spintoje, nes prieš keletą metų pasirinkau kur kas įdomesnius ir prasmingesnius šūvius – šūvius fotokamera įspūdinguose Afrikos safariuose“, – pasakojo parodos autorius.
Į nepamirštamą kelionę klaipėdiškis leidosi su žmona ir vaikais. Nuskridę į Pietų Afrikos Respubliką, mažais lėktuvėliais po 4–6 žmones jie buvo nuskraidinti į atviras stovyklas ir apgyvendinti. Kasdien kartu su gidu specialiais automobiliais keliavo susipažinti su svečia šalimi, jos gamta, gyvūnais. Ir viską fiksavo!
„Sunku papasakoti patirtus įspūdžius, regėtą nuostabią gamtą: žirafas, begemotus, skvarbius liūtų žvilgsnius, buivolų bandas ir kt. Visur mus lydėjo gidas, be jo vaikščioti nevalia. Važinėjant po safarius visi gidai turi radijo ryšį, susisiekia, jei kas kokį gyvūną pastebi, tada operatyviai vykstame į tą vietą“, – kalbėjo V. Greičiūnas.
Anot pašnekovo, kelionės nepigios, bet sąlygos puikios, įspūdžiai neįtikėtini. Ponas Valentinas atviravo, jog yra didelis noras ir toliau tęsti keliones, bet kartu pašmaikštavo: „Pažiūrėjus į pasą ir į savo metus suveikia stabdžiai, tačiau tikrai dar norėtųsi… ir būtų labai įdomu.“
Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos rektorius kun. doc. dr. Saulius Stumbra pasakojo, jog ponas Valentinas Greičiūnas ir jo žmona ponia Irena yra Telšių kunigų seminarijos mecenatai, nusipelnę Klaipėdos miesto gyventojai, tikri žemaičiai.
„Pamatęs unikalias pono Valentino fotografijas, darytas Afrikos žemyne, pasiūliau surengti autorinę parodą. Tai puiki proga pamatyti unikalius kadrus, pamatyti „gyvą“ Afriką. Gal tai sudomins ne tik miesto gyventojus, ekskursantus, bet ir paskatins mokytojus surengti geografijos ar gamtos pažinimo pamoką netradicinėje erdvėje“, – sakė seminarijos rektorius.