Sekmadienis Telšių katedroje: D. Trijonis perdavė parapiją V. Gudeliūnui

Parašė:  2017-10-17

Sekmadienis Telšių Šv. Antano Paduviečio katedroje buvo išskirtinis: 12 valandos Mišiose su parapija atsisveikino vyskupas nominantas Darius Trijonis, o jau 18 valandos Mišiose tikintieji pasitiko naująjį ganytoją – kanauninką Vygintą Gudeliūną.
„Ateina laikas, kada tenka ištarti atsisveikinimo žodį tiems, kurie yra brangūs ir taip artimi, nes tenka keliauti ten, kur Viešpats mums duoda naujus uždavinius… Kiek nuostabių malonių Viešpats leido patirti per Jus, matant Jūsų tikėjimą, Jūsų rūpestį Bažnyčia, kunigais, besidarbuojančiais Jūsų tarpe“, – su parapija atsisveikino D. Trijonis ir buvo „paskandintas“ gėlių ir jautrių atsisveikinimo žodžių jūroje.
Visokeriopos sėkmės žengiant naujuoju keliu dvasininkui linkėjo įvairios organizacijos, parapijų, kuriose teko klebonauti, atstovai, rajono valdžia, choristai – visi tikintieji. Vyskupas Kęstutis Kėvalas D. Trijoniui uždėjo pašventintą vieną iš vyskupo regalijų – kryžių.
Gruodžio 16 d. Vilniaus Šv. vysk. Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje vyks paskirtojo vyskupo Dariaus Trijonio konsekracijos iškilmės. Šv. Mišių pradžia – 12 val.
Prieš vakarines Mišias, kurias aukojo vyskupas K. Kėvalas, vyskupas nominantas D. Trijonis ir naujasis katedros klebonas kan. V. Gudeliūnas, vyko parapijos perdavimo ceremonija. Dokumentus parašais patvirtino vyskupai ir naujasis klebonas, liudininkai.
Iš naujojo administratoriaus, viešai atlikusio tikėjimo išpažinimą, priimta priesaika ir jam perduoti Telšių katedros raktai.


„Viskas bus gerai. Viskas yra gerai. Viskas bus gerai!“ – lyg drąsindamas save ir susirinkusiuosius, sakė naujasis katedros administratorius.
Kanauninkas V. Gudeliūnas (gim. 1972-11-26) iki šiol darbavosi Darbėnų parapijoje, Kretingos rajone. Kilęs nuo Pagėgių, yra dirbęs mokytoju. Jis yra baigęs Telšių kunigų seminariją, liturgijos mokslus Italijoje ir šiuo metu dirba liturgijos dėstytoju Telšių kunigų seminarijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt