Rinkliava už komunalines atliekas: pagaliau prisiminti vieniši pensininkai

Parašė:  2020-07-03

Praėjusią savaitę Telšių r. savivaldybės tarybos nariai pagaliau papildė Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintą Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą lengvatų tvarką įrašydami į ją pamirštą socialinę grupę – vienišus pensininkus. 8 Eur lengvata suteikta vieniems gyvenantiems ir nedirbantiems pensinio amžiaus asmenims arba asmenims, gaunantiems išankstinę senatvės pensiją ar šalpos kompensaciją, kurių pajamos per mėnesį neviršija 2,7 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio (337,50 Eur).
Antanas NEKRAŠIUS
Pavasario viduryje sulaukus sąskaitų už šiukšlių surinkimą ir tvarkymą sąmyšis kilo tarp vienišų pensininkų: pernai galiojusi 50 proc. lengvata šiemet jiems nebuvo pritaikyta. Tad nors oficialiai vieniems bute gyvenantiems asmenims vietinės rinkliavos mokestis už atliekas 2020 m. ir mažėjo, tačiau vienišiems pensininkams, kurie neteko lengvatos, lyginant su ankstesniais metais, jis padidėjo 8,50 Eur.
Sunerimę gyventojai gegužės pradžioje kreipėsi į redakciją. Savo ruožtu mes klausėme Telšių rajono savivaldybės mero Kęstučio Gusarovo, kodėl vasario mėnesį tvirtinant lengvatų tvarką buvo pamiršti vieniši pensininkai. Rajono vadovas nustebo, esą negali būti, ir pažadėjo dar kartą peržiūrėti
lengvatų tvarką.
Po bemaž dviejų mėnesių – birželio 25 dieną – Telšių rajono savivaldybės taryba pagaliau ėmėsi svarstyti Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą lengvatų tvarkos pakeitimus. Politikai atkūrė socialinį teisingumą suteikdami 8 Eur lengvatą pastoviajai vietinės rinkliavos daliai vienam gyvenančiam ir nedirbančiam pensinio amžiaus asmeniui arba asmeniui, gaunančiam išankstinę senatvės pensiją ar šalpos kompensaciją, kurio pajamos per mėnesį neviršija 2,7 VRP (337,50 Eur).


Kaip teigiama sprendimo aiškinamajame rašte, šalpos kompensacijos yra skiriamos tėvams (įtėviams), kurie iki 1995 m. sausio 1 d. ne mažiau kaip aštuonerius metus slaugė namuose vaikus invalidus arba vaikus, pripažintus I ar II grupės invalidais nuo vaikystės arba tapusius I ar II grupės invalidais iki 18 metų, bei motinoms, kurios iki 1995 m. sausio 1 d. pagimdė penkis ar daugiau vaikų ir išaugino juos iki 8 metų.
Šalpos kompensacijos dydis – 1,5 šalpos pensijų bazės dydžio (210 Eur).
Šalpos kompensacijos skiriamos nurodytiems asmenims, kai jie sulaukia amžiaus, penkeriais metais mažesnio už senatvės pensijos amžių, arba pripažįstami nedarbingais ar iš dalies darbingais asmenimis, netekusiais 60 procentų ir daugiau darbingumo.
Lengvatos dydis – 8 Eur – pasiūlytas įvertinus, jog vietinės rinkliavos mokestis vienam gyvenančiam asmeniui didėjo 8,50 Eur per metus (naudojantis bendrojo naudojimo konteineriais). Esą nustačius lengvatą pastoviajai daliai bus lengviau administruoti paramą, nes individualiuose namuose gyvenančių asmenų kintamosios dalies mokestis yra patikslinamas už praėjusius metus, o lengvata teikiama einamaisiais metais. Kintamoji dalis, naudojantis bendrojo naudojimo konteineriais, vienam gyvenančiam asmeniui yra 10 Eur, o individualiuose namuose gyvenančiam – 14,76 Eur. Pastovioji dalis − vienoda ir yra 30 Eur. Planuojama, jog tokia lengvata bus suteikta iki 1 000 asmenų.
Asmenims, kurie jau apmokėjo gautas rinkliavos sąskaitas, patvirtinus lengvatas, visos permokos bus įskaitytos: už atliekų surinkimą ir tvarkymą mažiau reikės mokėti kitais metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Bjauru parašė:

    Visiskai gėdą prarado valdziagyviai – išnešu po porą kibirų siuksliu per mėnesį, nes jau amžius ne tas, kad siukšles ģeneruot (mazai valgau, nieko nebeperku, nes naudoju sukauptą per gyvenimą aprangą, avalynę, indus, etc), bet turiu mokėt už invalidus, daugiavaikes ir t.t., nors jie šiukšlių prikaupia maišais vien iš pampersų, skutenų, pakuočių ir pan. Kodėl nėra teisybės??

  2. Tomas parašė:

    Užkliuvo žmogeliui invalidai ir daugiavaikės šeimos, bepigu ant jų varyti, jie iškentės. O jūs žinote kiek už šiukšles moka turtingi ūkininkai? Jie turtingi, daug uždirba daug perka, daug šiukšlina, o kiek moka?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt