Lapkričio 5 dieną Rokiškyje vyko baigiamasis respublikinio medžio drožėjų konkurso Liongino Šepkos premijai laimėti renginys. Kaip ir kaskart, konkursas neapsiėjo be Plungės krašto kūrėjų darbų. Beje, šiemet mūsiškių buvo netgi daugiausia.
Daiva GERIKIENĖ
Vieno talentingiausių ne tik Rokiškio krašto, bet ir apskritai Lietuvos medžio drožėjo Liongino Šepkos vardo konkursinė paroda pradėta rengti dar 1994 metais. Nuo to laiko organizuojamas konkursas, kaip pažymi jo rengėjai, „privertė pasitempti medžio drožybos amato žinovus, į dienos šviesą ištraukė ne vieną talentingą kūrėją“. Taip pat akcentuojama, kad Rokiškio krašto muziejuje rengiamos respublikinės medžio drožėjų darbų konkursinės parodos L. Šepkos premijai laimėti tapo garantu liaudiškajai drožybos tradicijai saugoti ir puoselėti.
Praėjusį savaitgalį vyko baigiamasis šiųmečio konkurso renginys. Kūrėjų darbų paroda veikė nuo rugsėjo mėnesio ir iki pat lapkričio 5 dienos džiugino lankytojus.
Respublikinėje konkursinėje parodoje L. Šepkos premijai laimėti šiemet dalyvavo 23 medžio drožėjai iš 11 rajonų. Eksponuoti 144 kūriniai. Daugiausia kūrėjų, net septyni, iš Plungės rajono. Tarp jų buvo vyriausias ir jauniausias parodos dalyviai – tai vienuoliktą kartą konkurse dalyvaujantis Kazimieras Striaupa ir Plungės „Saulės“ gimnazijos IIIc klasės moksleivis Osvaldas Raudys.
O. Raudys dalyvauja tautodailininko Viktoro Raibužio paruoštoje akredituotoje neformaliojo ugdymo programoje „Meninis medžio apdirbimas“. Pagal šią programą gebėjimus ugdė ir kiti jaunuoliai – Paulius Mikšta, Edgaras Budrys, Paulius Brazdeikis, Aurimas Jurgaitis, kurie taip pat pristatė savo kūrybą L. Šepkos konkurse. Beje, A. Jurgaitis konkurse dalyvavo jau trečią kartą.
Vyriausias parodos dalyvis K. Striaupa yra tapęs L. Šepkos premijos laureatu. Šiemet medžio drožėjui buvo įteiktas Seimo nario Vidmanto Kanopos įsteigtas specialusis prizas.
Šiųmetėje parodoje-konkurse visi plungiškiai medžio drožėjai buvo apdovanoti dalyvių diplomais, V. Raibužio ugdytiniams atiteko ir specialus piniginis prizas, kuris, jų sprendimu, įteiktas P. Mikštai. Kaip vėliau minėjo V. Raibužis, Paulius studijuoja Kaune, į konkursą atvyko savo lėšomis ir savo iniciatyva, tad piniginis paskatinimas – savotiška padėka jam už dalyvavimą konkurse.