Varnių regioniniame parke paprastai suaktyvėjimas jaučiamas pavasarį ir vasarą, kada gamtos pasiilgę žmonės ima lankyti piliakalnius, miškus, poilsiavietes, traukia prie ežerų. Tuomet užsuka ir į modernų Varnių regioninio parko lankytojų centrą. Kai už lango spaudžia šaltukas ir gamta, rodos, sustingusi, smagu iškišti nosį į lauką ir pašniukštinėti, kuo kvėpuoja Varnių regioninio parko gamta ir gyventojai.
Džiugu, kad dar prieš galutinai ledui sukaustant viską aplinkui, žmonės nevengia apsitvarkyti kiemų. Netoli Požerės pastebėtas smėliuku šviežiai išpiltas kiemas. Pasidomėjus, iš kur smėlis, paaiškėjo, kad žmogus jo pasikasė iš savo pievos, kuri yra kraštovaizdžio draustinio teritorijoje, ir paliko ten didžiulę duobę. Saugomų teritorijų įstatymas valstybiniame parke leidžia įrengti ne didesnį kaip 0,2 ha mažąjį karjerą, skirtą žemės savininko ūkio reikmėms, tik valstybinio parko žemės ūkio funkcinio prioriteto zonose ir raštiškai suderinus su valstybinio parko direkcija. Gyventojas, informuotas apie pažeidimą, geranoriškai užlygino pradėtą „karjeriuką“.
Važiuojant nuo Baltininkų Biržuvėnų link, pakelėje į akis krinta vėjo sukama jėgainė. Atsinaujinantys energijos šaltiniai vis populiaresni, o ir gamtai nekenkia, tačiau Saugomų teritorijų įstatymas neleidžia valstybiniuose parkuose įrengti vėjo jėgainių dėl kraštovaizdžio išsaugojimo. Ši vėjo jėgainė yra atokiau nuo valstybės saugomų gamtos ir kultūros objektų ir kraštovaizdžio neteršia, tačiau įstatymų privaloma laikytis visiems. Vėjo jėgainė pastebėta ir Luokės miestelyje, beje, urbanistiniame draustinyje. Dėl šių pažeidimų surašyti patikrinimo aktai ir jėgainių savininkams išsiųsti reikalavimai juos pašalinti.
Kai didžiosios Varnių pelkės sukaustytos ledo, smalsu pažvelgti į tas vietas, kurios vasarą tampa neprieinamos. Einant Debesnų pelkės pakraščiu ties Varniais, didesnių problemų nematyti, išskyrus keletą nedidelių užšalusių srutų upeliukų, ištekančių iš kelių ūkinių pastatų. Nepastebėta ir dažnai kiemuose pasitaikančių šiukšlių. Debesnų pelkės pažintinis takas aktyviai lankomas. Sutiktas vietos gyventojas pasidžiaugė, kad turi kur išeiti pasivaikščioti. Paliktos rogučių vėžės džiugino – takas reikalingas ir vaikams, bet paaiškėjo, kad jomis kažkas parsigabeno netoliese nelegaliai nukirstą beržą…
Patikrinti ir Varnių apylinkėse esantys ežerai. Savaitgaliais jie ypač lankomi poledinės žūklės mėgėjų. Žvejų dėmesį patraukė ir Varnių regioniniame parke esantis Stervo ežeras – gamtinis rezervatas, kuriame negalima ne tik žvejoti, bet ir lankytis. Tiesa, jis lankomas tik pavienių drąsuolių žvejų: už lankymąsi ir žvejybą Stervo ežere yra numatytos didelės baudos – nuo 300 iki 500 Lt. Jei bus padaryta žala gamtai, dar papildomai skaičiuojama, pavyzdžiui, po 500 Lt už kiekvieną sugautą lydeką. Išvada viena: pigiau „žvejoti“ „Maximoje“. Apie baudų dydžius informacija iškabinta ežero prieigose bei Varniuose. Be to, svarbu prieš lipant ant ledo turėti priemones – lanksčia jungtimi sujungtus smaigus, kad įlūžus būtų galima išsigelbėti. Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės taip pat įpareigoja užtikrinti švarą žvejybos vietoje.
Varnių regioninio parko direkcija nuoširdžiai tikisi, kad griežtų poveikio priemonių neprireiks. Jau metus vykdoma prevencija pagrįsta Varnių regioninio parko kontrolė. Tuo tikslu įsteigta nauja vyriausiojo specialisto-reindžerio pareigybė. Nenustebkite išvydę naująjį direkcijos specialistą ir savo kieme. Tai nereiškia, kad Jums gresia nemalonumai, tiesiog šiais metais numatyta atlikti Varnių regioninio parko gyventojų apklausą „Ar žinote, kur gyvenate?“ Bus aplankyti Požerės, Baltininkų ir Pavandenės gyventojai. Taip pat asmeniškai bus atsakyta į gyventojams rūpimus klausimus. Aktuali informacija Varnių regioninio parko gyventojams ir lankytojams teikiama telefonais: 8 614 80893, (8 444) 69474.