„Siekiant įvertinti tinkamiausią Telšių rajono ekonominės plėtros ar investicijų pritraukimo į teritoriją variantą techniniais, teisiniais, aplinkosauginiais, finansiniais bei ekonominiais aspektais, Telšių rajono savivaldybės Investicijų pritraukimo į Telšių rajoną komisija inicijavo galimybių studijos parengimą. Galimybių studijos parengimą sudarė keturi etapai: Telšių rajono investicinės aplinkos analizė; esamų ir potencialių investuotojų poreikių vertinimas; investicijų pritraukimo į investicinius žemės sklypus ir pastatus gairių parengimas; išvados ir rekomendacijos. Atlikus investicijų pritraukimo į Telšių rajoną institucinės, infrastruktūros aplinkos analizę, įvertinus esamų ir potencialių investuotojų poreikius, išnagrinėjus galimas ekonominės plėtros alternatyvas Telšių rajone, parengtos rekomendacijos investicijoms pritraukti į Telšių rajono savivaldybę. Galimybių studiją parengė UAB „Generalis“.
Galimybių studijos rengimo metu, dirbant su darbo grupe ir galimybių studijos rengėjais, buvo suformuluotos 5 alternatyvos investicijoms pritraukti į Telšių rajoną:
1. Pramonės parko steigimas dalyje buvusio karinio miestelio teritorijos.
2. Laisvosios ekonominės zonos steigimas dalyje buvusio karinio miestelio teritorijos.
3. Pramonės parko steigimas.
4. Laisvosios ekonominės zonos steigimas.
5. Atskirų sklypų teritorijos valdymas Telšių rajone, nesuteikiant nei Pramonės parko, nei LEZ statuso.
Atlikus alternatyvų analizę, paaiškėjo, kad optimalus investicijų pritraukimo į Telšių rajoną variantas – 3 alternatyva. Įvertinus teritorijos dydį, planuojama išvystyti 39,637 ha teritorijos plotą pagal VšĮ „Investuok Lietuvoje“ rekomendacijas. Telšių rajono savivaldybėje iki 2030 metų turėtų būti vystoma ne didesnė nei 15 ha pramoninė teritorija, pramonės parko steigimo ir vystymo procesas turėtų būti skirstomas etapais (bendras teritorijos išvystymo laikotarpis siektų 10 metų). Telšių pramonės parko vystymo investicijos siektų 11,079 mln. Eur, o galimi finansavimo šaltiniai: ES lėšos, valstybės lėšos, Savivaldybės lėšos, skolintos lėšos, privačios lėšos.
Mano nuomone, Telšių rajonui trūko konkretaus dokumento, kaip galimybių studija, kuriame aiškiai būtų identifikuotos visos investicijų pritraukimo į Telšių rajoną problemos, galimybės bei išsiaiškinta esama situacija. Pasirinkta logiška investicijų alternatyva, kuri turi visas galimybes būti vystoma ir įgyvendinta, todėl sieksime kuo efektyviau startuoti naujame investicijų etape.
Kartu noriu informuoti ir pakviesti į lapkričio 11 d. Telšiuose vyksiantį verslo forumą „Telšē startoun“, kurio metu pristatysime Investicijų pritraukimo į Telšių rajoną galimybių studiją nacionalinio ir tarptautinio lygio verslo atstovams, kitiems suinteresuotiems asmenims bei plačiau papasakosime apie projekto viziją, tikslus ir esminius tolesnius vystymo žingsnius“, – Investicijų pritraukimo į Telšių rajoną galimybių studiją pristatė mero pavaduotojas Mantas Serva.